Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha bántalmaztak gyerekkorodban...

Ha bántalmaztak gyerekkorodban mennyiben érinti a mostani életedet?

Figyelt kérdés
Privátban leírom, mi történt, mások véleményére kíváncsi lennék.

2015. okt. 15. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Írhatsz privátot, én is bántalmazott voltam. Sok mindenben érinti a jelenemet, de túltettem magam rajta. Hosszú sztori.
2015. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fogalmam sem volt róla, egészen addig, amíg súlyos depresszió és pánikbetegség miatt nem kezdtem el pszichológushoz járni...

Összességében: nagyon alacsony önértékelésem lett, és párkapcsolatban is egy megalázó kapcsolatot választottam tudattalanul. Főleg verbális bántalmazásban/megalázásban volt részem, de időnként fizikaiban is, és nem vettem észre, hogy mennyire problémás a kapcsolatom!

Hárítottam a problémákat, ami fizikai tünetekben jött ki rajtam, súlyos betegségek, pánikrohamok formájában.

Aztán amikor érzékeltem a kapcsolatom problémáját és kiléptem, nem tudtam újjáépíteni az életem. Depressziós lettem.

Akkor fordultam szakemberhez, akivel feldolgoztuk a múltam és teljesen újjáépítettük a személyiségemet.

Most új kapcsolatom van, amiben nincs jelen a bántalmazás és megalázás semmilyen formában.

2015. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
engem "csak" vertek... De már kamaszkoromban végetvetettem neki, amikor elég erő lettem fizikailag. Általában eszembe se jut, csak ha magamkörül agressziv szülőt látok esetleg. Olyankor segítek lehetőleg a gyerekeknek, ha van rá alkalmam. Ennyi az össz ami maradt az egészből a mostani életemre. Amúgy tényleg semmi. Nem lettem depis, skizo, nincsenek tüneteim. A fizikai sérülések elmúltak, a lelkiekkel meg megbírkóztam rég. Tanultam belőle, felismerni az agresszió csíráit. ennyi.
2015. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mesélj, érdekel.
2015. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hát az önbizalmam kicsi, de az mindig is olyan volt, igazából max annyi a kihatás, hogy tartok attól apám egyszer visszajön, mert rájön magányos,de ténylegesen nincs bajom. Akik pánikbetegek meg egyéb nem tudom megérteni pedig engem otthon sem kímélt az apám és a suliban és megaláztak több módon.de nem akartam atyám féle depis önsajnáló lenni, így el sem merültem a fájdalomban.és ha hibázok tudom hogy annak nem az apám az oka csakis én magam, hisz a hiányosságaimért én felelek,a bántalmazás max felnagyította azokat.
2015. okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az embert meghatározz az amit a múltban átélt.

Egyébként annyiban hogy nem vagyok egy mászkálós típus, nem bízom senkiben, nem vagyok vidám, és szerintem ezért vagyok aszex is.


De én már nem sírok miatta a múltat úgy se tudom megváltoztatni.

2015. okt. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Mit jelent a bántalmazás? A mi időnkben mindenkit vertek, mert ez volt a közfelfogás. "Ki a gyerekét szereti, megveri" tartotta a mondás. Megtanultuk, mit jelent a fájdalom, és ilyeténképpen igyekeztünk másoknak nem okozni feleslegesen. Tudtuk, mi a fájdalom, és ennek tudatában mentünk bele a fiatalkori vakmerő (és sokszor életveszélyes) kalandokba. Voltak köztünk héják, és voltak köztünk galambok. Csakúgy, mint ma.
2015. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Írj,kérlek
2015. dec. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!