Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki volt önértékelési zavarral...

Aki volt önértékelési zavarral pszichológusnál, annak milyen volt a változás? Használt, hogy elmentél?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Volt önértékelési zavarom és nem mentem pszichológushoz


Kigyógyitottam magam egyébként

2010. márc. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És hogyan ha szabad kérdeznem?
2010. márc. 16. 21:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Talán onnan kellene kezdeni, hogy kideritsd mi okozza a zavart. Nem tudom, hogy felnőtt vagy-e vagy gyerek, vagy épp idősebb korú, ezért nem mondhatok semmi konkrétat. Önértékelési zavarai egy felnőtt embernek nem kéne legyenek. Inkább tinédzserkorban szoktak kialakulni az ilyesmik, amikor az ember még nem tudja merre is tart és mi az, ami igazán lényeges az életében.


Fontos, hogy mit csinálunk nap mint nap és mit hagyunk magunk után. Ha nem éltél eddig úgy, hogy visszagondolva a tetteid a büszkeség önt el, akkor valószinűleg jogosan ütött be nálad ez a mentális betegség. De minden betegség gyógyitható, ebben biztos lehetsz. És nem biztos, hogy egy pszichológus fogja neked megadni amire szükséged van.


Az önértékelést épiteni kell és mégpedig úgy, hogy csinálsz is valamit érte. Tűzz ki magad elé kisebb célokat és érd el őket. Dolgozhatsz egy nagyobb álmon is, a lényeg az, hogy ÉREZD hogy ÉLSZ és hogy olyan dolgokkal van tele az életed amikre büszke lehetsz. Innen fakad az önértékelés : ÉRTÉKELED magad azért amit elértél

Persze ehez el is kell érni bizonyos dolgokat

De tudod, hogy mindenki csak annyit álmodik amennyit alszik

Másszóval : különbözőek vagyunk és egyedi vágyaink vannak. Ne kezdj bele olyan munkába, amit nem értékelsz amúgysem és ráadásul nem is szereted csinálni, mert az nem fog belső telitettséget adni neked

Olyan munkán dolgozz amit szivesen viszel véghez és aminek az eredményéért valóban büszke leszel majd


Mert az önértékelés annál nehezebben jön minnél magasabbra tesszük a mércét. Innen következik az, hogyha olyan álmokat hajkurászunk amikhez esélyünk sincs akkor egy szempillantás alatt elveszithetjük az önbizalmunkat

2010. márc. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az emberektől féltem, hogy mit gondolnak rólam, mit mondanak a hátam mögött, de volt is rá alapom 4évig szekáltak az osztálytársaim, így mikor bekerültem fősulira úgy gondoltam más lesz de egy srác nagyon megalázott mások előtt, és ekkor fordultam pszichiáterhez. sajnos anyum nem értette meg a problémámat, mások meg úgy szerettek ahogy vagyok, tehát egy idegen embernek kellett kiöntenem a szívem. 3hónapig jártam hozzá, naplót vezettem, elkezdtem színesebben öltözködni, és mosolyogni a világra,szerintem segített, bár azóta sok év eltelt nemrég volt egy mélypont az életemben de túl tettem magam rajta. ha magadban nem bízol eléggé ne szégyellj felkeresni egy orvost aki segít.
2010. márc. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!