Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Transzszexuális lány (M2F) a...

Transzszexuális lány (M2F) a pszichológusnál: Szerintetek ez rendben van? (a papír teszt)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves TS lány vagyok, legalábbis én ezt gondolom magamról, a szüleim minden tiltakozása ellenére.

Most járok a második pszichológusomhoz, akinél elkezdtünk egy pszichoterápiát. Eddig négyszer találkoztunk, az első három alkalommal beszélgettünk, illetve imaginációs gyakorlatot végeztünk, ami abban segít, hogy a bensőmet -gondolom- egy őszintébb állapotban láthassuk, és így könnyebben dönthessek.


A mai, negyedik találkozás viszont teljesen kikészített, talán megértitek miért...


A pszichológusnőm három ugyanolyan, hófehér papírt tett a földre, majd azt mondta álljak rá egyenként mindegyikre, és döntsem el melyiken érzem magam a legjobban. (nem imbolygok, ilyesmi)

Ez meg is történt, ő pedig ráírta a papírokra hogy melyiket találtam rossznak, és melyiket jónak.


Ezután félórával megint elvégeztük ugyanezt, a papírok persze össze lettek keverve. A feladat ugyanaz volt, melyik jó-melyik rossz.

Miután kiválasztottam, felemelte a papírokat, és megmutatta mi volt rájuk írva

1.férfi

2.nő

3.erre nem volt írva semmi, nyilván a döntésképtelenéget jelenti


Mint kiderült, én első alkalommal a döntésképtelenen, majd másodikra a "férfin" állva éreztem jól, egyensúlyban magam, és mindkétszer azon a papíron imbolyogtam leginkább, amire a "nő" volt írva.

Ez alapján a nő kijelentette, hogy valószínűleg nem vagyok transzszexuális, mert nyilvánvalóan nem tetszik nekem a női lét, és szerinte ez alapján el kéne gondolkodnom a férfias tulajdonságok megerősítésén... Hisz a papírok ezt bizonyítják. (????)


Bocs hogy ilyen hosszú lett a leírás, és tudom hogy sokan nem szimpatizáltok az ilyen problémájú emberekkel mint én, de szerintetek ez egy rendes vizsgálat??

Hogy ráállítanak papírokra, amiket véletlenszerűen tesznek eléd, és az alapján konkrét kijelentést tesznek? Komolyan kérdem, mert a pszichnő meg van győződve róla hogy az életben nincsenek véletlenek, és otthon anyám is elfogadta ezt a "vizsgálatot", az eredménye miatt pláne örült neki.


Teljesen hülyének érzem magam, nem értem hogy dönthet valaki így a sorsomról, miközben az én tépelődéseimre meg simán azt mondják hogy hülyeség. :((


Mit gondoltok? :(


2010. ápr. 23. 21:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy mielőtt válaszolok megkérdezem: EZ KOMOLY?
2010. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem adja vissza a diplomáját... el nem tudom képzelni, hogy ez valüóban működne. Teljesen áltudományos módszer. Jó, hogy nem pénzfeldobással, vagy "itt a piros hol a piros?"-sal döntötte el.


Én átmennék egy másikhoz, amennyiben lehetséges. Ha valamiért nem, akkor jelentsd valahol, hogy alkalmatlan a feladatra.

2010. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

WTF?

Ez komoly?

2010. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is keress mást.
2010. ápr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem. Minek születtél, lánynak vagy fiúnak?
2010. ápr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

de az is lehet, hogy azért imbolyogtál a női lapon, mert épp az a kétséges, hogy félig meddig az akarsz lenni...


NEM ÉRTELMEZTE EZT FÉLRE?? :D hol vette a diplomáját??


persze be kell vallanom, ilyen "ORVOSI" vizsgálatról még soha nem hallottam, nem mintha jártam volna pszichológushoz valaha is, de még FILMEN sem láttunk ilyet soha!!:D


szerintem ezt a kérdést érdemes felrakni még a közoktatásba is, hátha van egy pszichológus hallgató, aki felvilágosítana bennünket erről a vizsgálati módszerről.

mert elég okkultul hangzik. inkább...:)


tényleg kérd még ki másnak a véleményét!!!

2010. ápr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs rendben! Mindenképp keress valaki más pszichológust, összehasonlítani és mondd el neki, mi történt.

Ez a mostani eléggé idiótának tűnik.


[Valakinek, feljebb: M2F = male to female; férfiból nővé]

2010. ápr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%

ja, hogy te fiú vagy!!:)

akkor nem tudom miért imbolyogtál...

lehet azért mert megszédít a vágyad??? :D


na de komolyra a szót, most tényleg, orvosi rendelőben mik ezek a sámán trükkök???:D



21.59

2010. ápr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
Milyen orvoslásról beszéltek? Pszichológusnál volt, nem orvosnál. A pszichológus bölcsész, az alkalmazott módszer lehet terápiás alkalmazás...
2010. ápr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg igaza van a pszichológusnak. Hülyeség ez az egész, tegyél le róla, és éljél szépen normális életet.


El kell tudni fogadni, hogy ez van, fiú vagy. Komolyan már, micsoda gondok, más meg éhenhal! Dolgozzál, ha ennyire sok a szabadidőd.


A szüleidet sajnálom egyedül, jogosan tiltakoznak. Egypár atyai pofon nem ártott volna, de még most sem késő.

2010. ápr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!