Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet valaki alacsony onbecsul...

Lehet valaki alacsony onbecsules-onertekeles miatt kapcsolatfuggo?

Figyelt kérdés

2015. okt. 26. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bizony.

Mivel ilyenkor azt hiszi az ember,hogy ha elengedjük a másikat nem találunk,kapunk jobbat helyette.

F40+

2015. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szereti a másik felet?

Miben nyilvánulna meg a függés?

2015. okt. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

igen, ilyen van

sőt ha ránézel az emberekre, akkor rájösz h nagyon nagy százalékban emiatt vannak együtt párok

magukat nem tudják szeretni, ezért keresnek valasit akit egy ideig tudnak, félhetnek attol is h nem lesz senkijük és ezért, ha nincs ló jó a szamár is alapon összejönnek valakivel

amig nincs önértékelésed, nem tudsz jo kapcsolatot létrehozni

meg megy ez a "kiegészitjük egymást" duma is folyamatosan, de ha valaki pár nélkül fél ember akkor az mindig akar magának valakit, ergo kapcsolatfüggö lesz

2015. okt. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pl.abban nyilvánul meg egy kapcsolatfüggő mivolta,hogy nem becsüli önmagát annyira,hogy számára megfelelő párt válasszon.Mindenáron kell valaki számára,csak,hogy ne legyen egyedül.

Mert úgy képtelen létezni.Mindig éreznie kell,hogy valakinek szüksége van ő rá.

De itt valójában nem szeretetről van szó.Hanem csak kötődésről.Ez pedig nagy különbség.

1-es

2015. okt. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ.:) Bennem is felmerül a kérdés, hogy mitől kapcsolatfüggő.

Pl. Én is küszködöm önértékelési zavarral, mégsem kötődöm senkihez, amint észreveszem, hogy valaki nem megfelelően bánik velem, nem szeret engem, illetve olyan mintha csak egy púp lennék a hátán, és nincs rám szüksége, semmiképpen sem kötődöm.

Szerintem probléma leginkább csak az, ha nincs összhang vagy megértés a két ember között.

- Ha úgy függ a másik embertől, hogy őt közben zavarja, az baj

- Ha olyan valakire vágyik, akivel minél több időt töltene, szerintem önmagában nem probléma, amire "pszichológiai okokat" kellene föltétlenül keresni.

2015. dec. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 4 Lehet nem tartozom ebbe a körbe, de szerintem sokan érzik úgy a kapcsolatban, hogy azt akarják, szükség legyen rájuk, szeressék őket.

Inkább ott lehet szeretetlenségről beszélni, amikor nem is figyel a párjára, nem érdemien szereti őt, azt akarja, hogy csak úgy "legyen" neki.

Engem is irritál, ha valaki úgy áradozik arról, hogy "akar engem", hogy közben nem figyel rám, inkább csak magára. Ilyenkor inkább az egoizmusát tartom problémának, mintsem az alacsony önbecsülést.

5-ös

2015. dec. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!