Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megtaláltam egy rajzomat,...

Megtaláltam egy rajzomat, amit 4 évesen készítettem, egy ember áll a fekvő lap közepén, jobb oldalán egy fa, pocsolyák, szakad az eső és villámlik összevissza, valaki nem tudná ezt elemezni?

Figyelt kérdés
Csak kivancsisagbol érdekelne, nem messzemenő következtetesek levonasa a cél :)
2015. nov. 2. 11:29
 1/4 szántóvető ***** válasza:
55%
feltölthetted volna a képet ahelyett hogy körülírod.
2015. nov. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

gondolom így sem fogok választ kapni de itt van (jobb oldali)


[link]

2015. nov. 2. 12:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, minél többet árulsz el lelkivilágod akkori állapotáról és arról, ami a környezetedben jellemző volt,

annál könnyebb a még ismeretlen tényezőkre következtetni, vagy legalább sejteni, akár az akkori rajzaid segítségével.


A nemed is fontos.


E tényezőkről ha tudsz mesélni, könyebb a rálátás a rajzod okára:


Szüleid, rokonaid, óvodai környezeted, volt-e traumád, vagy enyhébb negatív élményed addigra, mit volt a hobbid, mi okozott örömöt neked leginkább stb...


Azt hozzáteszem, h egyetlen rajot soha nem elemzünk, mert bizonytalanul lehet által következtetni. De majd halvány sejtéseket mondhatok neked, ha szeretnéd.


Szoktam alapvetően figyelembe venni gyerekrajzokat, amikor egy kisgyermek lelkiállapotára szertnék következtetni (erre más módszerek által is, főleg ha élőben együtt vagyok, játszok, stb egy gyermekkel, akkor lehet igazán rálátásom),

de alapvetően csak akkor vesze klfiygelembe gyerekrajzot, ha adott gyermek több rajzát látom, lehetőleg adott féléven belül minimum 4-5 rajzát, vagy félévenként minimum 4-5 rajzát ha láthatom.


Egyéb tényezők: jó tudni a fizikai lehetőségeket, mert félreértésre adhat okot pl ha a színek hiánya a rajzkészlet szegényességével indokolható mindösszesen, stb.

2015. nov. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én ilyen idősen temetőt rajzoltam! Kiskoromban,sőt még a mai napig is tetszik a temető látványa,rajzoltam egy csomó képet és elmerengtem benne. És ennek mégis mi az oka?
2015. nov. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!