Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha olyan lusta...

Kiralykristof2 kérdése:

Mit tegyek ha olyan lusta vagyok hogy megesküszöm hogy leülök tanulni nincs mese, DE MÉGSE VAGYOK KÉPES?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon de nagyon rest vagyok, apáék meg nem tudnak semmit a rossz jegyekről és bennük van a tudat hogy megveszik a karácsonyi ajándékomat!

2015. nov. 25. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor nem csak lusta vagy, hanem az igazmondással is probléma van!


Volt már a kérdés... a megoldás az, hogy tűzzél ki célokat.

Olyat, ami nehéz, de esélyes, hogy el tudod érni.

Aztán majd nehezebbet.

Olvass vissza, nem írom le ugyanazt újból.

2015. nov. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kristóf !

A „semmi tevésednek” van egy rutinja


Már ahogy felkelsz vagy az amit éppen suli után rögtön teszel és egyik dolog követi a másikat.

Például hazaérsz és rögtön megnézed a Facebookot, gondolván, hogy csak megnézed és ott ragadsz vagy folytatod azzal amivel szoktad és igazából ebben a napi rutinban nincs benne a tanulás.

A Tanulás miatt egy tucatnyi dolgot kéne megállnod, ezért csak annyit kell tenned, hogy ahol ez az egész elkezdődik például a Facebook az elé teszed be a tanulást.

Legjobb ha úgy teszel, hogy úgy tekintesz a sulira mintha fél órával egy órával tovább tartana, amikor haza mész ebben a plusz órában még lendületből, tanulsz leckét írsz. Mert ha elkap a „pihenés lendülete :D” akkor vége.

Annyi a dolgod, hogy bármi is történjen és bármi is legyen a „semmi tevésed” rutinjának első eleme, példánkban a Faceboook, semmi képen nem kezdesz bele egy kicsit sem, még kíváncsiságból sem.

Ha TV viszi el az időd nem kapcsolod be, nem nézed meg mailjeid sem s csini osztálytársnőd face profilját. Szépen lendületből tanulsz és utána jöhet a napi rutinod. Próbáld ki, sokkal könnyebben bele tudsz majd kezdeni a tanulásba.

2015. nov. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Schrödinger macskájával értek egyet azt hozzátéve, hogy ha otthoni "órarendet" írsz, amiben előre meghatározod, hogy melyik feladatra, tevékenységre mennyi időt szánsz, akkor könnyebb tartani a menetrendet. Pl hazaérsz, 30 perc kaja, utána 1 óra tanulás, utána 10 perc FB, utána 30 perc tanulás, stb. Onnantól a konyhai időmérő a barátod lesz ;-)

Apádkénak meg mond el az igazat, minden elhalogatott perccel nagyobb "pofont" kapsz :-D

2015. nov. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is ugyanez a problémám! :-(
2015. dec. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!