Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szinte csak a (diák) munkámnak...

Szinte csak a (diák) munkámnak létezem, és amikor ez hosszabb időre kiesik a hétköznapjaimból, az nagyon megvisel. Hogyan enyhíthetném ezeket az üres, tengődő napokat?

Figyelt kérdés

Van egy minden szempontból nagyon jó diákmunkahelyem, ahova már évek óta járok, és annyira megszeretettem/hozzákötődtem, annyira az életem részévé vált, hogy szinte el nem tudom képzelni a közeljövőmet nélküle, hogy valamilyen oknál fogva ne tudjak menni oda. A munkahelyi légkör, társaság nagy érv ebben.

Nekem se barátaim egyébként, se pasim, se magánéletem (ez egy másik dolog, hogy miért alakult így, de sajnos nem sikerült még változtatni rajta), csak (!) ez a munkahely. Ez ad nekem igazából társasági életet.


Azokon a napokon amikor nincs munka/nem dolgozhatok, csak otthon tengődöm. Társtalanság (barát, szerelem), tevékenytelenség - számomra a pénzkereseti kiesésen túl kiemelt negatívumok ezek, amikor nem mehetek dolgozni.

Ha 4-5 nap, vagy egy hét eltelik úgy hogy nem mehetek dolgozni, akkor nagyon rosszul vánszorogok végig a napokon. Csak tengek-lengek otthon.


2015. nov. 27. 15:09
 1/3 anonim válasza:

Fontos lenne tudni, hogy hány éves vagy. Van valami hobbid? Miért nincsenek barátaid? Miért nincs fiúd?


Kezdj el ismerkedni máshol is, nyiss a világra, járj programokra. Ha ez kezdetben nehezen megy, akkor kérd meg a kollégáidat, hogy hívjanak a baráti körükbe. Ha belecsöppensz valahova, biztosan jól fogod érezni magadat...

2015. nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

23/L vagyok.

Egyébként normális egy fiatal lány vagyok, viszont a kapcsolatrendszerem elég szegényes, felszínes baráti kapcsolat pedig nem igazán ad hozzá az életemhez, ill. nincs is sok még ilyen személy sem az életemben.

Az iskolarendszerben töltött éveim alatt sokszor a társak által kirekesztett voltam, tehát onnan sincsenek létező baráti kapcsolataim.


Most jelenleg szinte teljesen helyrejöttem lelkileg, kiegyensúlyozódtam belül, magabiztos a megjelenésem, és lehullt rólam szinte teljesen a sokáig elkísérő feszélyezettségem, félénkségem is. :)


A munkahelyen egyébként nagyon jól érzem magam, befogadottan, és jól kijövök a diákokkal, mind a rendes dolgozókkal is. :)

2015. nov. 29. 14:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Remélem nekem is ilyen lesz a diakmunka januártól, mert én is kb olyan vagyok mint te csak 2 évvel fiatalabb és fiú, ráadásul még dolgozni se voltam sose és tartok is tőle
2015. nov. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!