Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A alábbiak alapján mi a...

A alábbiak alapján mi a véleményetek rólam?

Figyelt kérdés
17-F. Rendkívül közönyös és érzéketlen vagyok.Szeretetre nem igazán vagyok képes.Még az anyám rák miatt bekövetkezett halála után is csak azt éreztem, hogy egy gonddal kevesebb.Senki iránt sem táplálok érzelmeket.Mindenkit, akihez bármilyen mértékben is kötődnöm kéne, csak egy kavicsnak érzek a cipőmben, ami hátráltat.Érzelmeket nem tudok felsorakoztatni, mindegyiket csak megjátszom,többnyire hihetően. Nincs bennem együttérzés,empátia. Rendkívül sokat hazudok,nagyon jól csinálom.És néha tudok szórakozni az emberek kínjain. Semmi sem motivál, nincsenek céljaim, még egészen aprók sem. Teljesen üres,és hideg vagyok, még a közérzetem is semmilyen.És ez a egész a legkevésbé sem jelent számomra gondot, egy kicsit sem aggaszt.Nem akarok változni, még ha lehetne is.

2015. febr. 3. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy bezárkózol egy kis burokba, amivel próbálod magad védeni, de egyúttal mindenkit eltaszítasz magadtól vele, és igaz h ezzel az érzelemmentességgel a fájdalmat akarod kiküszöbölni, de így a jó dolgokat is kizárod, amit később lehet bánni fogsz, de addigra már annyira beleragadsz ebbe az életstílusba, hogy ha akarnál sem tudnál változtatni ezen, és öreg vénember korodra azt veszed észre, hogy senkid nincs, aki szeretne, senki nem maradt, akinek egy kicsit is számítanál, leéltél egy tökéletesen értelmetlen, üres, céltalan életet, és magányosan fogsz eltávozni az élők sorából anélkül, hogy bárki észrevenné, vagy bárkinek hiányoznál.
2015. febr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen emberek valamilyen szinten élősködnek a társadalmon. Csak elvesznek de nem adnak semmit sem. Lehet hogy a szülők és a környezet kiölte az ilyenekből az emberség szikráját is.


Csak két dologban reménykedek hogy sz ilyenek:

1. Mielőbb visszatalálnak az emberségükhöz.

vagy

2. Mielőbb elpusztulnak valami halálos és gyors betegségben mielőtt bárkinek is àrthatnànak.

2019. máj. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Üdv kedves válaszadók.A kérdés amit feltettem négy éve már teljesen a feledés homalyába veszett.És nem értettem miért kaptam emailt,miszerint válszom érkezett, ugyanis a legutolsó kérdést nagyjából 4 éve tettem fel ezen a platformon.Némimépp nyomasztó, de ma már inkább csak megmosolyogtató számomra,hogy az életem egy pontján ilyen kérdés, azaz inkább leírás közzétételében éltem ki a figyelem es törődés hiányt, ami kimondatlanul,és minél inkább lefolytva, de tagadhatatlanul ott munkálkodott a háttérben. Anyám halála után igyekeztem minél jobban bezárkózni,megtagadni az érzéseim,teljes erőmből tagadni azokat. A gyász, a fájdalom, és az elhagyatottság érzése kérlelhetetlenül verte az ajtót, de amit csináltam az nem más mint tagadás, lefolytás. Megoldásnak tűnt,segített, hogy azt magyaráztam be magamnak minden erőmet latba vetve hogy egy pszichopata vagyok,egy emberi porhüvely,minden belső tartalom,érzelem,empátia nélkül. A közönyön kívül minden emberi érzéstől mentes entitás, aki ily módon sérthetetlen. A lefolytás hatására a szorongás és a fájdalom gyülemlett a felszín alatt, és egy ponton egy gejzírhez hasonlóan tört a felszínre, okozva nem kis ideg tartó mély depressziót. Amitől talán mára mondhatom mentesnek magam. Köszönöm a válaszokat🙂. Alkalmat adott átlátni,átgondolni hol tartottam akkor, es hol tartok most.
2019. máj. 5. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!