Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ezzel érdemes pszichológushoz...

Ezzel érdemes pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés

Állandóan szorongok ,évek óta . Hol jobb,hol rosszabb . Rosszabb időszakokban enni sem nagyon tudok,illetve nagyon nehezemre esik emberek közé menni.

Úgy vettem észre,hogy mindig attól félek mások nehogy hibát tlaáljanak bennem,a viselkedésemben,vagy a munkában vagy akármiben. Tudom,hogy nem normális ez a megfelelési kényszer ,de sehogy nem tudom levetkőzni . Hülyének néznek,ha emiatt elmegyek pszichológushoz ?


2015. máj. 6. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Már korábban el kellett volna menni, talán nem rögzült volna ennyire.
2015. máj. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat tud majd segíteni, ha irányított kérdésekkel tereli a gondolataidat, nagyon jó ötlet lenne egy pszichológus. Ő nem mondja meg, mit tegyél, ezt ne várd, a változást neked kell meglépned, de segít abban, hogy motiváltabb legyél benne, és csökkenjen a szorongásod! :) Bátorság!
2015. máj. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Sajnos én is ilyen vagyok, én sem mentem el sehova ezzel, végül úgy érzem, már nem tudok szabadulni ettől. Minél előbb menj el, itt a nyár, próbáljuk elhagyni ezt az érzést, sok sikert! :)
2015. máj. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 acelsziv ***** válasza:
Némi önbizalom növelés nem ártana neked. Elég sok irodalom foglalkozik ezzel. Érdemes volna beleásnod magad. Nekem sokat segített...
2015. máj. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a rossz,hogy már akkor is érzem ha épp nem is csinálok semmit,pl most,itthon ülök a gép előtt egyedül,semmi dolgom és mégis feszengek . Néha bűntudatom is van ,a semmi miatt . Egyszerűen nem tudok kikapcsolni . Hozzáteszem a munkám nagyon stresszes . Ha szabadságra megyek,az is úgy telik el,hogy egyáltalán nem pihentet emiatt ..
2015. máj. 6. 12:29
 6/6 anonim válasza:

Ez tipikus nem látod a kiutat eset, de mindig van kiút, ezt még én is tudom, csak eltévedtél, és baromi sötét van. Nem mondom, hogy menj ki, erőltesd magadra, mert tapasztalatból mondom, hogy az is kellemetlen szituációkat eredményez, ha erőltetetten keresel társaságot. Gondold át, mit szeretsz csinálni, és egyszerűsítsd le, majd úgy kezdj bele. Ne rögtön a közepébe, mert könnyű megrémülni, hogy ez nem fog menni, és megint csak odajutsz, hogy a szobádban kuksolsz és sorozatozol. Fuss egy kicsit, mozgasd meg az izmaid, nyiss ki egy könyvet, ha még félsz belekezdeni abba, amit régen csináltál.


Amúgy meg, ha olyan emberekkel veszed körbe magadat, akik ténylegesen le is néznek, ha hibázol, rég nem jó a társaságod. De szerintem(és tényleg csak szerintem) ez mélyebbről jön. Régebben büszke lehettél amit csinálsz, és valami miatt, eltűnt a szikra, amitől jónak tartottad magad, amitől volt önbizalmad ezekkel az emberekkel versengeni, "dobogóra" állni.Most meg, hogy valami történt veled, ezeket az embereket magad fölé helyezed és emiatt lenézed magad, ezzel jön pedig, hogy azt hiszed, ők is lenéznek téged.


Keress egy beszélgető partnert, de a legjobb, ha egy pszichológust keresel fel! Pszichiáter is szóba jöhet, ő amellett, hogy megtudja mondani, hogy a testedben mi történik, és miért van ez(vagyis az agyban), de ő még gyógyszerekkel képes is azt az érzést manipulálni. Sok sikert ehhez!

2015. máj. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!