Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Introvertált lennék?

Introvertált lennék?

Figyelt kérdés

Néhány éve sok felszínes ismerősöm volt, akik előtt nem voltam képes önmagam adni, mert nagyon más volt az értékrendünk és féltem, hogy nem leszek nekik szimpatikus. Ennek ellenére rendszeresen összejártam velük és próbáltam színészkedni, de csak rosszul éreztem magam tőle és az önértékelésem a béka feneke alatt volt.

Aztán elhatároztam, hogy nem fogom többet keresni azoknak az embereknek a társaságát, és finoman elutasítottam a meghívásaikat különböző eseményekre. Egy idő után vették a lapot és már több, mint fél éve nem keresnek. Amióta teljesen elidegenedtem tőlük, jobban érzem magam a bőrömben és mindig önmagam adom, soha nem mutatok az emberek felé más személyiséget. Ezzel egy időben viszont elvesztettem az érdeklődésem úgy általában az emberek felé. Nem szeretek teljesen egyedül lenni, de ugyanakkor jobban érzem magam még egyedül is, mint olyan emberekkel, akikkel nincs közös érdeklődési köröm és értékrendem, és a legtöbb emberrel nincs. Érzem, hogy szükségem lenne egy-két igaz barátra és egy komoly párkapcsolatra, de csak olyan emberekkel, akiknek hozzám hasonló értékrendje van és nem járnak bulizni egyáltalán (én se szoktam, mert nem érdekel a dolog és nem is szeretek)


2015. dec. 12. 23:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Az introvertált elsősorban a belső világára fókuszál, az extrovertált pedig a kívülről jövő ingerekre. Talán lehet úgy is fogalmazni, ha nem visz nagyon félre, hogy az egyik reagáló/elemző, a másik típus cselekvő.


Egy extrovertált sem feltétlenül érzi magát jól tőle távol álló emberekkel, ő is keresi azok társaságát, akikkel jobban kijön. Az viszont szerintem általánosságban elmondható, hogy egy introvertáltnak kevesebb emberrel van mélyebb kapcsolata, egy extrovertáltnak többel felszínesebb (de természetesen neki is vannak mély kapcsolatai emellett).

2015. dec. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!