Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek kuka?

Figyelt kérdés

Sokszor úgy érzem magam társaságban, mint a hét törpe közül Kuka. Nem tudok megszólalni. Vannak ismerőseim, akikkel nem is tudom miről beszélgetnék, ha nem járnánk egy suliba. Vagy amikor régi csoporttársaimmal találkozok az utcán, azon kívül, hogy miújság, mit csinálsz most, nem tudok két értelmes szót sem váltani. Pedig nem vagyok idióta!

Miről lehet beszélgetni olyan emberekkel, akiket ismersz, de még nem teljesen? Hogyan legyek cserfesebb, barátkozóbb, nyíltabb? Nagyon zavar, hogy mindenki azt hiszi, mogorva, durcás vagyok, csak mert nem vagyok szószátyár típus. Lehet ezen változtatni?


26 L


2010. márc. 23. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Én is ilyen vagyok kb csak fiúban, de nálam az van hogy 1-2 régi jó haverommal se beszélek már ... :/
2010. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom! Azért ne add fel. NEkem az a problémám, hogy így semmilyen kapcsolatot nem tudok kialakítani sem lánnyal, sem fiúval. VAgyis ki alakítom a kapcsolatot, de unalmas. Kellemetlenül érzem magam, hogy nem tudok mit mondani.
2010. márc. 23. 11:06
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Velem is ez van, de idővel ha jobban megismerjük egymást (ez lehet akár több hónap, vagy 1 év is!) már megy a beszélgetés rendesen. Meg van 1-2 olyan barátom is akivel annyira egy hullámhosszon vagyunk, hogy az első pár naptól kezdve mintha évek óta ismernénk egymást:)

Szóval szerintem idő kérdése, vagy meg kell találni a megfelelő embereket. 19/L

2010. márc. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van, s nem szabad ajtóstól rontani a házba. Türelemmel kell viseltetni magunk és a másik fél iránt. Csak (már én sem leszek fiatalabb, s )szeretnék stabil párkapcsolatot is kialakítani, meg szeretnék állapodni. Kevés igaz barátom van, de szeretném, ha lennének olyan "futólagos" barátaim is, akikkel tudunk egy programot szervezni, vagy csak úgy beszélgetni.

Nem vagyok az a bulizós típus, egyre nehezebben mozdulok ki. Talán ez is az oka.

2010. márc. 23. 11:25
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

egy dolog van ami szerintem jó dolog egy érzelmi kapcsolat kialakítása, ami hát mindegy az hogy milyen neművel, ezt általában úgy lehet elérni, hogy segítesz valakinek ha valami problémája van felvidítod meghallgatod, bár nem biztos hogy lesz valakinek problémája de ha igen jól jön, és akkor csak azt kell megkérdezni úgy is, hogy mi a baj?

ha azt akarod hogy beszélgessél másokkal akkor felszabadultnak kell lenned nem szabad azzal törődni mit gondolnak mások csak mondani ami eszedbe jut kicsit nyugodtabbnak kell lenned és menni fog tiszta legyen a gondolkozásod és jobb lesz:)

2010. márc. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Hogy ne legyél kuka? Sajna nincs mit tenni, kukának születtél, az is maradsz!

Amúgy csukd le a fedeled...

2010. márc. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves "A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 19:46"


Hú milyen humorosak egyesek! Aki szószátyár típus, igazi szövegláda, az el sem tudja képzelni, milyen rossz érzés kukának lenni. De az a véleményem, hogy bizonyos mértékig bár születik velünk ez az adottság, bizonyos mértékben pedig befolyásolható, változtatható. Tehát ha nagyon akar egy szövegláda kuka lenni, lehet kuka, s egy kuka is lehet szövegláda.

2010. márc. 26. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!