Rasszista vagyok?

Figyelt kérdés

A vonaton utaztam, amikor felszállt néhány menekült. Pár megállóval korábban szintén felszállt egy sötétebb bőrű férfi, egy jó nagy csomaggal, táskával. Akkoriban volt az a francia lövöldözés és hát...kicsit megijedtem. Alapból is paranoiás vagyok és nem nagyon bízok az emberekben, de akkor nagyon fura érzés fogott el. Főleg, hogy az egyik ember a mobilját nézegette 2 percenként.

Nem gondoltam, hogy bennem lenne ilyenféle előítélet, de ott kiderült, hogy mégis. Egyszerűen muszáj volt felállnom és eltávolodni tőlik, mert pánikrohamot kaptam volna.

Utólag kínosnak érzem ezt és szégyenlem magam miatta, hogy rosszat feltételeztem egy idegenről csak a bőrszíne miatt.

Ez volt a második eset már.

Ez már rasszizmus? Nem akarok így viselkedni, de nem bírom magam lenyugtatni. Korábban ilyesmi nem fordult elő, ebben a pár hónapban kezdődött.



2016. jan. 3. 16:12
 1/3 A kérdező kommentje:
*tőlük
2016. jan. 3. 16:15
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennyiért nem vagy rasszista
2016. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az, hogy megijedsz valakitől nem jelenti, hogy rasszista vagy. A rasszista az aki mindig azonnal elítél egyes embereket, népeket.

Másrészről pedig a mostani híreket hallgatva nem csoda, ha megingott a bizalmad...

2016. jan. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!