Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha utálom a cigányokat, akkor...

Ha utálom a cigányokat, akkor feltétlenül rasszista vagyok?

Figyelt kérdés
Soha nem volt bajom velük, még majdnem büszke is voltam magamra, hogy bennem aztán nyoma sincs a fajgyűlöletnek. Egészen addig ment ez így, amíg olyan helyre nem költöztem, ahol volt alkalmam közelebbről megismerni őket. Tehát ha nem alapból, hanem tanult viselkedési formaként utálom őket, az is rasszizmus?
2013. jún. 19. 15:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagy rasszista, ez személyes tapasztalat. Sok jogvédő ugyanígy van vele mint te, amíg nem ismeri őket addig könnyen védelmezik őket.
2013. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 intrepid ***** válasza:
63%
Az! Üdv a csapatban!
2013. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

Amennyiben kivétel nélkül minden cigányt utálsz, akkor igen, az vagy - vagyis egy ritka gusztustalan ember.


Amennyiben azokkal van bajod, akik gondot és bajt okoznak, de mással nem, akkor nem vagy rasszista, hanem egy normális ember.

2013. jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Vannak normális cigányok is, akik a saját semmirekellő társaik miatt szégyenlik magukat.
2013. jún. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem, Sir Butcher miért lett lepontozva, pedig nagyon jól leírta a rasszizmus lényegét. Rasszizmus, ha valakit kizárólag(!) a származása, rassza, bőrszíne, stb. alapján ítálünk el. Ha konkrét rossz tapasztalatok alapján asszociál valaki, azt én nem mondanám egyértelműen rasszistának. Egyszerű ősi védekező reflex dolgozik benne.
2013. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Rasszista akkor vagy, ha mostantól kezdve bizonyíthatna neked bármivel egy normális életmódot folytató cigány, akkor sem lennél hajlandó többre értékelni a környezetedben élőknél. Attól, hogy az erőszakos linkeket elítéled, netán első gondolatként ők jutnak eszedbe a "cigány" szó hallatán, még nem mondanálak annak.
2013. jún. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Sir Butcher válasza a helytálló, bár én a "ritka" kifejezést nem tettem volna oda...
2013. jún. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Én is büszke voltam magamra,hogy sok más emberrel ellentétbe én egyáltalán nem ítélem el a cigányokat és én ugyanúgy tekintek rájuk ,mint a többi embertársunkra.

Amióta viszont zsinórba vagy 12-14 elég kellemetlen szituációnak lehettem a szemtanúja(vagy a részese akár..) ami a cigányok műveltek...már az én arckifejezésem se ugyanolyan mint régen ennek a c betűs szónak a hallatán...


Mindezek ellenére én nem tartom rasszistának magam.Csupán a tapasztalat hozza ki ezt belőlem.és továbbra is hiszem,hogy még mindig vannak rendes roma társaink..De ezt is úgy szint csak tapasztalat alapján mondhatom el,mert (bár nem lett belőle végül semmi) még szerelmes is voltam egy roma fiúba, és egy roma lány a mai napig a baráti társaságomhoz tartozik.:)


/egy magyar lány

2013. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Amég nem éltem a 8. kerület határán, nekem se volt velük bajom, bár vidéki osztálytarsam, aki cigány volt, elég sokat lopkodott, de ettől még nem itéltem el mindenkit.

Ismerek nagyon rendes, jóra való roma származásúakat is.

Viszont akiről már ránézésre látszik hogy nem túl becsületes, lopott cuccokat ad el az utcán, azt nyilván nem szeretem, főleg azóta, hogy az egyikük neki állt csak úgy ütögetni az aluljáróban. A kellemetlen tapasztalatok alapuló gyűlöletet én nem nevezném raszizmusnak.

2013. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
44%
Üdv a klánban! Rasszista
2013. jún. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!