Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha az embernek szeretethiány...

Ha az embernek szeretethiány van és azt szeretné, hogy foglalkozzanak vele mások, akkor miért elutasítóak az emberek?

Figyelt kérdés
Ennyire érezni az emberen és ez taszítja őket?

2016. jan. 5. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért (is), mert a szeretet önző. Szeretni azt fogod, aki vagy:

- a gyereked, tehát a génjeidet viszi tovább,

- vagy a párod, akitől gyereked lehet, aki majd a génjeidet viszi tovább,

- vagy hozzásegít ahhoz, hogy párod vagy gyereked lehessen, aki majd...

- vagy, ha mindez nem lehet, akkor legalább legyen valamilyen rokon, aki legalább részben a te génjeidet viszi tovább.


Erre, az emberek egy adott mennyiségű energiát szánnak.

Arra NEM szánnak energiát, aki nem felel meg a fenti feltételeknek, vagy úgy néz ki, hogy aránytalanul sok energiára van szüksége.

2016. jan. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Attól függ milyen értelembe írtad azt ,hogy "foglalkozzanak vele".

Kapcsolat értelembe talán azért,mert szomorúbb,és vannak akik annyira

nem csipázzák a szeretethiányos embereket,sok velük a "gond"(legalábbis vannak akik így fogják fel),többet kell velük foglalkozni...

Barát szinten meg szerintem az a jó barát aki segít kilábalni ebből és pl.: ölelgeti,együtt érez vele stb..

2016. jan. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szeretethiányos emberek kapni szeretnék a szeretetet, nem pedig adni.
2016. jan. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
17%
3. válaszoló: ez hülyeség! Én is szeretethiányos voltam és mindenki kihasznált azért mert nekem nem számított ha az illető ronda vagy szemét,én mindenkit feltétel nélkül szerettem és csodáltam és vártam hogy egyszer talán lesz valaki aki engem is úgy tud szeretni mint ahogy én őt...persze nem jött senki és egy idő után elfordultam a társadalomtól most pedig ha jönne valaki és tudna szeretni,már nem érdekelne mert hozzászoktam az egyedülléthez.
2016. jan. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Dettó, engem is rengetegszer kihasználtak, mert szerettem adni.. és jó volt látni ahogy megköszönik.. vagy rámmosolyognak. Egyszerűen jó érzés volt. És ezt is valami megmagyarázhatatlan okból azért csináltam mert nekem hiányzott. Persze így nem jutottam valódi szeretethez. de jobb volt mint a semmi.
2016. jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóval hülyeség? Jó. Akkor légy oly szíves, és magyarázd el nekem, hogy ha valami hiányzik az életedből, abból hogy a bánatban tudsz ADNI? Amiről te beszélsz, drága csillagom, a szeretet túltengés, ami a kamaszkor egyik sajátossága.
2016. jan. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
már megbocsáss, csak azért mert engem minden nap megvertek az iskolában a "barátaim" és vakon megbíztam mindenkiben akik persze hátbadöftek és belémrúgtak tehát utáltak nem jelenti azt hogy nem tudok szeretni.
2016. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!