Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet valaki egoista és...

Lehet valaki egoista és önbizalomhiányos egyszerre?

Figyelt kérdés
Ha ez létezik, akkor én ilyen vagyok. Viszonylag szépnek és okosnak gondolom magam, viszont mindig azt érzem, hogy kevesebb vagyok másoknál, hogy szerencsétlen vagyok. Szerintem kissé szocfóbiás is vagyok. 15/L

2015. okt. 17. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Hogyne létezne?

Tulajdonképpen én is ilyen vagyok. Egyszerre vagyok önbizalomhiányos, ill. öntörvényű, makacs, néha egoista.

Igen ez valószínűleg szocfóbia nálad is, bár te még fiatal vagy, te még változhatsz.

Én így 40 fölött már nem hiszem, hogy megváltozom valaha is.

Amúgy nem vagy kevesebb másoknál, mert egyrészt az élet nem egy verseny /bármennyire annak is élik meg sokan/, másrészt pedig te lehet más dolgokban vagy jobb, mint mások.

Te te vagy, más meg más, nem is kell, hogy másokhoz hasonlíts, legyél inkább egyedi. :)

Amiben jó vagy szerintem arra gyúrj rá úgymond, és akkor talán az önbizalmad is megnő kicsit.

2015. okt. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Én is ilyen vagyok, kb a lehető legrosszabb párosítás.
2015. okt. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%

1. vagyok.


Én nem hiszem, hogy ez olyan rossz párosítás lenne, én legalábbis elvagyok vele végülis.

Aztán lehet, hogy mások másként élik ezt meg.

2015. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Jaja, én is ilyen vagyok. Imádom magamat, és kb. mindig csak azzal foglalkozom, hogy nekem mi a legjobb. Elégedett vagyok magammal, és a külsőmmel is, de valahogy mégis ha belevágok valamibe, mindig attól félek, hogy úgysem sikerül.
2015. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
En is ilyen vagyok. Szerintem okosabb vagyok az atlagnal, neha szepnek latom magam, tudok magamrol jo tulajdonsagokat mondani megis ugy gondolom, hogy rossz ember vagyok, nem kellek senkinek, kevesebb vagyok masoknal kozben meg tobb is... Szerintem ez a legrosszabb parositas ami letezhet.
2015. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sok olyan ember van aki az önbizalomhiányát túl nagy önteltséggel leplezni -de lehet, hogy egyszerűen csak tényleg helyes vagy és kellő magabiztosságod van a külsőddel kapcsolatban. De az nem jelenti azt, hogy a belsőddel is...szóval igen, nagyon is létezhet.
2015. okt. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen!
2015. okt. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazából szépnek és viszonylag okosnak gondolom magam, de közben olyan ürességet érzek belül, olyan mintha kevesebb lennék másoknál. Néha olyan ügyetlen és béna vagyok... :)
2015. okt. 20. 15:34
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nárcisztikus személyiségzavarnak ez a definíciója,amit leírtok.
2015. dec. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, mert az "egoista" kifejezés nem azt jelenti, hogy föltétlenül jobbnak, vagy bármennyire is jónak gondolja magát. Csupán azt, hogy nem lát önmagát keresztül, sajátmagán kívül nem foglalkozik másokkal, magánakvaló, stb. ami nem pozitív személyiséget fejez ki. Mivel csak saját magával foglalkozik, nincs túl tiszta jó önképe vagy világról alkotott képe, bár ezt nem veszi észre, de okot ad az önbizalomhiányra.
2015. dec. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!