Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Meg tud engem valaki érteni?

Meg tud engem valaki érteni?

Figyelt kérdés

Meg tud engem valaki érteni avyg alapból ilyen hulye lennék? Nem tudom, csak én vagyok így, vagy mások is? Ez a tizenéveseknél normális?


A helyzet az, hogy olyan családból származom, akik gazdagok. Nagyon gazdagok vagyunk, de apám inkább építkezésre költi a pénzt, minthogy nekem vegyen valamit. Én nap mint nap látom 1-2 osztálytársaom, hogy milyen menő, márkás cuccaik vannak és zavar, hogy mindenzt énis megtehetném, mégsem teszem, sőt néha gondba vagyok, hogy mit vegyek fel, mert alig van 2 farmerom és 7-8 pólóm, amit tudok hordani. És ez engem zavar. Én is szívesen mennék a Tally Weijlbe és venném meg a 4000Ft-os pólókat, mennék a Conversebe vagy a Famousba, esetleg a Retro-ba és venném meg a közel 10.000Ft-os pólókat, de miből? Nem kapok zsebpénz, csak kajapénz, azt is heti 2000Ft-ot, amit félreteszek és végigéhezem az délelőttömet, amig haza nem érek. És utána veszek magamnak ruhát. Miért van ez? Én vagyok csak megőrűlve a ruhákért vagy mások is? Normális ez? Hogyan kérhetnék itthon pénzt? Húsvétre kaptam 10.000Ft-ot, de abból is alig tudok venni valamit. Esetleg 2 gatyát vagy 3-4 pólót, de ezek se híres márkák. És hiába, azt ne írjátok, hogy a márka nem számít, nekem igenis számít, mert a nem márkás cuccom 1-2 hét alatt szétesik és így bele sem tartozhatok az osztály-elitbe. Nem leszúrást, hanem megoldást kérek. Segítsetek. :(


2010. ápr. 4. 18:20
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Helyesírási hibákért ne haragudjatok, csak siettem! :(
2010. ápr. 4. 18:21
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a gyanúm, hogy az apukád olyan embert akar nevelni belőled, aki nincs elkényeztetve a sok pénztől, meg tudja különböztetni az igazán fontos és értékes dolgokat a csak pénzzel megszerezhetőktől, és akkor sem lesz boldogtalan, ha egyszer majd nem lesz gazdag.
2010. ápr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid a saját pénzüket arra költik, amire jónak látják. Az teljesen jogos, hogy elöször épitkeznek, és nem neked vesznek mindenféle márkás cuccot.


Szerintem kevés tizenéves van, aki 10 000 Ft-ot kap csak úgy ajándékba, sok családnak ez egy heti kajapénze.


Ha keveselled a pénzt, amit kapsz, akkor menj el dolgozni, keresd meg a rávalókat és akkor vehetsz olyan ruhákat, amilyeneket akarsz.

2010. ápr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Én megértelek. Nem tudom mennyire vagy közeli kapcsolatban az apukáddal, de szerintem mond meg neki azt, amit most itt nekünk, csak ne a márkán legyen a hangsúly.

Szólj neki, hogy kopottak a pólóid, meg már ezt is kinőtted, már az is szakadt, hogy adjon pénzt hogy vehess olyan pólókat, amik jobb minőségűek, amik sokáig bírják. Akkor ugye valószínű több pénzt ad majd, és mehetsz is vásárolni. :)

2010. ápr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Amúgy 15 éves vagyok, apa a tesómnak épít házat, elég nagyot, 3 emeleteset. :| Olyan viccesen hangzik, mert fel se fogtam, hogy gazdagok vagyunk, eddig nem is tudtam, apa sose mondta el nekem, csak rájöttem némi kutakodás után. Nyáron szeretnék diákmunkát vállalni, csakhogy elvileg felviszik a korhatárt 16-ra és akkor nem lesz lehetőségem. Meg ötletem sincs, hogy milyen munkát keressek.
2010. ápr. 4. 18:36
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Várom a további ötleteket.
2010. ápr. 4. 18:37
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd rossz néven, de szerintem bolhából csinálsz elefántot. Van ruhád, kajád, ebédpénzed, ajándékot is kapsz, szerintem ez teljesen oké. Mindenki gazdag akar lenni és megvenni a szép dolgokat--még én is:):):)-- de ettől mi lenne jobb? A valódi elitbe úgy fogsz beletartozni, ha kedves leszel,megértő, okos és segítőkész. Ehhez nem kell pénz.
2010. ápr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom ,mit értesz nagyon gazdag alatt, de ha csak úgy jöttél rá, hogy kutalodtál, akkor könnyen lehet, hogy csak neked tünik soknak a pénzetek. Ha valakinek van 10 milliója, és háza épit, akkor az majdnem semmi, meg kérdés, hogy mennyi kiadás van a jövedelem mellett.

Örülj, hogy mindened megvan, ami feltétlen szükséges, és ne akarj még többet.

2010. ápr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Szerintem kérdezd meg a szüleidet, hogy gazdagok vagytok-e. Beszélgess velük, hogy lássad a család anyagi helyzetét, mennyi pénzetek van, mennyit dolgoznak ezért, mire kell költeni mindenképpen, mi az, amiről lehet szabadon dönteni. Erre amúgy is szükséged van, hogy lássad, hogy működik egy háztartás.
2010. ápr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

mit jelent az hogy nagyon gazdagok? mennyi a havi bevétel a családban? mivel foglalkozik az apukád/anyukád? az hogy valaki házat épít nem azt jelenti hogy "nagyon gazdag"

egyébként megértelek. gáz ha nem kapsz pénzt. látni hogy más 30-40 ezres napszemcsiben meg tuti ruhákban flangál bizony bizony nagyon fájdalmas tud lenni.

tudd meg mennyire nagy a bevétel és ha igazán nagy kezdj el követelőzni! más lehetőség nincs. (most lelelehet pontozni de ez az egyetlen út a munka mellett)

2010. ápr. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!