Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha félek a hangos...

Mit tegyek ha félek a hangos olvasástól?

Figyelt kérdés

Régen nem volt ilyen, mindig izgulós voltam, de szóbeliket és végig tudtam csinálni, már a felelésekkel sincs bajom(ha tanulok rá), sőt, volt hogy prezentációt adtam elő több osztálynak kicsit több mint egy éve. (Mondjuk akkor is nagyon izgultam)

De mostanában, pár hónapja volt ilyen először, hogy a tanár felszólított hogy olvassak fel egy nagyobb szöveget, kb.2-3 mondatig jutottam, amikor rájöttem hogy az egész osztály az én hangomat hallja, elkezdett dübörögni a vér a tarkómban, zúgott a fülem, és olyan volt mintha kívülállóként hallanám a hangomat, olyan távolian csengett, aztán volt hogy pár másodpercre visszatértem a "valóságba" és elrontottam ami oda volt írva, és ez főleg azért volt, mert nem kaptam levegőt, nem tudtam tagolni a szavakat előttem, azt hittem megfulladok.

Amikor vége lett, akkor vettem csak észre hogy olyan szinten remegett a kezem, hogy írni is csak nagyon nehezen tudtam, ilyen még sosem volt.

Van egy kis diszleksziám is, sokszor felcserélek betűket amikor írok, és emiatt félek olvasni is, mert sokszor van az, hogy nem azt olvasom ami oda van írva, és annyira félek hogy mindenki hülyének néz emiatt:(

Hogy tudnám ezt leküzdeni?



2016. máj. 12. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Otthon gyakorolj, és olvass szép lassan, tagoltan. Sose úgy olvass fel hangosan, mintha magadban olvasnál, hanem közönségnek. Mindig olvass el egy egész tagmondatot, mielőtt kimondanád, és amikor kimondod, szépen tagoltan mondd el, hangsúlyozz, ne monoton hangond mondd. Akkor jó lesz.
2016. máj. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hú,rendben, köszi ezt kipróbálom:)
2016. máj. 12. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!