Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van más is, aki úgy érzi,...

Van más is, aki úgy érzi, céltalan az élete, nem tud beilleszkedni sehova?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemen tanulok bölcsész szakon. De hogy utána mi lesz, fogalmam sincs. Nem tudok beilleszkedni, szűk szavú vagyok, bulizni nem szeretek. Mégis hiányzik a társaság. Nagyon béna embernek tartom magam, és sokat szenvedek amiatt, hogy szociálisan fejletlen vagyok. Mindezek ellenére boldog párkapcsolatban élek, de ő nem pótolhatja a barátokat.

A baj az, hogy azt sem tudom, mihez kezdjek az életemmel. Tanulni azért tanulok, mert tájékozott ember szeretnék lenni. Viszont ilyen mentalitással semmire sem viszem az életben. Hülyének néznek, mivel mindenkinek van már kitűzött célja, én pedig még mindig nem tudom, hogy mit akarok.

Hiányzik a társaság is. És rettenetesen nehéz változtatni mindezen. Könnyű mondani, hogy változz meg és legyél ilyen vagy olyan...

Anyukám sem tudott mit kezdeni velem, azt mondta egyszer, intézetbe ad, mert nem beszélgettem senkivel, kétségbe volt esve. Utólag kiderült, hogy ő is félénk volt, és az anyukája mindig bántotta emiatt, és akaratlanul is ezt adta át nekem...

El vagyok keseredve. Van más is még, aki hasonló cipőben jár, mint én?


21/L


2010. ápr. 9. 11:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
nem is csodálkozom h bölcsésznek mentél...azzal jóhogy nincs életcélod...
2010. ápr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazad van abból a szempontból, hogy túlképzés van a bölcsészekből. Mellesleg meg sok olyan dolgot tanulok ott, ami hasznos az életben. Lehet, hogy nem a munkaerőpiacon fogom hasznosítani, hanem a magánéletemben, ezért konkrétan nem bánom. De igazából nem ez a fő gondom.
2010. ápr. 9. 12:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát én sem tudok beilleszkedni igazából sehova,mert nem tudom megjátszani magam.Én olyan vagyok amilyen vagyok,nem muszáj senkinek sem elfogadni,mert nem erőltethetek senkit semmire rá.

DE!

Ha ellenék keseredve,és céltalannak hinném az életem,akkor azzal rontanám el a legjobban.A negatív,pesszimista életfelfogás sosem hoz jó eredményt.Gondolj arra,hogy anyud neked nem akart rosszat,csak ugye ha őt is úgy nevelték,akkor ő is úgy nevelte a gyerekét,mert nem tudta,hogy ez nem jó.Vagyis tudta,hogy ez nem kellemes,csak nem tudta,hogy mi a helyes.

Tehát:ne legyél elkeseredve,mert az sosem jó.Nem muszáj kitűznöd magad elé egy célt,de igazából célok nélkül még értelmetlenebb az élet,mint amúgy.De célok nélkül is ugyan oda jutsz,mint célokkal.Tehát ne légy elkeseredve,és ne változtass magadon,mert nem éri meg,hidd el.

Vigasztaljon az,hogy én meg még csak most leszek középiskolás:( most biztos azt gondolod,hogy EZ CSAK EGY HÜLYE KAMASZ LÁNY,ERRE NEM KELL HALLGATNOM:(:(:S a "kamasz"-okat lenézik a "felnőttek" és sokszor a felnőttek is ugyanolyan meggondolatlanok.Dehát ez van.Én is leszek majd felnőtt,és akk. tök jó lesz:D ...vagy nem..

de nem baj:D

2010. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kamaszok. Van két kis kamasz húgocskám. Tudom, milyenek, és én is az voltam. Vannak dolgok, amiket teljesen jól látnak, másokban meg még nem elég tapasztaltak. Szóval figyelni kell rájuk is. :-)

Igazad van, hogy cél nélkül az élet nem annyira érdekes. Ebben jobban el is lehet fáradni.

2010. ápr. 10. 10:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezzel én is igy vagyok ezzel csak fordítva: Vannak barátaim de nem az osztályból és nincs pasim. Am. én már rég nem foglalkozok az osztállyal és nem érdekel ki mit gondol! Csináldd te is ezt! ne akarj mindenkinek megfelelni hanem legyél arra büszke hogy ilyen vagy egyedi és senki se hasonlit rád! Am mi a horoszkopód? ez is sokat elárul rólad!
2010. ápr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oroszlán vagyok, a kínai horoszkópom pedig sárkány. :-) Pont az ellentéteim.
2010. ápr. 10. 11:12
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Próbálok segíteni... :) Csak egy kérdés... ha van barátod, akkor neki biztos van baráti köre, amibe te is bekerülhetsz, miért nem szerzel onnan barátokat?

Am. 21 évesen még nem biztos, hogy minden ember el tudja dönteni mit is akar pontosan, mi a legfőbb célja. Ha érdekel, én még most sem tudom egészen biztosan, hogy azt akarom e csinálni hosszú távon ami a végzettségem. Az ember állandóan változik, és ez ellen nem lehet mit tenni. :)

(25F)

2010. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Igen, a barátomnak is van baráti köre, azonban a haverjai sajnos messze vannak. Különböző helyekre kerültek, dolgoznak, így nem gyakran tudnak találkozni. Másrészt ez olyan férfi barátság, vagy mi... :-)

Meg most elköltöztünk otthonról, úgyhogy új barátságokat kellene kialakítani, ráadásul párom sem olyan bulizós már, hogy eljárkáljon. Ő most 28 éves.

2010. ápr. 10. 22:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Járjatok el valami társas programra, pl. tánc, sport, túrázás stb. ott biztos találtok barátokat esetleg más párokat akik hasonlóan most költöztek és nem ismernek senkit..
2010. ápr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, jó ötlet a kimozdulás. Biztos könnyebb lenne, ha ketten vágnánk neki a nagyvilágnak. Gondolkodom, hogy nálunk milyen társas program jöhetne szóba. Köszönöm az ötletet.
2010. ápr. 11. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!