Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem kéne ezt éreznem? Még...

Valaki : kérdése:

Nem kéne ezt éreznem? Még sokára fogok érdemben élni

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, egyetemista. Még minimum 5 évig egyetemre fogok járni, de kezdem úgy érezni, rossz döntés volt, mert sok volt osztálytársamnak már gyereke van, családja, én meg még csak vegetálni fogok évekig. Van vőlegényem, de ebből is 6-7 év múlva lesz csak házasság (ha kibírjuk a hétvégente találkozást), és akkor még mikor lesz CSALÁD?

26-27 éves koromra kezdjek el élni?

nem rossz ez így?


2016. máj. 23. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, nagyon nagyon sajnállak, hogy olyan helyen (gondolom faluban) élsz, ahol már 20 évesen a lányoknak gyerekük van. Ez azt jelenti, hogy kb. a többség 18 évesen már terhes. Az ilyenek rontják el a gyereküket, mert még fiatalok, élni szeretnének, ezért a gyerekükkel majd nem törődnek. Nem kell irigyelned őket. Ha mégis, akkor mond meg a vőlegényednek, hogy gyereket akarsz. És szülsz neki majd egy gyereket, és akkor majd egyetem meg haverok helyett a gyerekkel fogsz majd foglalkozni. Ez így jobb lenne? Ha neked ez jó, akkor oké. De ha csak a volt osztálytársnőidnek akarsz megfelelni, akkor felejtsd el. Őrülj, hogy benned nem ilyen erős ez a hajlam, mert tudniillik a korai gyerekvállalás a cigányok szokása, ők éreznek rá valamiért késztetést (persze gondolom sok van belőlük a falvatokban).
2016. máj. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :))

A falu amúgy szinte stimmelt :D

A vőlegényem sokáig nem akar még gyereket

Csak félek hogy elmegy mellettem az élet ameddig én zhkat irogatok...

2016. máj. 23. 23:27
 3/4 anonim ***** válasza:

21 éves vagyok

Egyetemre járok

Dolgozom (nettó 150et keresek suli mellett, jó munkahelyem van, szeretek itt dolgozni -> ezért is tanulunk, nemde? ezért kell az egyetem)

Van időm barátokra is

Van kapcsolatom

Épp most veszem meg életem első saját lakását

Elégedett vagyok az életemmel -> Ez a legfontosabb


Amit ajánlani tudok, hogy ha nem akarsz 26-27 éves korodig várni, akkor ne várj. Egyetem mellett is van sok idő mindenre, csak nem kell túl komolyan venni. Nem kell kitűnő tanulónak lenni, a munkatapasztalat amúgy is fontosabb. Nyugodtan ki lehet hagyni pár napot egyetemen ha nincs kedved bemenni, utazz inkább le és talizz barátoddal. Ott a nyári és a téli szünet, rengeteg szabadidő és diákkedvezmények, használd ki. Ha gyereket akarsz az már kevésbé kivitelezhető, csak azt szerettem volna ismertetni, hogy tedd amit szeretnél, az egyetemre pedig úgy tekints amit el kell végezni, ne úgy hogy az az életed :)

2016. máj. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsot :))

Igyekszem megfogadni

2016. máj. 24. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!