Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy változtassak az életemen?

Hogy változtassak az életemen?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok,és most vagyok tizedik osztályos. Az a gondom,hogy nem tudom mit kezdjek az életemmel,mi legyen később a munkám. Nem tudom elképzelni magam semmilyen szakmában,bár talán valami angollal és földrajzzal kapcsolatos munkát eltudnék képzelni. Hogyan találjam meg azt amit szeretek, ha nem vagyok semmiben jó? És a sulival is gondom van. Nem megy a tanulás. Egyszerűen nem tudom rávenni magam a tanulásra,pedig két tantárgyból bukásra állok. Egyik a német,a másik pedig a román (erdélyi vagyok sajnos),és nehezen jegyzem meg az anyagot. Hogy tudnék ezen változtatni? Igazából magamon is szeretnék változtatni belsőleg ugyanis azt hiszem egy éve kb., nagyon rossz ember lettem. Bunkó lettem,gonosz,és gyakran kívánok rosszat másoknak,bár ezeket én nem mindig veszem komolyan,gyakran tartom őket iróniának,s mostanában egyre jobban szidom Istent,két éve templomban sem voltam,pedig kb. 4 éve amikor konfirmáltam rendszeresen jártam,de ezek ellenére minden este imádkozok Istenhez. Amúgy nem vagyok egy szomorú ember,sőt eléggé boldog típus vagyok. Csak nem tudom,hogyan változtassak ezeken a rossz dolgokon. Azt mondják,hogy talán nem vagyok hozzászokva a tanuláshoz,ugyanis általánosban tanulás nélkül is jó jegyeim voltak,de most gimiben muszáj tanulni,és úgy érzem nincs kedvem hozzá,s szerintem ebben nagyban közrejátszik az is,hogy lusta vagyok. Sokat telefonozok,gépezek,és oké,hogy azt mondják zárjak el mindent,és rakjam el mellőlem,de akkor sem tudom maximálisan odafigyelni. Ha az elejét megtanulom akkor már nincs kedvem a végéhez. Hogyan lehetne több motivációm,illetve hogyan változzak meg?
2016. máj. 30. 14:06
 1/1 anonim válasza:
Nézz mélyen magadba, a rossz emlékeket felejtsd el! :)
2016. jún. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!