Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Darabokra törött a jövôm pár...

Darabokra törött a jövôm pár pillanat alatt. Emiatt nincs erôm a jelenre koncentrálni. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, most volt az írásbelikre a betekintés, de sajnos nem úgy sikerült az emelt érettségim, hogy felvegyenek az álomegyetemre. Ez már teljesen biztos, szóbelikkel sem menne.

Még tartanak a szóbelik, de képtelen vagyok rájuk figyelni, mert annyira foglalkoztat a jövôm. Nem estem depresszióba, de nagyon kilátástalannak érzem jelenleg a helyzetemet.


2 éve azt tervezem, hogy felköltözök Pestre, már elkezdtem szervezni az életem, a barátom is ott lakik, az "álom karomra" jár, sokszor tanultunk együtt, biztosan tudom, hogy oda szeretnék majd menni. A szüleim is felkészültek már rá, elkezdtünk bevásárolni a kollégiumhoz. Tehát minden tökéletes lett volna. A tanárok is, mindenki szinte biztos volt benne, hogy felvesznek.

Ez törött most össze bennem. Minden pillanatban szomorú lehetnék, de tudom, hogy a barátom és minden közeli ismerôsöm, rokonom mellettem áll, bármi is történne.

De remélem ezek után érthetô, miért érzem magam ilyen rosszul.


Ha a második helyre mennék, akkor akár át is tudnék jelentkezni az elsô helyemre, át is vennének valószínûleg, de én a tudásom alapján alapján szeretnék bekerülni, nem pedig átvetetni magam, ráadásul lehet, hogy nem vesznek át, vagy nem bírom az egyetemet.

Ha kihagynék egy évet, akkor viszont fel tudnék készülni azokból a tantárgyakból, amikre szükségem lenne, elmehetnék dolgozni, tapasztalatot gyûjteni, még egy nyelvvizsgát csinálni.

De ekkor nem lenne diákigazolványom és minden pesti látogatásom közel 10 ezer forintba kerülne (messze lakunk). A barátaim oda mennek tanulni, a barátom is ott van ugye és én is oda készültem..


Nagyon össze vagyok zavarodva. :(

Tudnátok segíteni kérlek, hogy szerintetek mit lehetne tenni ebben az esetben? Melyik lenne jobb, hogyan lehetne megszervezni?


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

18/L


2016. jún. 6. 18:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

#1: Az egész országban csak 3 helyen van ilyen képzés az egyetemeken, elmentem mind a három egyetem nyílt napjára és ez az egyetem fogott meg legjobban, ami pont Budapesten van.

De persze, amiatt is nagyon fel szeretnék menni, mert nagyon szeretem a várost, a barátom is ott él, gyönyörû város, imádom a pezsgô életet, az épületeket, ott szeretnék majd családot alapítani. :)

Bocsánat, ha a céljaim így ismeretlenül is zavarnak téged, kedves válaszoló. De kérlek, válaszolj is a kérdésre, ha már itt jársz. :))

2016. jún. 6. 18:32
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnalatos, elhiszem hogy szomoru vagy, de ha nem figyelsz a tobbi szobelidre csak magadnak vsinalsz meg rosszabbat mint ami most van. Ez nem tragedia hogy nem ugy sikerult az erettsegid ahogy szeretted volna. Lehet igy kellett lennie es ezzel nyugtattam magam mikor nekem nem sikerult es igy is lett. Felmehetsz attol te is Pestre es csinalhatsz egy ev alatt valami okj szakmat ami kapcsolodhat a tanulni kivant szakodhoz, vagy esetleg jol is johet kesobb. Ha ezt valasztanad akkor kapsz diakigazolvanyt,mellette dolgozgathatsz es osszegyujthetsz kis penzt az egyetemi eletedre, hisz ez kevesbe kotne le az egesz napodat, mig az egyetem kimerito lehet. Kollegiumba is mehetsz vagy alberletbe is. Es emelett is meg tudod csinalni a nyelvvizsgadat es ujra leerettsegizhetsz ami jobban fog sikerulni. Ezt meg szeptemberben is megteheted, mig benne vagy a temaban.
2016. jún. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
hadd tippeljek...orvosi
2016. jún. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Jobban így hirtelen nem tudok javasolni, egy évig csinálsz valamit, pl valami boltban pénztáros, aztán újraérettségizel, és megpróbálod megint.
2016. jún. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az akkori elsô választ törölték. :)


#1: Tudom, hogy nem olyan az élet, amilyennek elképzeljük, de nem tudom, mit tegyek és hogyan, hiszen egészen eddig az egyetemre készültem, B és C terveim pedig nem is voltak sajnos.


#3: Köszönöm szépen a választ, esetleg tudnál segíteni vagy tanácsot adni, hogy az ilyenek hogy mûködnek, hogyan kell jelentkezni, hogyan kerülhetek be és milyen kollégiumba, és bármit, ami csak eszedbe jut?

Nagyon hálás lennék érte. :))


#4: Nem írtam bele, mert a kérdés szempontjából nem fontos, de vegyészmérnök szeretnék lenni. :)


Esetleg valakinek van valamilyen tanácsa, ötlete még esetleg saját tapasztalat alapján? :))

2016. jún. 6. 18:41
 6/16 anonim ***** válasza:

Valaszoltam

Az eletben nem minden ugy alakul ahogy te elkepzelted.

Csak rajtad mulik korrigalsz az iranyon vagy falnak szaladsz.

Onsajnalat sehova nem vezet ez eleted elso problaja.

2016. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ma volt egy kérdés, ott írta valaki, hogy vegyészmérnökként nettó 120-at keres. Nem azért írtam, hogy befolyásoljalak, csak eléggé meglepett.
2016. jún. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#5: Köszönöm, erre én is gondoltam már, biztosan fogok munkát vállalni és újraérettségizni, de a barátom távol lesz és nem lesz diákom, tôle pedig nem várhatom el, hogy 2-szer többször utazzon le a kedvemért, mikor nagyon sokat kell tanulnia. Ezek mellett pedig az összes barátom fent lesz, nem maradnak itthon barátaim, pedig nagyon társasági ember vagyok.. minden olyan kis fájó belegondolva jelen pillanatban. :/ :)
2016. jún. 6. 18:45
 9/16 A kérdező kommentje:

#7: Nem neked írtam, hogy válaszolhatnál, értettem, köszönöm, de sajnos erre már én is rájöttem, csak egyszerûen nem találtam a megoldást.

#8: Nem a pénzért szeretnék az lenni, ami, hanem maga az irány érdekel, tanulni szeretnék. :) Ha nem kapnék érte fizetést, akkor is csinálnám. :)

2016. jún. 6. 18:48
 10/16 anonim válasza:
Nekem úgy tűnik mintha nem is magad miatt akarnál odamenni, hanem a barátod és a barátok miatt.
2016. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!