Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől van ilyen rossz kedvem?

Mitől van ilyen rossz kedvem?

Figyelt kérdés

Alapból nem vagyok oda a nyarakért, mert ilyenkor sokat unatkozok.De idáig ha más dolgom nem volt filmeztem, olvastam(sokat), meg valahogy lefoglaltam magam, például számítógéppel/telefonnal.

Viszont mióta véget ért a suli(meg a gyakorlat),a kedvem sokat romlott.Eleve az iskolában sem volt nagy kedvem mert az osztálytársaim nagy része elég bunkó, de a barátaim miatt mégis úgy keztem el a szünetet hogy teljesen fel voltam dobva.

Utána elkezdtem olvasni egy szomorú könyvet(amin rengeteget sírtam), amiből rengeteget tanultam és rájöttem, hogy sokszor azért nem élvezem az életet mert szinte semmit nem csinálok, leginkább csak olvasok.És emiatt valahogy elment a kedvem az olvasástól/filmezéstől, és napok óta csak arra tudok gondolni hogy elpazarlom az életemet, ahelyett hogy élvezném.De ahhoz még túl fiatal vagyok hogy világot lássak, éljem az életem, még évekeig kell tanulnom(elég jól, ha jó munkát szeretnék majd) és ez kikészít, olyan tehetetlennek érzem magam.Korlátozottnak érzem magam, legszívesebben kitörtnék ebből a helyzetből ahol vagyok, de ez nem igazán lehetséges még egy ideig.

És folyton ezen jár az agyam, mert most, hogy a sulinak vége, túl sok időm van gondolkodni.Minden barátom dolgozik, így kétköznapokon nem látom őket, és sajnos nekem még fél hónapom van, hogy elkezdjem a diákmunkát ahova jelentkeztem, és a napok valahogy csigalassúsággal telnek, főleg most, hogy nincs kedvem olvasni.Ráadásul ez óta a könyv óta olyan nyomott a hangulatom, olyan semmilyen kedvem van.(Mondjuk ez összefügghet azzal is hogy megjött.)

Vagy mitől lehet ilyen rossz kedvem? Nem akarok ilyen maradni, annyira szeretném ha visszatérne az életkedvem, de nem megy, folyton csak az jár a fejemben, hogy így semmi értelme az életemnek, mert ki kéne használnom olyan teljesen ahogy csak tudom, de fogalmam sincs hogy csináljam, olyan korlátozottnak érzem magam:(

16/l



2016. júl. 4. 19:06
 1/3 A kérdező kommentje:
Valamit kihagytam.Bár egy könyvet se bírok most elolvasni, azokat is félbehagytam amiket elkezdtem, de ebbe a könyvbe amiről írtam folyton beleolvasok, a filmből részleteket újranézek, zenéjét hallhgatom/dúdolom.Szinte minden jó könyv után ez szokott lenni, de mivel ez egy szomorú könyv, egyáltalán nem akarom ezt csinálni hogy újra és újra elszomorítson, de mégsem tudom megállni, folyton ezen jár az agyam.
2016. júl. 4. 19:26
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért vagy ilyen rossz kedvű, mert állandóan újra olvasod az adott részeket,újra meghallgatod a zenéjét, stb.. ne tedd! én is voltam így régen, pont ennyi idősen mint te olyan nagy hatással voltak rám főleg filmek, hogy állandóan azokon kattogott az agyam, folyamatosan újranéztem bizonyos jeleneteket, amitől egyre rosszkedvűbb lettem. Te most ilyen korban vagy, hogy intenzíven éled meg a dolgokat, de majd elmúlik. Lényeg, hogy többé ne olvass bele a könyvbe:) Nézz meg egy vígjátékot, vagy tölts le valami pörgősebb zenét(nem pedig szomorút) és menj el futni vagy simán csak sétálni miközben hallgatod. Na akkor már biztosan jobb kedved lesz, már csak a mozgástól is, illetve iszonyatos szabadságot ad a sport és a zene együtt, így nem fogok magad "korlátozottnak" érezni. Én most ugyan ezt tervezem, hogy nekiállok sportolni és ezzel töltöm az egész nyaram, mert kicsit én is el vagyok kenődve, plusz nekem még a munkám sincs meg úgy, mint neked, még most kell majd utána mennem. Legalább neked az már egy biztos pont, mégha várni is kell rá egy kicsit. Esetleg elmehetnél családdal, vagy barátnőddel kirándulni, pl. Balatonra. Lényeg, hogy ne otthon ülj könyveket olvasgatva és szomorkodva, mert az nem vezet semmire, ezt tapasztalatból mondom, ugyanis több év nyarait így ültem végig otthon és most is így kezdtem a nyarat szokásomhoz híven:) De még nyár eleje van, sosem késő változtatni. Én változtatok, és neked is ezt ajánlom;)
2016. júl. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez sokat segített!:)
2016. júl. 5. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!