Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet, hogy mégsem hibáztam?

Lehet, hogy mégsem hibáztam?

Figyelt kérdés

Régen profi sportoló akartam lenni, de nem sikerült sajnos a csapattársakkal az edzőkkel sem jöttem ki jól, így hát sok év után feladtam, nagyon sokat hibáztattam magam, hogy béna vagyok kudarcot vallottam. Aztán pszichologushoz kerültem és olyasmik derültek amik már gyerekkoromtól bennem lehettek ilyen problémák, hogy félelem az új emberektől, bizalmatlanság, önbizalomhiány, szociális problémák, nehezen jutok 1-ről a 2-re az élet minden területén.

Ez lehet kapcsolatban a gyenge sportteljesítménnyel? vagy csak most hogy kiderült próbálom erre irányítani?

Csapatsportról van szó, ahol fontos az nyilván összhang.



2016. júl. 29. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha érezhetően gyengébben teljesítettél, mint a többiek, akkor nyilván az volt veled a problémájuk. Nem tudom mit sportoltál, de a legtöbb sportoló nagypofájú, mondják, hogy a sport nevel meg tanít, de tudom, hogy általában az edző olyan mint egy őrült kiképzőtiszt, a csapattársak meg szemetek. Nyilván te meg nem voltál olyan mint ők, ráadásul gyengébben is teljesítettél. Nem csoda hát, hogy nem jöttél jól ki velük. Gondolom akármit csináltál, az rossz volt, mindig te voltál mindenért a hibás, az edző meg mindenben egyetértett velük. Ez szokott lenni.


De mondjak valamit? Hogy nem lettél profi sportoló, annak két oka van. Mégpedig a csapattársaid, és az edző. Ők azok, akik miatt nem lehettél az, ami szerettél volna, ők voltak azok, akik kihozták belőled az önbizalomhiányt és a félelmet, amik hiába voltak benned gyerekkorodtól, nem jöttek volna ki. A sport normális esetben megnyugtatja az embert, javítja a magatartását, az esetleges félelmeket elnyomja. Te pedig még csak nem is élvezted, pedig nyilván azt a sportot űzted, ami tetszik, amit szeretsz. Az oka nyilván az erőszakos nagypofájú csapattársaid voltak. Az ilyenek jelentősen csökkentik az illető teljesítményét. Arról nem beszélve, hogy akármit is csináltál volna, téged akkor is utáltak volna. Mivel meccsek után nem kúrtál be velük a kocsmába, és az edző lányával sem feküdtél le, így hát nem volt okuk barátkozni veled. És ha valakivel nem barátkoznak, azt egyenesen gyűlölik. Most ez a néhány mondat olyan, mintha én találtam volna ki viccből, de hidd el, hogy ... IGAZ!

2016. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bár nem ismerjük egymást teljesen jól látod a lényeget.

Foci volt a sport igazából. A végén már nem mertem semmit csinálni mindig a legközelebbi csapattárshoz passzoltam bármilyen helyzetben, hogy ne én legyek az aki ront.

Persze volt egy rendesebb idősebb arc, ő mondta hogy sokan olyanok ha valaki gyengébben teljesít szóvá teszik neki, és ez rossz mert aztán utána még gyengébben fog menni, mondta hogy játszak sokkal bátrabban. De hiába ha van 1 normális és a többi köcs@g...

2016. júl. 31. 04:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Az edzőnek miért nem számoltál be jó alaposan arról, hogy a csapattársaid undorító kiközösítő, gonoszkodó viselkedése miatt teljesítesz gyengébben? Egy ilyen rosszindulatú és vak edző egyáltalán minek tanít? Nem csak a focitudást kell növeli az edzések során, hanem elvárható egy rendes, normális viselkedés is a csapattársak között. Felnőtt férfi sportolók kiutáltak téged a nagy semmiért., pedig neked lenne jogod utálni őket, egyrészt mert őmiattuk nem tudtál normálisan játszani, másrészt ők szemétkedtek veled. Ezek után miért nekik áll feljebb, Én a helyedben jól beszámolnék az edzőnek meg a nagypofájú volt csapattársaidnak is. A sportolóknak alapból jobb magatartást kéne tanúsítaniuk, de ez az ocsmány viselkedés felnőtt férfiaknál már tényleg túlzás. Ezentúl ne hagyd magad. ha sportolni akarsz, akkor tedd azt, ha profi módon, akkor tedd azt, jobb vagy mint ők, csak sokat kell gyakorolnod. Vagy vállalj el egy másik munkát, éld az életed, élj a családodnak, foglalkozz velük, mert a foci nagyon sok energiát igényel. Vagy ha erről lemondasz, és inkább focista akarsz lenni, akkor abba fektesd az energiádat. Ha meg beszólnak, akkor vagy leszarod, vagy leállítod őket valamivel. Felnőtt emberek, csak kell lennie annyi eszüknek, hogy észrevegyek, hogy mit művelnek másokkal ok nélkül.
2016. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy ilyeneket a pszichológusod nem mondott. Ajánlom hagyd ott azt a pszichológust, a foci majd visszahozza az önbizalmad. vagy akármi más. Legyél rendes, legyél olyan, mint mindig, de ne ijedj meg senkitől. Ó is csak egy nagypofájú ember, semmi joga veled ocsmányul, lekezelően beszélnie.
2016. júl. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ő is
2016. júl. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én már letettem róla, más sportra váltottam.

Az edzővel az volt a baj, hogy játékos-edző volt és az ő baráti társaságát játsztatta.

Kispályás csapatnál meg nem volt úgymond edző, az "erősebb kutya bszik" alapon volt ez eldöntve, volt h fel akarok menni, állok a vonal mellett lejön a fószer én mennék fel aztán egy másik gyorsan befut előttem a pályára. Ezzel nem igen lehet mit csinálni, nyilván félbeszakítani nem fogom a meccset.

2016. júl. 31. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!