Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ezt hogyan tudnám megoldani?

Ezt hogyan tudnám megoldani?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a minap megnéztem, hogy mégis milyen "tünetei" vannak az önbizalomhiányosságnak és hát... majdnem minden igaz rám. A testemet nem fogadom el, mivel nagyon vékony vagyok (165 cm 49 kg fiú), és ez kihat a szerelmi életemre. Nagyon sok mindennek csak a rossz oldalát nézem. Apámmal beszélgettem még régebben erről a pesszimizmuban és mondta, hogy próbáljam meg a dolgok jó oldalát nézni és, akkor sokkal több jó dolog fog velem történni. A szociális életemmel nincsen olyan nagy gond, mert társaságban nagyon jól el tudok beszélgetni vagy hülyéskedni az illetővel (persze ha csak szimpatikus, ha nem az, akkor inkább csendben vagyok), de van egy olyan érzet bennem, hogy mindenkinek meg akarok felelni, mivel nem szeretem, ha utálnak. Egyszer volt egy illető aki utált a semmiért és annyira forgott ez a fejemben, hogy másra nem is tudtam gondolni, persze próbáltam magammal elfogadtattni, hogy nem muszáj mindenkinek megfelelni, de ez a megfelelési kényszer erősebb volt és minimum egy héteg csak ezen agyaltam. Ezeket a dolgokat hogyan tudnám legyőzni? Nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni nekem ezekben. Elnézést a fogalmazásért, este van már és fáradt vagyok.:) Előre köszönöm szépen a válaszokat!

2016. aug. 5. 22:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit elfelejtettem odaírni, hogy a sportolás nem lenne igazán hatásos, hogy elfogadjam a testemet, mivel akármennyit is eszek egyszerűen nem tudok hízni, vagy lebiciklizem (átlagosan olyan 50-60 km-t tekerek)
2016. aug. 5. 22:50
 2/6 j-eszköz válasza:

Önbizalom... Mindenben nem vagyunk jók. Mindenkinek van erősebb képessége és gyengébb képessége. Ha van 2-3 dolog, amiben jók vagyunk, akkor normálisak vagyunk.

Megfelelés... Nincs két egyforma ember. És az emberek változnak is. Mindig lesz olyan, hogy ami teszünk másoknak tetszik, semleges, nem tetszik. A legjobb szerelemházasságban is így van.

Éld az életed: tedd, amit jónak látsz, és ne tedd, amit nem jónak látsz.

Majd eljön, akivel a legnagyobb mértékben összeilletek.

(Apud tanácsa nagyon jó. Kimásoltam magamnak.)

2016. aug. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 j-eszköz válasza:

Így akartam írni:

Mindig lesz olyan, hogy ami teszünk, az másoknak tetszik, semleges, nem tetszik.

2016. aug. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Keresd az olyan emberek társaságát, akikkel jól el tudsz beszélgetni. Hiszen akkor nem kell megfelelned senkinek, elég magadat adnod. A sport meg nem fölösleges! Egy tök vékony embernek is érdemes sportolnia. Ha mást nem, akkor kondizz. Súlyzózz, vegyél kisebb súlyú (2-3 kg) súlyzókat, és döntsd el, hogy mennyit fogsz minden nap megcsinálni. Nem nem ám keveset, hanem sokat kell a kisebb súlyokkal. Vagy ha keveset (mert nem akarsz izomlázat), akkor keveset kell, de sűrűn. Pl. 10 percenként 5x kitolod előre, 5x fölemeled, 5x oldalra, 5x lefelé, és 5x bicepsz. Aztán 10 perc múlva megint... stb. Ez növelné az önbizalmad. Próbálj izmosodni, ha hízni nem tudsz, hiszen akkor is kevésbé leszel vékony. nem hízni kell, mert az nem ér semmit. Attól csak nő rajtad a háj. Izmosodni kell! Illetve az sem mindegy, hogy mit eszel. Egyél több húst, és persze gyümölcsöt is. Táplálkozz egészségesen, a dohányzást felejtsd el! Mert az fogyaszt.
2016. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, ment a zöld kéz!:)

Az utolsónak annyit mondanék, hogy azért akartam hízni, hogy később azt megpróbáljam átdolgozni izomra, de hát nem sikerült. Próbáltam mindenhogyan a táplálkozást, napi szinten eszek húst (sertés, marha, csirke) persze mellette gyümölcsöt/zöldséget. Próbáltam már azt, hogy csak szemét kaját eszek, gondolok itt arra, hogy kfc-be és burgerkingbe jártam, sok chipset és cukrot ettem és semmi. Nem dohányzom egyébként.

2016. aug. 6. 18:31
 6/6 anonim ***** válasza:
ez nagyon nagy butaság. Nem a zsírból lesz izom :O uh remélem majd a suliban odafigyelsz a biosz órákra, nem viccből tanítják. AZ izomépítéshez egészséges kajákat kell enned. Nézz utána! hidd el megéri
2016. aug. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!