Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem értem létem értelmét? 15 L

Nem értem létem értelmét? 15 L

Figyelt kérdés

Csak szerintem hangzik viccesen a kérdés?

Na mindegy. ez egy komoly dolog, nem viccelem el.

Szóval.

Nem értem, miért élek.

Igen igen, 15 éves vagyok, hormonok, meg "én"keresés, de ez már több, mint négy éve tart.

Nem tudom, minek élek. Senkit sem zavarna, ha nem lennék.

Igen, megrendülnének sőt, sírnának is páran, de előbb-utóbb túllendülnének rajtam. Nem lenne nehéz dolguk.

Apám nem szeret. Én sem szeretem őt. Folyamatosan csak csesztet és már mondta, hogy jobb lenne nélkülem a családnak.

Anya szerintem szeret, de már nagyon megfáradt bennem, és már elege van ebből. Elvitt pszichológushoz, hogy "javítson meg". Én vagyok a bűnbak a családban.

Öcsém jófej, de még kisebb,húgom aranyos, de ő sem igazán kedvel.

Volt egy barátom is, de megcsalt... pedig én mindent megadtam neki. (Nem ÚGY, ejj!) Szeretetet, figyelmet, időt... Majd kiderült, az egészet csak megjátszotta. Hogy végig csak hazudott. Pedig én segítettem a depressziójában, sokszor kirángattam ebből-abból... én csak segíteni akartam.. És nagyon szerettem. Szeretem, mármint, mert még mindig, sajnos.

Barátaim nagyon nincsenek.

Nem is biztos, hogy akarok.

Már nem bírok örülni semminek, még ha érzem, kéne is... a hobbijaim,minden amit szerettem.. semmit sem élvezek már.

Ingerlékeny és érzékeny vagyok.

A legjobb az lenne, ha egyszerűen csak megdögölnék.

Nem tudom, hogy jutottam el idáig, de ha egy sínen sétálnék, és vonatzúgást hallanék mögülem, nos, nem fordulnék meg.

Azt hiszem egyre mélyebben csúszok lefelé az "anorexia" nevezetű mentális betegségben... Már a napi 500 kcal-t sem bírom megcsinálni.

Ez depresszió?

Végülis itt már nem a nagy megváltást vagy bármi "szocializálódj", "mozdulj ki, sportolj!(sportolok)", "egyszerűen csak fókuszálj a jobb dolgokon" tanácsokat kérnék, hanem inkább.. nos. Gyors és fájdalommentes öngyilkossági módszereket.

Már utánaolvastam sok mindennek, tudom nem olyan egyszerű az, a jó halált nehéz megrendezni.

Nem értem. Az egészet. Miért vagyok ilyen szar, hogy eddig lecsúsztam?

Tudom túlérzékeny vagyok, és tudom, nem vagyok normális. TUDOM! Akkor, miért nem alakítom úgy az érzelmeim?

A rokonok már kezdenek nem is beszélni velem, nem tudják, hogy kezeljenek. Régebben még mondták, hogy "egyél többet" "mennyit fogytál, de szép vagy!" és "hopp, kicsit többet szedtem, de majd megeszed, igaz?". Ma már semmit.

Üresnek érzem magam.

Senki sem bírja ki mellettem hosszútávon, nem tudom miért.

Bárkit szeretek, mindig én adom a többet. Most lehet ez a születésnapi ajándék értéke is, de én inkább figyelemre, időre és szeretre gondolok.

Nem tudom elviselni, hogy nem válthatom meg a világot, hogy ez az egész bűzlő nagy kupac szar akkor is szar marad, ha parfümöt fújunk rá. Hiába; nem akarhatom úgy a jót másnak, ha más nem akarja és hiába akarhatom, hogy xy jót cselekedjen/ne legyen ilyen félelmetesen sötét; nem fog/az marad.


Köszönöm azoknak akik végigolvasták, méginkább, akik válaszolnak rá! (Ha egyáltalán fog bárki is)



2016. aug. 7. 19:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

"Elvitt pszichológushoz, hogy "javítson meg". Én vagyok a bűnbak a családban."


Egyértelműen az apád hibája. Egyrészt ő neki kéne pszichológus, ezt majd a pszichológusodnak is mindenképp mond meg! Mond meg neki, hogy azt mondja neked mindig, hogy nem szeret, és hogy jobb lenne nélküled a családnak. Ez pedig nagyon megbántja egy tizenéves lány érzéseit. Azonkívül meg minek vállal olyan ember gyereket, aki aztán "belefárad"? Mibe fáradt bele? Beléd? De hát nem is bántottad őt! nem is foglalkozik veled! Akkor meg mibe fárad bele? ha lenn e gyerekem egy cseppet sem foglalkoznék a haverokkal, minden erőmet a gyerekemre fordítanám. Amúgy a húgod meg az öcséd is az apád hülye viselkedése miatt nem szeret. Azt ajánlom, hogy legyél jóba velük, örül neki, hogy vannak testvéreid. Szeretgesd őket, add ki nekik az érzéseidet. Amikor csöndben vannak, és nem hall más, akkor mond el nekik is ezeket. Öleld meg őket. Anyukádnak is mindent mondj el. Csak megérti, hogy egy gyereknek nem így kéne éreznie. Meg kell értenie!

A barátod meg pszichopata volt. Először is ők szoktak ilyet csinálni. Megjátszanak dolgokat, érzéseket, de csak úgy.. különösebb ok nélkül, maguk sem tudják miért. Az ember foglalkozik velük, de hiába, egyáltalán nem is érdekli őket. Amit tettél vele, az számára semmi sem volt. Semmi. Nem érez szeretetet irántad, még ezek után sem. Te meg nem rángattad ki semmilyen depresszióból. Aki megjátsza, hogy szeret, de mégsem, az megjátsza a depressziót is! Az ilyen embernek nincsenek is érzéseik.


"A rokonok már kezdenek nem is beszélni velem, nem tudják, hogy kezeljenek."


A rokonoknak mindezt el kéne mondanod! Az elejétől a végéig. Mond, hogy nem veled van a baj, hanem mással, és ezek után nem neked kéne pszichológushoz járnod, hanem másnak.


Aki hülye, az hülye marad, de nem neked kéne meghalnod.

2016. aug. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy válaszolták, főleg, hogy ilyen hamar!

Nem mondja ezt MINDIG.

Eddig csak egyszer-kétszer mondta, az égett belém. Nincsenek haverjai.

De igen, nem foglalkozik velem. Múltkor azt sem tudta, hányadikos vagyok

Bár sokszor lép rám/lökdös és mindenért engem hibáztat, nem ő tehet arról, hogy én szarul vagyok. Az csakis az én hibám.


Pszichopata?

GG

Akkor (első) szerelmem egy pszichopata?

Még most is szeretem.

És ha tényleg pszichopata is szeretem.

Ennyire elcseszett vagyok?

2016. aug. 7. 19:59
 3/17 A kérdező kommentje:
Jaj, és az kimaradt, hogy Anya fáradt belém és Anya vitt el pszichológushoz.
2016. aug. 7. 20:03
 4/17 anonim ***** válasza:

Miért éppen beléd fáradt meg? Nem értem, hiszen nem tettél semmi rosszat. Ahogy mondtam, mond ezt el a szüleidnek, mond el, amit ide kiírtál a fő kérdésedben, és várd, hogy mit válaszolnak. Ha semmit, akkor nem veled van a baj, hanem velük. Te ne legyél olyan, mint ők. Egyrészt félrekezelik a dolgot, tehetetlenek, mert téged hibáztatnak, maikor nem te vagy a hibás. Így a dolgok nem fognak megoldódni. Másrészt a pszichológusodnak is számolj be alaposan a dolgokról, harmadrészt nem probléma, ha a barátod pszichopata volt. A legtöbb olyan srác, aki folyamatosan váltogatja a csajokat, valószínű pszichopata. De a tiéd biztos az volt. Nem baj, hogy szereted, de én mérhetetlenül haragudnék rá, ha ilyet tenne velem.


Én úgy gondolom, hogy annyiszor hibáztattak már, hogy mindenért magadért okolod te magad is. SOSEM szabad magadat okolnod más hibájáért!

2016. aug. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Értem.

Pszichológusomnak majd Szeptemberben (akkor látom legközelebb) elmondom ezeket.

Szüleimnek 100%, hogy nem!

Apát nem is érdekelné és ő nem is érdemli meg, hogy tudjon a dolgokról azok után, hogy viselkedik velem

Anyának azért nem, mert mikor még régebben kb négy hónapja, mikor az evészavarom komolyodni kezdett, szóval. Akkor elmondtam neki, hogy érzem magam. Nagyjából. Sok nyomasztó részletet kihagytam.

Elkezdett sírni, és azt kérdezte, meg akarok-e halni, hogy ezt teszem?

Mondtam, nem lenne rossz.

Erre kérdezgetni kezdte, hogy miért veri őt az isten?

Napi szinten úgy kezel, hogy mérges rám emiatt.

Apával "hülye libának" neveztek, pedig már mondtam nekik számtalanszor, hogy nem fogyasztó módszerem a nem evés...

Persze, kövér bálnának látom magam, és érzem, ahogy egyre jobban eltorzul a testképem, pl múltkor a kirakatban lévő lányra kezdtem irigykedni, mire kiderült, én vagyok. Ciki.


Szóval. Ja.

2016. aug. 7. 21:00
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló a válaszodból látható hogy valóban segíteni szeretnél.De az is hogy ebben a témában szerencsére nincs személyes tapasztalatod .Nem bántáskép.


Kérdető kérlek ne akarj öngyilkos lenni,ha más nem is én még ha nem is ismerjük egymást biztos szomorú lennék.


Még mielőtt folytatnám TE NEM TETTÉL SEMMI ROSSZAT ÉS VELED NINCS SEMMI BAJ még ha a körülötted lévők nem is így gondolják ha még senki más nem mondta ezt majd én mondom .


Két okból szeretnék segíteni neked az első mert az én életem is hasonlóan szomorú volt csak egy kicsit nehezebb.Nem dicsekvéskép írom vagy mert lenéznélek csak arra szeretnék rávilágítani hogy mindig van akinek rosszabb.A második mert szerettem volna ha nekem is segít valaki de sajnos nem volt-van senki


Mondhatni bajtársak vagyunk:)

Majd holnap folytatom addig is élj erősen!

2016. aug. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2016. aug. 7. 21:48
 8/17 anonim ***** válasza:

#1,#4


Elég könnyedén dobálózik a pszichopata minősítéssel. Még egy pszichológus sem képes első személyes találkozás után eldönteni, hogy az illető pszichopata-e. Az egy elég komoly mentális betegség.

2016. aug. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: Egyetértek. Bár talán már mindegy
2016. aug. 8. 12:44
 10/17 anonim ***** válasza:
sztem apad nem szazas, en biztos nem mondanek ilyet a lanyomnak ha lenne lanyom, megadnek neki mindent ha latom hogy rosszkedvu mindent megtennek hogy jo kedve legyen, bar en is depresszios vagyok sajnos eleg veszelyes ez szep lassan pusztit el, semmihez sincs mar kedvem az eletben
2016. aug. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!