Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem vagyok különleges?

Miért nem vagyok különleges?

Figyelt kérdés

Valahogy semmiben sem vagyok jó. Nem tudok szépen rajzolni,festeni,énekelni,táncolni. Egyszerűen semmi. Szinte már mindent kipróbáltam. Sportban béna vagyok. Művészethez,zenéhez sem értek. Egy tantárgyban sem vagyok kiemelkedően jó. Mind megy, de ugyan úgy. Nincs semmi különlegességem. Csak azért vagyok különleges, mert nem vagyok különleges.:D Úgy igazán semmiben sem vagyok jó.Elvileg mindenki jó valamiben, rajtam kívül. Ez miért van? Mit nem próbáltam még? Írás,éneklés,tánc,futás,úszás,kosár,foci,gördeszka,kori,ugrás,dobás,kézenállás,szaltó,fütyülés,ciripelés és hasonló hangok kiadása,szemrezegtetés,tantárgyak,kötés,horgolás,festés,rajz,karkötőkészítés,büfögés, egyszerűen semmi :/ Valami ötlet?

14/L



2016. aug. 22. 20:59
1 2
 1/18 szántóvető ***** válasza:
0%
pl élveboncolás,régészkedés,kacsázás,elmélkedés,repülőgépjavítás,óceánjáró vezetés,búvárkodás-van még sok minden,ne add fel.
2016. aug. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Rengeteg mindent nem próbáltál még, ugyanakkor van két dolog, ami tudnod kell!


1. Nem biztos, hogy olyan dologban vagy kiemelkedően jó, amiből később meg is tudsz majd élni, mert ha régészkedni tudsz jól, ahogy az előző válaszoló írta, akkor ku*vára nem fogsz tudni elhelyezkedni, és ha el tudod fingani hamis hangok nélkül a himnuszt, az sem épp hasznos dolog. Más megközelítésből... felsoroltad az írást, én jól tudok fogalmazni, mégsem megyek vele semmire, azon kívül, hogy van egy hobbim.


2. Ez egy hazugság: "mindenki jó valamiben". Ettől függetlenül ne add fel a keresést, mert még sok érdemi dolgot nem igazán próbáltál ki, de a fenti mondat akkor is hazugság.

2016. aug. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :) kacsázni sem tudok, a többit még nem próbáltam. Nem szeretnék késöbb megélni belőle vagy ilyenek, csak szeretném ha lenne olyan ami ilyen képesség vagy hogy is mondjam. Például ez a kacsázás :D Közben alaposan véggiggondoltam hogy mik vannak, és rájöttem arra,hogy ki tudom ugrasztani az ujjam.Laza az ujjamnál az izom, ezért semmi fájdalom vagy ilyesmik nélkül ki tudom ugrasztani a helyéről. Azt mondták meg lehet műttetni, ha zavarna. Engem nem zavar, sőt most örülök, hiszen ez az én kis "tehetségem" :S
2016. aug. 22. 22:00
 4/18 anonim ***** válasza:
Ja, hát akkor neked könnyebb, ha olyat keresel, amiből nem akarsz megélni, ilyet valóban könnyebb találni, és látod máris sikerült. (Ilyen "hasznos képességeket" fogsz még többet is találni szerintem.)
2016. aug. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne alázz le minket. :) Sport, művészetek és zene kapcsán nem kipróbálni kell, hanem megtanulni. Akik jók ezek valamelyikében, azok hosszú éveket vagy az egész életüket ölték bele a dologba. Óriási meló annak, aki nem tehetséggel születik, márpedig az emberek többsége nem azzal születik. Gyakran hallani, hogy a tehetség 10%, a többi színtiszta kemény munka, és ez így van.


Ha már alapból úgy állsz hozzá, hogy nem vagy jó semmiben, akkor meg felesleges elkezdeni, mert már megteremtetted a saját kis kalitkádat, ami soha sem fogja engedni, hogy fejlődj. Elszántság, önfegyelem, kitartás és mindenek előtt szenvedély kell hozzá, ezért olyan dolgot kell választanod, ami a leginkább érdekel. Csak azért, hogy legyél "valaki" már elkezdeni is kár, nem fog menni.

2016. aug. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 2*Sü ***** válasza:

Ne különleges akarj lenni. Olyan elfoglaltságot, hobbit keress, amit szeretsz csinálni. A tehetség, képesség egy dolog, ha nincs mögötte kitartás, tanulás, erőfeszítés, akkor mit sem ér. Ha viszont van kellő kitartásod, megteszed a megfelelő erőfeszítéseket, sikeres, akár különleges lehetsz olyanban is, amihez alapból nincs különösebb tehetséged.


Egy gó játékos idézete jut eszembe erről: „Tíz éve napi 8 órát gyakoroltam, és most erre az ellenfelem azt mondta, nagyon tehetséges vagyok.”.


Másrészt ne másokhoz mérd magad. Az élet alapvetően – minden ellenkező híresztelés ellenére – nem verseny. Legalábbis az, hogy mit szeretsz csinálni, mivel töltöd a szabadidődet, minek élsz, az nem verseny tárgya. Én pl. csapnivaló zenész vagyok. Játszom furulyán, egy kicsit gitáron is, de elé pocsékul, színpadra nem állnék fel vele. De ettől még szeretem csinálni, és csinálom is, ha éppen kedvem tartja. És igen, fejlődöm is benne. A sakkal, góval is így vagyok. Középszerű játékos vagyok, de imádok játszani, és az évek során sokat fejlődtem is. Ha egy versenyjátékossal kellene összemérnem magam, a béka segge alatt érezném magam, de nekem nem ez a mérce. A mérce az, hogy jobb vagyok-e, mint fél éve voltam. Ha igen, akkor az örömmel tölt el.

2016. aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
És ennek mi köze van Csernobilhoz? Sakkoz! Én azt mondom.
2016. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, szeretni sok mindent szeretek, csak elég demotiváló tud lenni, hogy nem megy. Énekelni is nagyon szeretek, de a hangom valami pocsék :P Rajzolni is szeretek, csak nem sikerül az sem olyan szépre, tehát saját magammal nem vagyok megelégedve. Szinte csak másolni tudok, mert saját ötletem nincs. Történeteket is írtam, elsőnek hogy elolvastam nagyon jónak tűnt, aztán amikor még egyszer visszaolvastam ennyi jött le: értelmetlen, rossz felépítésű, nincs mondanivalója, ötlethiányos, rossz az egész. Most adtatok egy kis motivációt, ha sokat gyakorolok, jobban fog menni. c:

Utolsó: Semmi köze Csernobilhoz, csak úgy eszembe jutott, hogy ott születnek 3 kezű és hasonló emberek. És az is ilyen különlegesség :D


Közben megtanultam fütyülni ^^

2016. aug. 23. 19:40
 9/18 anonim ***** válasza:

A saját tapasztalatomat szeretném veletek megosztani. Kiskorom óta imádom a zenét. Volt egy nehéz periódusom, ezért vészesen önbizalomhiányos lettem, barátaim se voktak, tehetségtelennek találtam magam. Míg egy nap, a drága alsós osztályfőnököm beajánlott egy kórusba énekelni. A kórusvezető megdicsérte a hangom és sok versenyre mentünk. Később már kinőttem az énekkarból és gitározni kezdtem.

Nos, a válaszom leszűrve, lehet, hogy túl kritikus vagy magaddal szemben.

Említetted, hogy imádsz énekelni, járj énektanárhoz. Tanulsz valamilyen hangszeren? Az is lehet, hogy csodafüled van! Az is előfordulhat, hogy rajzolni nagyon tudsz, csak túl kritikus vagy.

Remélem, tudtam segíteni!!!! 15/l

2016. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Ne erőltesd ennyire.Ahogy a korábbi válaszolók leírták,olyan hobbit keress,amit szeretsz csinálni.Én egy önbizalomhiányos ember vagyok és voltam mindig is,de nem adtam fel soha.Itt vagyok én.Jó vagyok angolból és szépen rajzolok,és amit nagyon szeretek hogy balkezes vagyok és ez is egy kicsit egyedibbé tesz.Alsós koromban kb a bukástól féltem angolból,most pedig országos versenyekre küldenek és az évfolyamban én vagyok a legjobb,persze ez nem csak úgy magától jött,de nem is kizárólag a sok tanulás,hanem vannak olyan belső képességek amiknek iső kell hogy kibontakozhassanak :) Valószínű neked is csak idő kell,és több dolog amit ki kell próbálnod VISZONT ha valami nem sikerül elsőre,nehogy feladd☺

Ezeket próbáltad már? Sminkelés,színészkedés,vers írás,röplabdázás,kirándulás,ugrókötelezés,barkácsolás,alvás(nekem hobbim,volt hogy lehúztam 22 órát is😂),evés(persze csak ha nem hízol el könnyen,én bármennyit eszek sosem hízok😌),fényképezés,jógázás,pózolás,főzés,sütés,kertészkedés..és ne felejtsd el ne elsőre döntsd el hogy megy e vagy nem:) sok dolgot tanulni kell "gyakorlás teszi a mestert" remélem valamennyit segítettem😏😊

14/L

2016. aug. 24. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!