Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bűntudatom van és kissé...

Bűntudatom van és kissé szomorú vagyok amiért lehúztam egy pókot a WC-n, WC papírba téve?

Figyelt kérdés
Utólag, amikor realizáltam, hogy szegény mit érezhetett, biztos alig bírt kimászni a wc papírból azt már tuti megfulladt.. Pedig sokat nem ártott, csak a padlón feküdt és nézett, de nem kockáztathattam. Bár jobb lett volna valahol elengedni, a héten megfogtam egy nagyobbik társát aki konkrétan a fejem fölötti függönyöm relaxált és őt szabadon engedtem.. Valami tanács?
2016. szept. 2. 00:03
 1/5 2*Sü ***** válasza:
90%

A póknak nincs központi idegrendszere, így emberi értelemben vett érzelmei sincsenek.


Megöltél egy pókot. Hogy ez neked most elfogadható, vagy sem, az a saját erkölcsi mércéd kérdése. De naponta több millió életet ölsz meg, anélkül, hogy tudatában lennél. Ha nem is tennéd ezt közvetlenül, közvetetten is megtennéd, hány pók, rovar, rágcsáló, egyéb faj egyedei pusztulnak el éhhalál következtében, miközben ha te nem lennél, lehet, hogy túlélnék azzal az étellel, amit te megeszel. Az élet folyamatos harc a véges erőforrásokért. Minden lény kiszorít egy bizonyos életteret. Ez önmagában nem bűn, viszont ehhez képest egy pók szinte semmiség. Másik oldalról ezzel megmentetted egy csomó rovar életét, amit az a bizonyos pók evett volna meg.


Persze ha téged ez feszélyez – ami valahol helyes és érhető egy emberi lénytől –, akkor legközelebb keress egy gyufásdobozt, azzal fogd be, és dobd ki az ablakon.


De ez csak a látszat, a felszín, sokkal többet tehetsz az élővilágért, sokkal több élőlény élete múlik azon, ha mondjuk lekapcsolod a lámpát, mikor nem kell, ha autó helyett busszal jársz, ha nem használsz számítógépet, mobiltelefont, ha nem használsz klímát, fűtést, stb… Ezek nem annyira látványosak, megélhetők, mert túl közvetett a hatás, de jóval nagyobb hatás. Persze ha minimalizálni akarnád az általad kiszorított életteret, akkor aszkétának kellene lenned. A legtöbb ember érthető okokból nem akar az lenni, de bizonyos áldozatokat tud hozni más élőlények érdekében.

2016. szept. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is ugyanilyen problémát okozott ha rovarokat vagy pókokat likvidáltam.

A megoldás: hogy van erre a célra egy befőttes üvegem.

1. észreveszed a pókot, poloskát, cserebogarat, vagy bármit a lakásban

2. befogod a befőttesüvegbe

3. kiszórod az ablakon


Így nem ölöd meg, de eltávolítod a közeledből/lakásodból. :-)

2016. szept. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
A bűntudat legyen a legkisebb gondod. Tudod, ezeknek a primitív élőlényeknek a tudata kapcsolatban van a közelében lévőékkel, így mostanra a lakás összes pókja tudja, hogy megölted egy társukat. Figyelnek téged. Jó éjszakát.
2016. szept. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bok Globule ***** válasza:
Nálam szabadan élhetnek a pókok, rovarok, de egy ideje nem látom őket, gondolom azért, mert már nem akarnak itt lenni, ha nincs kit bosszantaniuk.
2016. szept. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. szept. 2. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!