Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek újra én a...

Hogyan legyek újra én a domináns? Srácok voltatok már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Alapvetően elég domináns vagyok, a legtöbb ember tisztel engem.

Viszont most van egy haver, akivel sokat lógunk együtt. Fogalmam sincs hogyan, de felülkerekedett rajtam. Amikor a társaságában vagyok néha olyan gyerekesen viselkedem, és totál hülyének érzem magam. Nem tudom miért van ez.

A srác mégcsak nem is egy alfahím, sőt inkább lúzer. Átlagos. Mégis akaratlanul is behódolok neki, úgy érzem.

Ez még nem is lenne baj, de ő ezt kihasználja!!!! Gondolom nem kell mondanom ez mennyire idegesítő és kényelmetlen érzés nekem.


Hogyan lehetnék tiszteletparancsolóbb, dominánsabb? Mit tegyek, hogy újra én legyek a főnök (mert az elején így volt)?

Nem kell a rizsa, hogy ne akarjak mindig én irányítani, nem erre vagyok kíváncsi, köszönöm.

Jelen helyzetemben nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy alárendelt legyek.


Esetleg valami tipp, hogy mire gondoljak amikor vele vagyok, vele beszélgetek?

Nézzem le vagy mire gondoljak? Nem tudom mi válna be ilyenkor. Eleinte még megy, de aztán érzem, hogy néha a válaszaimmal megint csak idiótának állítom be magam.

Ha vele vagyok úgy érzem magam, mint valami köcsög... :D

De egyébként jó haver és több dolog összeköt minket, ezért nem koptathatom le.

És különben is szeretnék megoldást találni a problémára, hátha máskor is kerülök ilyen helyzetbe...


Remélem valaki érteni fogja mi zavar, és kapok hasznos választ.

KÖszönöm.


2010. ápr. 21. 21:17
1 2
 11/12 Vuk-91 ***** válasza:
Én világéletemben domináns akartam lenni, még most is... De sose adatott meg mert a többiek mindig megakadályozták. Soha sem volt elég önbizalmam, az volt végig a baj. Csupán a kudarcok alapján ítéltem el magam mind idáig, és féltem, hogy újabb kudarcot vallok.
2012. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Létezik pozitív és negatív dominancia. A negatív dominancia senkinek sem jó. Az ,,alárendelt" szerepűeknek se, ileltve a domináns egyénnek se. Az alárendeltek szarul érzik magukat, a domináns úgyszintén, és bármikor ,,leválthatják". A jó megoldás a pozitív dominancia. Félig születni kell rá, félig kialakítható. A pozitív dominancia megfelelő intuíciós képességekkel rendelkezik, és a pozitív megerősítést alkalmazza. Ő tartja össze a társaságot, ő szervezi a dolgokat. Amennyiben úgy látja, hogy valaki nem tud viselkedni, megkéri, hogy ezen változtasson. A baráti társaságomban, illetve zenekaromban is én vagyok a domináns, de pozitív értelemben. Ilyenkor a falka többi tagja is jól érzi magát.
2012. máj. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!