Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosság a helyes...

Az öngyilkosság a helyes lépés, ha már tényleg teljesen feleslegesnek és örömök nélkülinek érzem az életemet? 22F

Figyelt kérdés

Hosszú ideje szenvedek súlyos depresszióban, lehangoltságban, búskomorságban. Egész egyszerűen semmi értelmét nem látom annak, hogy éljek. Ugyan már diplomás vagyok, de semmit sem ér ez a papír, rossz szakmát választottam, amivel képtelenség elhelyezkedni. Marad a gyári betanított munka vagy hasonló tárgya helyek, a szülőktől való különköltözés fikarcnyi esélye nélkül. Ráadásul ők is csak a fülemet rágják nap mint nap, hogy meddig akarok még rajtuk "élősködni". Pedig még az egyetemet is én álltam szinte teljes egészében, de ők már az "etetésemet" is sokallják. Szóval ilyen szempontból jövőkép nulla. Barátaim a lakóhelyemen egyáltalán nincsenek, csak az egyetemen voltak, de velük a távolság miatt már nem szoktam találkozni. Társas kapcsolatokat nagyon nehezen alakítok ki. Barátnőm sosem volt, nem is lesz, szóval a család is kilőve. Egyáltalán semmihez sem értek, még a legalapvetőbb kézügyességem sincs meg, se normális szakértelmem, nagyon rossz döntéseket hoztam életem során.

Mi tartson még életben? Hogy eljárjak havi 70-80 ezer forintért télen-nyáron robotolni a c**gányok közé, majd hazatérve hallgassam anyámékat? Ennek az ég világon semmi értelme nincs.


2016. szept. 23. 19:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10


Ha képes volt elvégezni az egyetemet, akkor az lett volna kár, ha nem végzi el. A tudást utólag nem veheti el tőle senki. Az iskola csak választási lehetőséget ad. Egy diplomával azért több mindenhez lehet kezdeni. Ismerek embereket, akik diplomás vállalkozást futtatnak, pangási időszakban pedig külföldön végeznek fizikai munkát nem kevés pénzért.

A diploma egy befektetés, attól eltekintve, hogy az elmúlt években nagyobb igény volt a szakmunkásokra, mint a felső fokú végzettséget igénylő szakmákra. Ha azt is hozzáveszem, hogy a nyugati társadalom nem szereti a fizikai munkát, épp ezért előszeretettel várja a bevándorló munkásokat, akiket viszonylag jól megfizetnek, még akkor is azt állítom, hogy a lehető legjobb döntést hozta, amikor elvégezte az egyetemet. Miért ne tette volna, ha többre is képes?

Másrészt minden diplomásnak javaslom a fizikai melót is, megváltozik az életszemlélete. Reálisabban fognak gondolkodni.

2016. szept. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 2*Sü ***** válasza:
68%

#10: > hm lepontozzak az igazsagot


Én ugyan nem pontoztam le, de teljesen jogosnak tartom ha más megtette. Igen, kimondtál egy igazságot. De ez önmagában nem hasznos a kérdező szempontjából, pláne nem ebben a hangnemben. Lehet, hogy valóban jobban járt volna vele, bár hosszútávon ez is megkérdőjelezhető. De ha így is van, ez a tény most rajta nem segít, sőt… Magyarán nem adtál semmiféle hasznos tanácsot, hogy mihez is kezdjen most.

2016. szept. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Ha gondolod, írj és beszéljünk!
2016. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Senki sem tudja, mi van odaát igaz? Engem mindig is érdekelt. Próbáld meg eldönteni, hogy melyiket akarnád jobban. Ülj le elég altatóval a kezedben, és gondolkozz el azon, hogy tényleg megtennéd-e.
2016. okt. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Szia. Soha ne akarj öngyilkos lenni,bármennyire vagy depressziós. Énis az voltam. Meghalt a legjobb barátnőm, rá 4 napra a báttyámat holttan találtam meg az ágyában, én daganattal éltem évekig, amiből hálistennek kigyógyultam. Most veszítettem el a kisbabámat (terhesség alatt) és énis ugyanúgy érzek, mint te..tudom mi az a depresszió és az élettől való undor. De soha ne add fel.16 évesen elköltöztem anyáméktól és egyedül vágtam bele a nagybetűs életbe...igaz hogy nincs diplomám..de vezető vagyok egy cégnél, pedig álmodni nem mertem volna róla!! Hodd el lesz jobb is,a rossz dolgokból mindig tanulunk... én sok sikert és kitartást kívánok neked! De tényleg, bármi is történjék, az öngyilkosság nem megoldás semmire!!
2016. okt. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!