Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalomhiány leküzdése, de...

Önbizalomhiány leküzdése, de hogyan?

Figyelt kérdés

Kb. 16 éves koromig szinte minden nap csúfoltak, bántottak a kinézetem miatt (volt rajtam felesleg, pattanások, meg úgy alapból az a csendes, visszafogott lány voltam). Már ott tartottam, hogy nem mertem olyan ruhát venni magamnak, ami igazán tetszett volna, mert attól féltem, mit fognak szólni hozzá mások..

Később nagyon elegem lett ebből és nagyon sokat változtattam a hozzáállásomon. Azóta rendszeresen edzem, az arcomon már egy pattanás sincs, nagyon oda figyelek magamra, teljesen megváltoztam külsőleg.

Nagyon sok pozitív visszajelzést kaptam, de ennek ellenére sincs önbizalmam. Előfordul, hogy visszautasítok férfiakat, akik pl. randizni hívnának, mert arra gondolok, hogy egy ilyen pasi miért pont engem választana? Már maga a beszélgetés is nagyon nehezen idul el, hiába változtam, még mindig csendes vagyok (illetve nem, csak először, az ismerkedés fázisban), ami nagyon zavaró lehet a másik számára is, ezt szóvá is tették már. Nagyon rossz, de fogalmam sincs, hogyan lendülhetnék túl ezen..

Valaki hasonló cipőben?



2016. szept. 24. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem te inteovertált személy vagy,ez ellen nem tudsz mit tenni.Vagy elfogadnak így az emberek,vagy nem.
2016. szept. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne törődj a rosszindulatú megjegyzések kel,hidd el engem mindig bántanak,mert jó ember vagyok!Tegyél rá,hogy mit mondanak a bántalmazók!
2016. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
... Hát az egyik kommentelő nagyon fèlre beszèlt.. Mindig tehetsz a szemèlyisèged változtatására valamit. Hidd el, te ugyan olyan ember vagy mint bárki más, nem kell visszafogotnak èrezned magad mások miatt. Persze elhiszem, iskolában szörnyen èrezhetted magad ezek miatt ès benned maradt a szorongás. Magad miatt èlj, ne törödj mások elvárásaival! Az nem biztos, hogy a tied is.Felelj meg magadnak. Ez a lènyeg.
2016. szept. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!