Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit jelent az, hogy fotografik...

Gallits Gábor Csaba kérdése:

Mit jelent az, hogy fotografikus memória és mire használható fel, ha felhasználható valamire?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy jó kategóriát választottam-e,de arra lennék kíváncsi,amit kiírtam,ugyanis tegnapi nap folyamán kiderült,hogy fotografikus memóriával rendelkezem,eddig csak az ikerhúgomról gondoltam,hogy rendelkezhet ilyen típusú memóriával.
2016. okt. 22. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is nem értem, hogyha TE magad is rendelkezel ezzel a képességgel, akkor hogyhogy nem tudod, hogy micsoda? Hiszen minden nap átéled! Neked már csak ezért is magadtól meg kéne tudnod fogalmazni! Minden nap tapasztalod! Mégse tudod mi az? Másrészt benne is van a nevében: "fotografikus" "memória". Nyilván azt jelenti, hogy bizonyos képeket, dolgokat, szövegeket, elhangzott mondatokat úgy megjegyzel, hogy a szemed előtt megjelenik. Mondok valamit. Olvasol egy szöveget. És te nemcsak megjegyzed, amit olvasol, hanem magát a papírt is látod a szemed előtt. Tehát tulajdonképpen mintha lefényképezted volna "agyilag" az adott szöveget, és akármikor elő tudod hívni. A nagyon okos embereknél van ilyen. Már ne is haragudj, de én kételkedek abban, hogy neked valóban fotografikus memóriád lenne! Úgy is mondhatjuk, hogy nem hiszek neked! Mert ha lenne, akkor lenne annyi sütnivalód is, hogy ha neadjisten valami oknál fogva nem tudnád, hogy mit is jelent, akkor beírod a Google-be, és elolvasod.


Itt írnak róla, ha kicsit is érdekel a téma, olvasd el.

[link]


Rengeteg embernek nagyon jó memóriája van! Elég csak egyszer elolvasniuk valamit, és már emlékszenek rá! De még ez sem számít fotografikus memóriának. Nem tudom, hogy ki mondta azt neked, hogy fotografikus memóriád van, de amennyiben nem tudod AKÁRMIKOR visszaidézni azt, hogy mikor mit olvastál, akkor neked biztosan nincs fotografikus memóriád!


Mi volt az, ami miatt úgy gondolták mások, hogy neked fotografikus memóriád van?

2016. okt. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,egyébként 29 éves vagyok és a vizsgálat után tudtam meg édesanyámtól,hogy az ikertestvéremnél már iskolában megállapították a fotografikus memóriát és egyébként mivel nálam is meg lett állapítva,ezért rákerestem erre a dologra,mert így 29 éves felnőttként se vagyok biztos nagyon sok dologban és mai napig feltudok idézni minden könyvet,amit csak elolvastam és én 3 és fél éves koromban megtanultam olvasni,az első könyv amit kaptam olvasásra a nagymamámtól az a családi Biblia volt és mai napig emlékszem arra,hogy Jónás történetét olvastam ahogyan bekerült a cethal gyomrába,amiről akkor még nem tudtam hogy a bálna,ami nem hal hanem a világ legnagyobb vízi emlőse,így megkérdeztem édesanyámtól és a nagymamámtól,hogy milyen hal a cethal ami képes lenyelni egy Jónás nevű bácsit.Figyelj rám kérlek,lehet tényleg van vagy nincs ilyen fajta memóriám,de az lett megállapítva,hogy van és én szeretek az ilyen dolgoknak alaposan utána nézni meg minden.
2016. okt. 23. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!