Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi történt velem, mitől...

Mi történt velem, mitől lettem ennyire zárkózott?

Figyelt kérdés

Először is, én valahogy nagyon random módon működök. Sokat olvastam anno mindenféle kényelmi zónáról, megfelelési kényszerről mint társadalmi probléma, stb. Emiatt néhány évvel ezelőtt tudatosult már, hogy nem kell megfelelni senkinek, mert az élet nem erről szól, hogy bezárkózzunk és egy előre meghatározott utat járjunk be etikusan, modorosan, stb. Lényeg, hogy baromi nagy tud lenni az önbizalmam, szívesen állok ki sok ember elé, ha mondjuk valami közérdekű információt kell elmondani, szeretek pl tanárral vitatkozni az osztály előtt, de persze csak, ha jogos a probléma.


Egy rettentően őszinte ember vagyok, bármiről és bárkiről megmondom a véleményemet, ha kérdezi, ha az igazgató tenne valami igazságtalant velem, azt is felrónám neki.


Általánosban én voltam úgymond az osztály bohóca, de akkor még csak egy primitív kisgyerek voltam, középiskolában szintén úgy voltam/vagyok jelen, mint "az a fárasztó gyerek", de itt már igényesen abszurd beszólásaim voltak, amiken mindenki más is tudott röhögni, gyakran a tanárok is. Pimasz, de jogos dolgokat szoktam mondani, amik szemtelennek tűnhetnek, de sose lépik át azt a határt, ami komolyabb udvariatlanság lenne egy tanárral szemben. Egy szóval szeretem feldobni az óra hangulatát.


A humorérzékemről annyit - és itt most szó szerint az érzékre kell gondolni -, hogy amikor valami vicces dolog történik, perceken át tudok rajta röhögni, míg a többieknél ez max 10 mp-ig tart. Gyakran a saját f-ságaimon is röhögök, ami kívülről nézve igen furcsa látvány. 9.-ben volt egy nagyon értelmes tanárom, de egész évben azt gondolta, hogy be vagyok szívva, pedig sose voltam. :D


Szóval ez a suli, viszont sulin kívül teljesen máshogy van minden. Az lehet nem meglepő, hogy egy idegen társaságban nehezen szólalok meg, még akkor is, ha van ott olyan, akit ismerek. De úgy egyáltalán, ha összefutok valakivel a suliból, egyszerűen megszűnik a spontaneitás, nem tudok témát felhozni, nem tudok rendesen beszélgetni. Ez még inkább fokozódik, ha lánnyal, vagy lányokkal találkozok, nem tudok mit mondani, nem tudunk mit csinálni, és szörnyű az egész. Főleg, ha kettesben maradok egy lánnyal, teljesen másmilyen vagyok. Zavarba jövök, mély lesz a hangom, lelassulok, és meg se tudok szólalni, nem tudok tartalmas beszélgetést folytatni.


Ugyan ez van rokonoknál, vagy szülőknél, egyik szülőmmel se beszélek évek óta, legalábbis a napi köszönésen és "mi volt a suliban? - semmi" -n kívül, rokonoknál is tök zavarba jönnék, ha beszélni kéne, ott valahogy nem szeretek a középpontban lenni, zavarna, ha mondanék egy értelmes gondolatot, és a többiek hirtelen rám figyelnének.


Egyik kérdésem tehát ez, miért vagyok zavarban egy ilyen szituációban, amikor haverok közt meg suliban pont hogy szeretem az ilyen helyzeteket?


Aztán ott van még a Facebook és az ismerkedés. Régen nagyon sokat chateltem akár ismerőssel, akár ismeretlennel, volt hogy napi szinten beszélgettem valakivel. Nem tudom, hogy hogy csináltam, de ma már nem tudok beszélgetni. Azt se tudom mivel írjak rá az illetőre, azt se, miről beszéljünk. Régebben mindig jöttek spontán a dolgok, nem is volt kérdés, hogy mi a téma, egyszer se gondolkoztam rajta, hogy na most miről kéne.


Mi történt, és hogy kéne visszacsinálnom ezt a "képességemet"?


És végül, ha bejön egy csaj, akár pl suliban van olyan, aki tetszik, akár Facebookon, képtelen vagyok odamenni hozzá, vagy ráírni emberekre, mint azt már fent írtam. Mondjuk odamenni ismeretlen csajokhoz korábban se ment sose, suliból akit meg akartam ismerni, arra Facebookon írtam rá, de ma már ez se megy.


Szóval a 3. kérdés, hogy miért nem tudok lányokkal beszélgetni, mért száll el ilyenkor az önbizalmam, de ez még nem is annyira fontos, nekem az is elég, ha meg tudjátok mondani, hogyan tudnék ezen változtatni, meg úgy unblock az egész beszélgetéshez való képességemet, hogy tudnám fejleszteni, megteremteni?


Az elmúlt másfél évben lettem ilyen, előtte rengeteg emberrel találkoztam és tartottam a kapcsolatot, aktív voltam, stb. Mostanra 1-2 ember van, akikkel szoktam néha találkozni, velük mindig tudok beszélgetni, bár érezhetően velük is jobban ment talán régebben.


És az a durva, hogy Semmi sem történt 1 évvel ezelőtt, ami kiválthatta ezt, tényleg egyszer csak "megkomolyodtam", érdektelen lettem, nem tudom miért. De nekem már nagyon hiányzik az az énem, akinek csomó haverja volt és rendszeresen eljárt a többiekkel.


Manapság már csak a suliban tudom úgymond önmagamat adni. Alig vártam, hogy véget érjen a nyári szünet, mert szabályosan szenvedtem, hogy nem vagyok emberek között, mégse tudtam találkozni nagyon senkivel a nyáron, mert elidegenedtek a kapcsolatok.


Bulizni egyébként sose jártam, és nem is szeretnék, a kocsmázás és egyéb összejövetelek híve vagyok, vagyis voltam. Fesztiválokra és koncertekre se jártam igazán, én nem tudom hogy kell tombolni, lényeg, hogy nem tudok bulizni, de ez most mellékes.


Ha van valakinek ötlete, hogy mit tehetnék, hogy helyreálljanak a dolgok, azt nagyon nagyon megköszönném, mert nem akarom ezt a csendes, introvertált életstílust folytatni.


2016. nov. 8. 00:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Közben eszembe jutott, hátha ezt is érdemes még hozzátenni, hogy sose volt még barátnőm, tehát tényleg a flörtölés, meg úgy egyáltalán csajokkal beszélgetés sose ment. Valszeg ez is egy nagy probléma.
2016. nov. 8. 00:58
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja és 18/F.
2016. nov. 8. 00:58
 3/13 anonim válasza:

Szia!


A lányokhoz vonzódsz, vagy kötelességből csinálod?

2016. nov. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Barátnőd volt már?
2016. nov. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, hetero vagyok, és fent már írtam, hogy még nem volt barátnőm.
2016. nov. 8. 13:51
 6/13 anonim válasza:

Hát az baj. Egy ilyen osztály "bohóca", meg társasági lény, nem tudom, hogy miért nem volt képes lányokkal megismerkedni? Vagyis pontosan tudom a leírásodból. Majd elmondom.

Te pont most vagy abban a korban, amikor ezerrel kellene ismerkedned, közösségbe járnod, szórakoznod, stb.

Ha nem akarsz zenés-táncos helyre, az nem számít. De közösségben legyél, és az is elég elkeserítő, hogy ott vol a jó kis nyári szünet, és te majd' meghaltál az unalomtól, akkor, amikor mindenki a te korosztályodból nem a tanteremben tölti az idejét, hanem kint az utcán, vízparton, nyaral, jön-megy, egyszóval ÉL!

Te olyankor hol voltál? Otthon?

Barátokkal se csatangoltatok? Egyáltalán mit csináltál több hónapig?

Egyébként remek a megfogalmazásod, az utóbbi idők egyik legnormálisabb írását láttam most tőled. Nem kell külön harapófogóval kihúzni semmit, mert konkrétan le van írva minden és szabatosan, tehát szókincsed is helyén van, nem vagy hülyegyerek.

Szerintem itt az lehet a probléma, hogy az konfortközegedből nem tudtál kilépni még az évek alatt sem, és így maradtál.

TE az osztályban "élsz", az a te otthonod, azon kívül pedig meghaltál. Én ezt veszem le.

Tudod mindig a kisebb bajokkal kezdődik minden. Ott rontottad el, hogy amikor tetszett neked egy lány már korábban, akkor NEM odamentél hozzá szemtől-szembe, és elkezdtél vele kommunikálni, vagy kapcsolatot felvenni, hanem azon a hülye idióta közöségi oldalon keresztül makogtál hozzá pár szót.

Tudod EVIDENS, hogy ha valakit ismerünk személyesen, akkor NEM az interneten keresztül környékezzük meg! Az ilyet nem is lehet komolyan venni! Sajnos manapság rengetegen esnek abba a hibába, hogy kizárólag virtuálisan élik az életüket, azt hiszik hogy ők "beszélgetnek", közben meg l.faszt! Az nem beszélgetés, az egy nagy nulla! A beszélgetés ott kezdődik, hogy adott személlyel szemtől-szemben elkezdesz vele bármiről beszélgetni. Ott kezdődik a baj, hogy oda se mertek lépni, meg se meritek szólítani élőben az kiszemeltet, internet előtt pedig "könnyű" nagylegénynek lenni. Ez a fázis kimaradt az életedből, de megsúgom, ezt már kb. 13-14 évesen EL KELLETT VOLNA KEZDENED, így jelentős fáziskésésben vagy, és kimaradtak epizódok, olyan történések az életedből, amik azt segítik, hogy a társas kommunikáció a való életben ne okozzon gondot, problémát.

Az, hogy te mindig csak a saját komfortközegedben mozogtál (iskola), és csak ott jól érezted jól magadat, mutatja azt is, hogy családi berkekben se voltál képes megszólalni, visszahúzódó és csendes voltál, holott a már "bevált" helyen pedig nem. Biztos otthon te vagy a kis "Pifftike", aki még mindig gyerek, és szégyenlős a kis Pifftike is egyben, mert ezt te alakítottad ki magadnak, és ez emiatt otthon rajtad ragadt. Ha otthon is képes lettél volna minimálisan is csak beszélgetni a többiekkel, akkor ma nem tartanál itt.

Szóval: még az is lehet, hogy nem is vonzódsz igazán a lányokhoz, mert erre nem válaszoltál, csak arra, hogy nem is volt.

De a lényege az, hogy MERJ kezdeményezni, merjél bátrabb lenni, vedd észre, hogy megy az élet, és haladj vele, vedd észre azt, hogy színes minden, mit tudom én! De az, hogy ülsz a langyi kis melegben, az nem jó.

Meg kell tanulnod társalogni (nem az internet előtt!), meg kell tanulnod kezdeményezni, és odamenni valakihez aki tetszik, elindítani egy beszélgetést!

Úgy veszem észre, nagyon le vagy maradva ezen a téren.

Azért is senyvedtél a legszebb nyári hónapokban otthon, vagy magányodban, mikor ez az év legszebb, legcsodálatosabb időszaka, a szép szerelmeké, kalandoké, amit egy életen ár őrizget az ember lánya, fia.

Te meg ezek miatt saját magadat hátráltatattad, meg se tudtad tapasztalni. Hát igazán szomorú, hogy ez a vacak fackolódóbukk mire képes, hát most meg is mutatta, erre! Mondom, nem te vagy az egyetlen, sok hozzád hasonló fiatal azt se tudja hogyan kezdje el, vagy hogyan nyissa ki a száját azon az idióta f.ukon kívül, teljesen életképtelenek vagytok!

2016. nov. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Ja, bocs válaszoltál. Azt írtad hetero. Jó. De ezt ki is próbáltad? Nem. Mondjuk ez a te történeted szerint másodlagos.

(Bocs a hosszúban az elütésekért.)

2016. nov. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szia, az a baj, hogy tudom magamról, hogy oda kéne menni ehhez, meg ahhoz, és oda is tudnék menni, viszont nem lenne értelme, mert élőben (bár mostanság már facebookon is) megszűnik az önbizalmam, tehát hiába mennék oda és próbálnék elkezdeni beszélgetni, nem tudnék, mert zavarba hoz a helyzet. Az ilyen kínos szituációkat meg igyekszem elkerülni.


Azokkal a csajokkal, akik nem jönnek be, nem szokott ez lenni, bár téma ott sincs. Ha tudsz rá megoldást, hogy hogy űzzem ki magamból ezeket az érzéseket, és hogy tudjak beszélgetni, én szívesem megteszem, de úgy érzem erre nincs külön mód.


Nem arról van szó, hogy gyáva vagyok, fizikailag a testem nem engedi, hogy létrejöjjenek ezek a helyzetek, nem tudok ilyenkor gondolkodni, ellazulni, stb. Olvastam korábbi kérdéseket, ahol azt írták válasznak, hogy "menj oda hozzá és kész", stb. De én hiába mennék oda hozzá bárkihez, ez édes kevés ahhoz, hogy akár egy normális párbeszéd kialakuljon.


Kérdezted, hogy mit csináltam nyáron. Leginkább otthon voltam, néha találkoztam azzal a pár emberrel, akikkel még megy a kommunikáció, de nagyjából ennyi. Hogy legyek közösségben, ha a régebbi kapcsolataim ennyire elhidegültek? És főleg, hogy legyek közösségben, ha meg se tudok szólalni? Mert a fő probléma jelenleg, hogy nem tudok beszélgetni, ez a tulajdonságom pedig nem engedi, hogy nyáron bárhova is bárkivel elmenjek.


"Azt írtad hetero. Jó. De ezt ki is próbáltad? Nem." - hát tény, hogy még szűz vagyok, de arra azért már rá jöttem az évek során, hogy a nőkhöz vonzódok, szóval ez tényleg másodlagos. :D

2016. nov. 8. 18:12
 9/13 anonim ***** válasza:

"Sokat olvastam anno mindenféle kényelmi zónáról, megfelelési kényszerről mint társadalmi probléma, stb. Emiatt néhány évvel ezelőtt tudatosult már, hogy nem kell megfelelni senkinek, mert az élet nem erről szól, hogy bezárkózzunk és egy előre meghatározott utat járjunk be etikusan, modorosan, stb."


Ez inkább hülyeség, mint igaz. Van benne valami, de csak annyi, hogy nem kell mindenképpen megfelelned másoknak. De a társadalmi elvárásoknak mindig meg kell felelni, viszont a rossz embereknek sosem.


A kocsmázásról meg annyit, hogy kocsmákba sokkal agresszívebb és bunkóbb emberek járnak, mint akárhova bulizni.


Illetve meg szeretném még kérdezni, hogy milyen volt a kapcsolatod az osztálytársaiddal? Csúfoltál-e másokat? Hogy álltál hozzá a rendesebb, és a kevésbé rendesebb emberekhez?

2016. nov. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szia, nem teljesen lényegtelen a mondandóm szempontjából, hogy mi miatt nőtt meg anno az önbizalmam? Ugyanarra gondolok, amire te, csak máshogy fogalmaztam meg.


Igazából túlzás az, hogy kocsmázni jártam, sőt nagyon ritkán kocsmáztam, csak szerettem volna érzékeltetni a különbséget a szórakozóhelyek és azon helyek közt, ahol én voltam, leginkább átmentünk valakihez, tehát ilyen házibuli szerűség volt, de csak haveri körben, vagy az utcán iszogattunk, stb.


Az osztályomban, meg úgy egyáltalán soha senkit se csúfoltam, de ez másokra se volt nagyon jellemző, normális környéken voltam normális emberek között. Az osztálytársaimmal elég semleges viszonyom volt, fiú osztálytársaimmal többnyire jóba voltam, lányokkal nem nagyon beszéltem. Aztán jött a középsuli, és mindenkivel megszűnt a kapcsolat általános suliból. Tehát igazán jó barátom nem volt ott, nem is volt annyira nekem való az a suli így visszagondolva.


Ja és elég ronda voltam, ha ez számít :D Iszonyú ragyás, meg minden, valszeg ezért se tudtam abba a bizonyos "elitbe" beilleszkedni, akik a népszerű gyerkőcökből állt, de nem igazán csúfoltak, meg nem lettem emiatt visszahúzódó, se semmi.

2016. nov. 8. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!