Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért élek? Öngyilkos szeetnék...

Miért élek? Öngyilkos szeetnék lenni mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elegem van az eletből. Nincsenek barataim sőt mindenki utál és még én is utálom magam... Öngyilkos szeretnek lenni. Ennek tetejeben nincs hobbim semmihez sem ertek es csak a bajt keverem
2016. nov. 15. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Komoly ember nem kér tanácsot, cselekszik! Én + nem adok, mert utána +büntetnek!
2016. nov. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Nem utállak.

Más hogyan fejezi ki az utálatát és miért?

Soha nem volt hobbid?

Mihez kellene értened és milyen bajt keversz?

Hány éves vagy? Mi lenne jó máshogy?

2016. nov. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%

Sok ember mondja azt, hogy öngyilkos szeretne lenni, valós elszántság nélkül, vagy hirtelen pillanatnyi elhatározás, de a legrosszabb eset, ha már későn eszmél rá :/

De teljesen mind1, hogy mi az oka, ami ezt a elhatározást kiváltja a legtöbb esetben önsajnáltatásról van szó, nem úgy alakult valami/nem úgy jött össze az életben valami, ahogy szerette volna/szeretné... főleg azokra az emberekre igaz ez, akik állandóan hangsúlyozzák.

Most ez a kérdés 2x elolvasva kétértelművé vált számomra:

1. Nem szeretnél az lenni, ez ellen kérnél valami tanácsot, biztatást, vagy legalábbis valami hasonlót.

2. Magára a cselekvés mikéntjére kérdezel rá.

Az utóbbi egyértelműen felejtős, semmi esetben sem adok semmiféle tanácsot.

És egyébként pedig miért lennél öngyilkos? Mert nincsenek barátaid, úgy hiszed, hogy semmihez sem értesz? Ne hitesd el ezt magaddal! Ráadásul egyik sem nyomós indok. Az öngyilkosság 1 problémára sem megoldás, ellenben az élet tele lehetősséggel. Ha még pillanatnyilag így is érzed, könnyen lehet, hogy egyik napról a másikra változik. Legyen szó egy barátnőről vagy barátról, netán a hobbid megtalálásról (mert olyan nincs, hogy nincs :D ) Ne próbálj beletörődni és elhitetni magaddal, hogy csak egy probléma vagy, nem vagy jó semmire! (kizárt dolog!) Valahogy tégy ellene, próbáld megtalálni önmagad, ha még nem is egyedül, akkor segítséggel!

De egyébként belegondoltál már ebbe? Az idő megoldás lehet a problémára és ki tudja milyen lehetőségektől, örömtől, boldogságtól fosztanád meg magad? De a legrosszabb: szeretteidnek mit okoznál vele!?

Ha pedig lényegében bármilyen vallást is vallsz, akkor sem biztatóak a kilátások.

De ha már feltetted a kérdést, akkor valószínűleg alapból elgondolkoztál elméletileg ezeken + még sok egyéb más dolgon. De, ha nekem nem hiszel, akkor olvass, nézz videót, hallgasd azok elbeszéléseit, akik hasonló cipőben voltak, mint te; megpróbálták és szerencséjükre sikertelenül. Sok happy end story van, ami egyéb esetben be sem következtethetett volna és a tied miért ne lehetne hasonló? Természetesen öngyilkossági kísérlet nélkül :) nem hiszem, hogy annak muszáj benne lennie

A rögtönzött érvelésben lehet nem vagyok a legjobb, de remélem, ha még meggyőzni nem is, akkor legalább elgondolkoztattalak rajta

Egyébként pedig hány éves vagy? A szövegből következtetve valószínű fiatal, ami ismételten csak + indok, amiért ne legyél az!

Illetve az előttem lévő hozzászólásban lévő kérdéseket én is feltenném :) sajnos kevés ez az adat, amivel szolgáltál :( Minél részletesebb egy kérdés, annál könnyebb segíteni, de egyébként a legjobb az lenne, ha személyes segítséget tudnál kapni valakitől (ha neked úgy könnyebb, szükségességét látod)

2016. nov. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hát tényleg buta vagy ha itt kérsz tanácsot hogy legyél öngyilkos.
2016. dec. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!