Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Néha úgy érzem nincs értelme...

Néha úgy érzem nincs értelme élni, elegem van mindenből. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17/F vagyok. Minden napom száraz és unalmas. A suliból totálisan elegem van. Szeretnek jo tanulo de marha nagy a kovetelmeny. Minden tanar egy szemet, kivetel nelkul, es ugy erzem mar nincs erom tanulni. Ha tanulok altalaban akkor is szar jegyet kapok, mert bestresszelek vagy pont teljesen mas feladatok vannak a dolgozatban... es mar semmi motivaciom nincs az egeszhez. Minden nap baromi faradt vagyok. Sosem tudom magam jol kipihenni. Most is hajnali 1 van. Tudom hogy reggel koran kelek, de nem birok egyszeruen aludni. Nem is tanultam semmire, mert nem volt erom, olyan faradt vagyok hogy semmi nem marad meg. Van hogy ket orat ulok a konyv folott es nem birom megtanulni. Elegem van az egesz iskolabol. Olyanokat tanulunk aminek semmi ertelmet nem latom, es tudom hogy a tanulas fontos. Nincs ezzel baj. Ha nem lenne mindennap 7-8 oram, es kipihenhetnem magam, akkor jobb is lenne. Vannak olyan tantargyak amiket szeretek, de abbol is szar vagyok mert a tanar egyszeruen megutaltatja velem. Es semmi kedvem mar az egeszhez. Hazajovok, vagy azonnal lefekszem aludni, vagy kikapcsolom magam, zenet hallgatok, ilyesmi. Mert mashoz egyszeruen nincsen energiam. Suliban van egyket haverom, de megis ugyerzem egyedul vagyok es nincs senki aki megertsen, akivel leulhetek beszelgetni, elmenni ide oda. Konkretan minden napom abbol all hogy suli, hazajovok, alszom, es neha probalok tanulni. Hetvegek is unalmasak, es oke mondhatjatok hogy baratkozzak. Ezzel nem lenne baj, mert nem vagyok egy antiszociális típus, csak valahogy nem talalok egyetlen olyan embert se akibe megbízhatok, es tudom hogy van nekem. Egy igaz barat, vagy barki olyan jo lenne. Arrol az egyket haveromrol is azthittem normalisak, kozbe kiderult hogy hazudnak, kibeszelnek, es meg sorolhatnam. Egyedul erzem magam. Szuleimmel jol kijovok, el szoktam neki mondani mindent. Altalaban megertik, de ok se tudnak tanacsot adni, mindig azt mondjak tanuljak; es igazuk is van. De hogy? Ha semmi kedvem sem erom. Ha magantanulo lennek lehet jobban menne. Sokszor van, hogy fel se tudtam kelni a faradsagtol. igy nem mentem suliba. Delelott meg friss voltam, mindent bepotoltam. Utalom az egeszet. A korankelest, mindent. A tarsasaggal nem volt bajom a elejen, de mostanra kezdem ugy erezni hogy az egesz osztalyban mindenki utal. Sajnos a neha cigizek is, de nyilvan egyedul, az le tud nyugtatni, olyankor el tudok merulni a gondolataimban. Probalok merteket tartani, mert tudom hogy nem egeszseges.

Mit tegyek hogy ne legyenek unalmasak a napjaim? Meg jobban menjen a tanulas? Tenyleg ugy erzem semmi ertelme az eletemnek. Nem akarok meghalni, de valamit kezdeni szeretnék.


17/F


2016. nov. 25. 01:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Sportolj, mozgás/alvás/vitamin hiány.
2016. nov. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz tanulni akkor az hogy nem köt le? Előttem szólónak igaza van kezdj el sportolni vagy járj edzeni"gyúrni" ott is találsz magadnak hasonló érdeklődésű embereket és nem utolsó sorban ha látod magadon a változást önbizalmad lesz és az a lelkednwk is jót tesz nem utolsó sorba lehet egy csajszit is találsz magadnak. Vagy ha nem ilyen sportos fajtq vagy és mondjuk szereted az állatokat vehetsz magadnak egy kutyát az sose árul el.
2016. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!