Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek magammal?

Mihez kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Egészséges vagyok. Jól fizető állásom van (legalábbis a környezetemhez képest).

A szüleimmel élek, pedig már 27 is elmúltam. Nincs barátnőm, de még olyan lány sem, akivel el tudnám magam képzelni. Nincsenek barátaim. 1-2 hétvégi haverom van és ennyi. Nincsenek céljaim. Nem értek semmihez és nem is igazán érdekel semmi. Se sport, se művészet, se autók, se semmi. Régebben nagyon szerettem az online játékokat, de mára ez a része az életemnek is elhalványult.

Sokszor csak ülök és nézek ki a fejemből. Szó szerint, órákat képes vagyok ülni és nem csinálni semmit. Mint akit kikapcsoltak. Csak jár az agyam csupa olyan dolgon, ami totál értelmetlen. Álmodozom egy olyan életről, ami soha nem valósulhat meg, mert ahhoz olyan dogokhoz kellene értenem, amik nem is érdekelnek. Más emberré kéne válnom hozzá, olyan emberré, amilyen nem szeretnék lenni.

Ha akad is néha valami, ami felkelti az érdeklődésem, az olyan dolog, amit egyedül nem lehet csinálni, vagy egyedül nem élvezetes (pl elutazni valahová, világot látni, számomra egyedül unalmas dolog), de nincs hozzá partner.


Mihez kezdjek magammal? Egy ilyen embernek, amilyen én vagyok van értelme élnie? Nem akarok öngyilkos lenni senki se értsen félre. Egyszerűen nem tudom, van e értelme annak, hogy az értékes levegőt szívom és a vizet iszom más, sokkal hasznosabb és boldogabb ember elől?!

Persze azzal is tisztában vagyok, hogy önsajnáló ember vagyok, de nem tudom mit tehetnék ez ellen. Sokan mondják: "Változtass a gondolkodásmódodon!" Hogyan? Hogyan kéne ezt megtennem? A gondolataim jönnek maguktól és nem tudom őket tudatosan befolyásolni, irányítani. "Csak magadon segíthetsz" mondják... de magamon nem tudok. Egyszerűen céltalan az életem és fogalmam sincs, mit tehetnék ellene.


2016. dec. 3. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Én detto így vagyok
2016. dec. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ilyen vagyok én is csak nekem még munkám sincs, ha sok pénzed van segits a családodon rokonaidon ha esetleg ök anyagi gondokal küzdenének.
2016. dec. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
szia! nem tudom hallotál-e már az önfejlesztésről, de tudom ajánlani pl: Szabó Pétert és Brian Tracy Fönix szemináriumát. Az jó ha tudod hogy a gondolkodásmódod rossz. Az már egy lépés előre a jó fele. irtad hogy képes vagy órákis semmit se csinálni. Probáld ki azt hogy ezt az időt befekteted önfejlesztésbe, motivációs videókba. A youtube tele van ilyen jó kis hanganyagokkal. Ami például rajtam segitett az za volt hogy elgondolkodtam azon hogy mit szeretnék csinálni az életben. Ez megadta a választ a célomra. meg merj egyedül lenni. Csernus Férfi című könyvébe olvastam hogy az embernek szüksége van "én időre" szal nyugodtan utazz el egyedül ahova szeretnél. Foglalkozz kicsit magaddal, a gondolataiddal. Vannak könyvek hanganyagok amik tudnak segiteni neked. Ha tudod hogy negativ szokásmintáid vannak, egész egyszerűen légy inverz paranoid! magyarul fordisd meg őket. Ezt egyébként önszuggesztiónak is nevezik. Onnan tudom ezeket hogy voltam ilyen helyzetbe mint te most. Ezért is irok neked iylen bátran ezekről mert ki lehet törni!! Csak légy rugalmas.
2016. dec. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

dettó így vagyok én is. Annyi különbség, hogy sokkal idősebb vagyok, meg én munkával ütöttem el a sok gondolkodást, csak most már kezdek a munkában is kiégni, de ugyanakkor például ha hétvégére nem tudok munkát szervezni magamnak szabályos pánik érzés fog el, hogy akkor most mi lesz. Én is tudom, hogy hülyeség de nem tudok változtatni rajta.


Néha kedvem támadna valami szokatlan dolgot csinálni, de vagy belekezdeni is gyáva vagyok vagy nem jön össze. Például pár hete kitaláltam, hogy el kéne utazni valahova csak úgy. Persze egyedül képtelen lennék ilyesmire, ezért megkérdeztem pár csajt akikhez így vagy úgy közöm volt az elmúlt időben, mind lekoptatott a francba.

2017. febr. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Így másfél év után azt mondhatom, hogy semmi sem változott. Igaz azóta elköltöztem külföldre, de ugyanúgy nem látok célt magam előtt.

A barátnő téma azóta sem változott, sőt a külföldre költözés óta még reménytelenebb, kevesebb magyar >> kevesebb nő. Itteni nők pedig szóba sem állnak a magam fajta vendégmunkással :D

Csak gondoltam ha már felnéztem ide, megosztom a dolgot, hátha valakit érdekelne, hogy változott e valami.

2018. ápr. 25. 02:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!