Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hirtelen váltam felnőtté,...

Hirtelen váltam felnőtté, nyakamba szakadt minden; hogyan tegyem könnyebbé most?

Figyelt kérdés

Nagybeteg hozzátartozót ápolgattam, orvosokhoz jártam, hospice-t intéztem stb-stb. Pár hónapja elment közülünk. :(


Nyakamba szakadt a háztartás, egy közepes méretű lakással, persze ez-az elromlik, szerelni kell... Tudjátok, sok dolog egyszerre romlik el, na most ez itt most történik. Anyagilag (még) bírom, de rengeteg teendő, felelősség, utánajárás.

Amikor munka nélkül voltam, esti suliba és még pár dolgoba belevágtam, aztán hirtelen elhelyezkedtem határozott idejű szerződéssel. Így az összes teendő estére, munka utánra maradt, hulla fáradtan.

Még hivatalos intéznivalók is vannak, persze egyik se könnyű, mindenért többször kell fordulni, rengeteg a hiányos tájékoztatás, a félreértés.

Ezek mellett egészségügyi gondok is vannak, persze nem nagyok, nem rák, nem cukorbetegség, nem autoimmun betegség (legalábbis még), de kezelést, utánajárást igénylő dolgok.


A baráti körömben az emberek vagy otthon, szülőkkel élnek még, vagy albérletben, de abban az esetben az önállóvá válás régebben történt és könnyebb körülmények között. Nem ezek az ő gondjaik, más jellegűek.

Igazából még a haláleset óta nem tudtam az elejétől a végéig elmondani valakinek, sírni se igazán tudtam, csak sírogatni.


A gyász, a túlterheltség, a hivatalos teendők, a háztartás nehézségekkel - nagyon sok egyszerre.


Mit tegyek?


2016. dec. 4. 11:40
 1/3 anonim válasza:
Próbálj meg boldog lenni...
2016. dec. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én 26 évesen jártam úgy, hogy meghalt apám is, és egyedül maradtam, és rám szakad a háztartás, meg a lakáshitel.

Én cetliztem. Fontossági sorrendeket írtam, hogy mi a fontos és mi a kevésbé fontos. Mire kell először költeni, vagy mit kell hamarabb megoldani.

Ha ráomlik az emberre minden, hajlandó pánikolni, és nem fontossági sorrendben haladni, hanem kapkod...

Hány éves vagy?

2016. dec. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Tényleg sokat segít ha papíron vezeted a kiadásokat, teendőket. Jobban átlátod és kevésbé stresszel.

Lelkileg viszont nagyon fontos lenne hogy legyen legalább egy olyan barátod, aki ha nem is jár hasonló cipőben, de meghallgat és megérti mit érzel. Fontos hogy tudj szemtől szembe beszélni valakivel azokról a dolgokról amik nyomasztanak. Ha nem is mind semmit, de azzal hogy megfogalmazod a problémát, te is más szemszögből látod majd, hidd el.

2016. dec. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!