Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért unom az életet?

Miért unom az életet?

Figyelt kérdés

Nem egy tipikus tini gondolatai következnek, akit elhagyott a nője/fiúja és most elege van mindenből. Nekem nem elegem van a dolgokból, hanem egyszerűen csak unom az egész világot. Nem tud semmi se lekötni, pedig mindennel próbálkoztam. Sporttal, zenével, irodalommal, emberekkel, mindennel.

Mindig mindent megunok, és csak tengődök az életben. Célom az van, teszek is érte sokat -egyetemre akarok járni-, de attól félek, hogy azt is megfogom unni és akkor kész.

Ilyenkor az ember eszébe jut az öngyilkosság, de nem azért mert rossz életem lenne, egyáltalán nem. Egész jól élek, van családom, van pénzünk is, de én egyszerűen unok mindent. Hiába ismerek meg új embereket, 2 hét alatt megunom őket. Nincs kedvem velük beszélgetni stb. Az olvasás úgy tűnt, hogy megoldja ezt a problémát, de már ezt is meguntam. Egyszerűen mindent... ilyenkor mi van? Sajnos ez már évek óta így megy, nem csak egy fellángolás...

20/f


2010. máj. 1. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert nem kell vizsgáznod -.-
2010. máj. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De kell hétfőn is fogok...
2010. máj. 1. 15:02
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem is ez van h semmi nemérdekel szüleim mondogatják h járjak már a suliba vmire (szakkör vagy akármi) de egyszerűen semmi nem érdekel max egy ideig (1-2hét). a sport ez alol kivétel azt szeretem. az embereka akiket szeretek és barátaimnak tartom azok viszont unhatatlanok :D rossz embereknél probálkozol sztem. probálj meg hozzád hasonlo gondolkodásu stb barátokat szeretni akik kicsit őrültek is. ugy tuti nem unod meg őket ha őrültködtök :) 16l
2010. máj. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hááát... nehéz ügy. Emléxem, mikor 20 évesen nagypapámtól albérletbe költöztem, semmim se volt. TV, számítógép, iskola, munka, barátok, semmi, csak a tucatszor kiolvasott könyveim meg az mp3-lejátszóm. Be is szedtem nagyon sok szem Frontin-t, csak hogy kipróbáljam, vajon túlélem-e vagy sem. Akkor tényleg unalmas volt az életem, de hülyeség lett volna egy öngyilkosság, mert később minden jóra fordult.

Hogy kicsit más oldalról közelítsem meg a kérdésedet, nekem az jön le ebből, hogy depressziós, esetleg bipoláris vagy. Ebből meg talán ki tudhatsz lépni úgy, hogy olyanokat teszel, amitől hasznos embernek érzed magad. Vedd ki a részed a házimunkából, írj novellát, segíts másokon. Aztán jöhet valami munkakeresés, mert a munka bizony terápiás hatással van az emberre. Csak ennyit tudok mondani, ha nem jön be, ide még ellátogathatsz, segíthetnek Neked:

[link]

2010. máj. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónak teljesen igaza van, főleg abban, hogy a másokon való segítség sokkal jobb hangulatot ad az embernek, többnek érzi magát. Az jó, ha van célod, de szerintem ezen kívül szükséged van még számodra fontos dolgokra, mondjuk álmokra, amikért küzdhetsz. Vagy (bár lehet, hogy nem fog érdekelni, mert már gyanítom, hogy nem vagy 14, mint én) ha unod ezt a pörgős, kegyetlen tempót diktáló világból, akkor nézz animéket...mert engem elvisznek egy teljesen más világba, egy saját világba, olyanba, amilyenre mindig is vágytam. Ezen kívül sok tanulságot és lelki igazságot is tartalmaznak és, ha jól választod meg az általad nézendő animéket, akkor akár teljesen más emberré is formálhatnak...(tudom, hogy ki sem fogod próbálni, de ha mégis, akkor én a naruto című animét ajánlom. Az elején kell még bírni, nem szabad az első "nyomi" figura után felhagyni a nézéssel, mert a történet a lényeg!!!!És egy idő után úgyis hozzászokik az ember szeme, és a szívéhez nőnek a karakterek.) Amúgy szerintem nem lesz egy ember kevesebb attól, hogy nem néz csak felnőttes , világi filmeket, amik (legalábbis a legtöbbjük) számomra csak a szimpla, agresszív, korrupt valóságot sugározzák, mert tudom, hogy a színészek, nagy többségben nem érzik át teljesen azt a szituációt, amiben éppen szerepelnek. De nem is ez a baj, hanem inkább az, hogy igazából ők is sima emberek, akik vagy meg vannak elégedve az életükkel vagy nem....

Amúgy (animétől eltérve) az is igaz, hogy az "őrültebb" emberek társaságát kéne (vagy lehetne) keresned, de természetesen nem az olyanokét, akik bajba sodornak, hanem azokét, akik az élet extrémebb oldalát keresik még a legegyszerűbb dolgokban is. Elleshetsz tőlük egyet s mást. Valamint szerintem jól jönne egy példakép is. (bár szerintem a legtöbb embernek van, csak még nem ismerte be önmagának, vagy nem is akarja). Mindenesetre, ha hiszel Istenben, akkor sosem vagy egyedül, és (ha már tényleg minden próbálkozás reménytelennek bizonyult, akkor talán kérd meg Istent (ha hiszel benne), hogy segítsen. És ha látja, hogy mennyi mindent megtettél már, és hogy mennyire akarod és mennyit teszel azért, hogy élhess az ő ajándékával, akkor segíteni fog. De semmiképpen ne várd, hogy a válasz az egyik pillanatról a másikra az öledbe hulljon...ez egy lassú folyamat, amit talán észre sem veszel, de kételkedés nélkül végig kell csinálnod, hogy megkapd, amit akartál, amiért annyit küzdöttél.:))

huh...ez egy kicsit sok lett:P

De azért remélem tudtam segíteni, és tiszta szívből kívánom kívánom, hogy teljesüljön a vágyad!:D

2010. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!