Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek az életemmel?

Jalena kérdése:

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés
Teljesen tanácstalan vagyok, bizonytalan. 15 ves vagyok, az elmúlt félévemet sikerült úgy eltolnom, hogy három tantárgyból állok bukásra. Gyakran lógok a suliból. Ma úgy voltam vele leülök tanulni, de föladtam, teljesen elfogyott a motivációm, nincs aki segíteni most így élőben vagy olyan akiért küzdhetnék, a közelebbi barátaim leszarnak... Teljesen elegem van már mindenből, szeretnél élni, úgy IGAZÁN, de nem tudom mit tegyek. Budapesti vagyok, 15 éves előttem az élet, én meg a szobámba vagyok 22 órán keresztül és bögők, hogy mennyi mindent elcsesztem.
2016. dec. 10. 20:42
 1/1 2*Sü ***** válasza:

> az elmúlt félévemet sikerült úgy eltolnom, hogy három tantárgyból állok bukásra


Ez nem a világvége. Még ha meg is buksz, évismétlés után folytatod az egészet.


> Gyakran lógok a suliból.


Ne tedd.


> Ma úgy voltam vele leülök tanulni, de föladtam


Egy nap alatt? Kicsit hamar adtad fel. Persze ha valaki kijön a gyakorlatból, nehéz visszarázódni, de a lényeg, hogy újra és újra meg kell próbálni, minden nap egy kicsivel több időt és energiát szánva rá.


> teljesen elfogyott a motivációm, nincs aki segíteni most így élőben vagy olyan akiért küzdhetnék


Küzdj a jövőbeli önmagadért, az életedért, a jövőbeli barátaidért, párodért, gyerekedért.


> Teljesen elegem van már mindenből, szeretnél élni, úgy IGAZÁN


Ez ott kezdődik, hogy ismered és felvállalod a tetteid következményeit. Pl. azt, hogy az iskolában eltöltött néhány év lehet, hogy a további 40 évedre is kihatással lesz. Vagy azt, hogy a világon semmi nincs ingyen, neked semmi nem jár. Mindenért kell valamit fizetned, és itt nem csak pénzről van szó. Ahhoz, hogy ne létminimumon tengődj, ahhoz pl. azzal kell fizetned, hogy minél többet tanulsz, amíg van rá lehetőséged, hogy később legyen egy jól fizető állásod, amit szeretsz is csinálni.


> én meg a szobámba vagyok 22 órán keresztül és bögők


És ez milyen mértékben segít a helyzeteden? Az érzelmek fontos dolgok, a negatív érzelmek is. De egy bölcs ember képes az akaratát, a gondolatait, a célkitűzéseit az érzelmei fölé helyezni, és nem hagyja, hogy az érzelmek irányítsák.


> hogy mennyi mindent elcsesztem


Az ember rengeteget hibázik az életében. A kérdés az, hogy sírdogál-e a sarokban egy ideig, aztán újra elköveti-e ugyanazokat a hibákat, vagy elkezdi elemezni, hogy pontosan mit és hol rontott el, mit kellene máshogy csinálni. Levonja a megfelelő következtetéseket, tanulságokat, és nekiáll változtatni, változni, hogy ne kövesse el a hibákat újra.


Van, aki úgy cseszi el az életét, hogy heroinista lesz, kirúgják az állásából, hajléktalan lesz, lop, lebukik, majd börtönbe kerül. Aztán változtat, lejön a heroinról, rendezi a dolgait, állást, albérletet keres, és él tovább. (Persze heroinról lejőve soha nem lesz a régi, de ez más tészta.) Ha van ember, akinek sikerül egy ekkora szakadékból kimásznia, akkor neked is menni fog ebből a bukkanóból. Mindez csak elhatározás, eltökéltség, akaraterő kérdése. És ne mond azt, hogy nincs elég kitartásod, akaraterőd, mert nem igaz, ez mindig csak annyit jelent, hogy az illető nem is akar kimászni abból a gödörből. Te ki akarsz? Akkor kezd el mantrázni magadban, hogy menni fog ez, és kezd el rendbe tenni az életed, a kezedbe venni az életed irányítását.

2016. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!