Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kezdek megőrülni, mit kellene...

Kezdek megőrülni, mit kellene csináljak?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja meghaltak a szüleim és kezdek megőrülni, skizofrén lettem. Eleinte csak hangokat hallottam, amiről azt hittem a szülők halála után teljesen természetes, de idővel látni is kezdtem őket illetve beszélgetek is velük. Nem egyszer előfordult, hogy hazaértem és körübelül 20-30 percig beszélgettem velük mire eszembejutott, hogy velük nem is kellene tudjak beszélgetni, mert meghaltak. Elég sokszor elfeljetem, hogy ők már nincsenek itt és mindig azt hiszem ők azok. Szakemberhez nem akarok fordulni, mert egy életre papírra kerül, hogy őrült vagyok és mindentől amihez jogom lenne el leszek tiltva.

2016. dec. 11. 11:46
 1/2 anonim válasza:

Szia,


ijesztő lehet, ami veled történik. A gyász, a nagy megterhelés ki tud váltani ilyen, pszichózishoz hasonló állapotokat. Ha pszichológushoz fordulsz (pl. klinikai szakpszichológus) magánban, aki nem orvos pszichiáter és nem pszichoterapeuta, az nem fogja neked sehová beírni a diagnózist. Ezt előre meg is tudod vele beszélni. Viszont segít feldolgozni a nagy érzelmi megterhelést, és segít, hogy "ne őrülj meg". Bátran keress fel egy pszichológust, mondd el neki a félelmeid a megőrüléstől és a diagnózistól is, ezzel sokkal jobban jársz, mintha egyedül próbálod elviselni ezt. Sok sikert, jobbulást!

2016. dec. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Akkor beszélgess velük. És ne, ne beszélj róla senkinek, mert elzárnak.
2016. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!