Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az élet fontos kérdéseiben az...

Az élet fontos kérdéseiben az eszedre, vagy szivedre hallgatnál?

Figyelt kérdés
2008. okt. 7. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes a kérdés, alapkérdés, amely régóta megosztja a válaszolókat...


Én azt hiszem, pontosítani kellene, hiszen ahányan vagyunk, annyian mást és mást tartunk az élet fontos kérdéseinek.


Fontos lehet azt is tudni, hogy akár a kérdező, akár a válaszadó milyen életszakaszban jár, ez az adat nagyban befolyásolhatja a kérdésre adott választ. Nyilván egy ifjú idealista más értékrend alapján, és egy tapasztaltabb, többet megélt korosztály más élményekkel gazdagabban hoz döntést.


Én azt hiszem, egyébként a válasz mindig vegyes. Talán az a kérdés inkább, milyen arányban engeded be a döntésedbe a racionalitást, és az érzelmeket.


Én fontos kérdésnek a családot, a gyermekeimet, a páromat, a szeretetteljes légkört tartom. Hasonlóan fontos azonban, hogy az üzleti életben is megfelelő döntéseket hozzak, hiszen ezzel is biztosítom az előzőek fennmaradását. Míg az előzőben inkább a szívemre hallgatok, addig az üzleti életben hangsúlyosabb szerepe az észérveknek van.


Kívánom Neked, hogy minden fontos döntésedben megtaláld az optimális arányokat!

2008. okt. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!

Sokszor hallani, hogy ésszel szeress. Ami azt jelenti, hogy ami az észnek jó, az a szívnek is. Ez nem igaz. Vagy legalábbis nem minden esetben.

A második terhességem furán alakult. A párommal akkor voltunk először együtt és én azonnal terhes lettem. Épp szakmát akartam váltani, munkahelyet és minden egyebet.

A páromról szinte semmit sem tudtam.

Anyagilag nem álltunk úgy, hogy egy gyereket megengedjünk magunknak, hiszen neki is, nekem is volt már az előző kapcsolatunkból. Semmi sem szól amellett, hogy megtartsam a babát. A környezetem észérvekkel próbált rám hatni. És én a szívemre hallgattam. Szerettem volna ezt a babát, hiszen attól újra nőnek, anyának érezhetem magam. Így itthon maradtam. A külföldi jól fizető munkát felcseréltem egy babára, akit hamarosan a kezemben tarthatok. Pedig nem állok jól anyagilag és az sem biztos, hogy a párom kitart mellettem. Én akkor is így döntöttem.

2008. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a szívemre hallgatok! Többnyire! Hirtelen most egy szerelmi dilemmám jutott eszembe, amikor csakis a szívemre hallgattam, és nem bántam meg! Persze a szerelemben nyilvánvalóan a szívére hallgat az ember :)
2008. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Inkább az eszemre! Minden helyzetben..mert a szív csalóka,nem racionálisan látja a dolgokat,s emiatt csak csalódunk magunkba,másokban!!
2008. okt. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A kérdéstől függően más-más arányban az ész és a szív tanácsát is figyelembe venném. Ha például lakásvásárlásról van szó, akkor az egészségem és pénztárcám miatt nagyobb szerepet kapna a döntésben az ész, mint a szív, de személyesebb lelki dolgokban a szív kap nagyobb szerepet. Olyan nem volt még, hogy csak az egyik vagy csak a másik oldalra dőlt a mérleg 100%-ban.
2008. okt. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A nok nagyobb hangsulyt fektetnek az erzelmeikre, a ferfiak inkabb az eszukre hallgatnak. Persze ez csak altalanossag, lehetnek olyan esetek amikor ez pont forditva van.
2008. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!