King Robi kérdése:

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

2016. dec. 22. 22:39
1 2 3
 11/23 TZoltan987 válasza:
42. Olvasd el a Galaxis útikalauz stopposoknak c könyvet
2016. dec. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Aranypanda válasza:
Ha kívülről nézzük, akkor nincs értelme az életnek, az emberiségnek, a Naprendszernek. De ha egy élő embert nézünk, akkor nem jó válasz az élet eldobása, mert bennünk van az életösztön, az élethez ragaszkodás. Ha már élünk, akkor kerüljük a túlzott szenvedést, és megpróbálunk boldogok lenni. Sok minden okozhat nagyon nagy örömet (pénz, siker, utazás, kisbabák), de igazi boldogságot csak a szerelem adhat.
2016. dec. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
semmi értelme,gürizel egy életen át, hogy nyögdíjas korodra legyen valamid. ha megéled a nyögdíjt,hamar kimurdalsz.élj a mának:egyél, igyál, szeretkezz.-meg kéne tiltani a szülést hogy kipusztuljon az emberiség.
2016. dec. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Madách szavaival élve:


A cél voltakép mi is? A cél, megszünte a dicső csatának,

A cél halál, az élet küzdelem, S az ember célja e küzdés maga.

2016. dec. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Madách, kábszeres alkoholista volt.nehogy már az ő dogmáit fogadjuk el!
2016. dec. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
:D Rendben, senki nem kényszerít, hogy egyetérts ezzel a gondolattal.
2016. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 attisattis válasza:
Az élet értelmét mi nem érthetjük, de az élet célja az, amit minden egyes élőlény csinál ezen a bolygón: a szaporodás, utódok nemzése, és felnevelése. Ezzel tudatalatt az evolúciós fejlődésen dolgozunk, igy ha egyszer befejezzük az evolúciót, akkor sok mindent meg fogunk érteni. Persze ez még odébb van, addig is ha sokat szexelünk, akkor valószinűleg jó úton járunk.
2016. dec. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
15 vagyok,17 tényleg ez igaz lehet.
2016. dec. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
100%
Megtalálni Istent.
2016. dec. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

Mindenkinek más.


A legtöbb élőlény számára az utódainak a felnevelése az életük értelme. Ez kicsit amolyan időhúzás hogy ha már mi nem tudjuk akkor adjunk esélyt az eljövendő nemzedéknek.


Másik sarkalatos pont hogy a szeretet, jóság, mindenképpen jó dolgok.


Az asztrológia sokban segíthet hogy megtaláld a saját utad.


És még egy gondolat amit egyszer a rádióban hallottam:

Ne úgy gondolj az életedre és az emberiségre mint egy különálló egyed, az emberiséget egy egységnek fogd fel és te vedd ki a magad részét belőle. Ahogy egy hangya kiveszi a részét a hangyabolyból vagy éppenséggel egy májsejt hozzáteszi az ő kis munkáját a májhoz ami egy emberi szervezet része.


Amikor én 16-17 voltam és ezen gondolkodtam a tesóm ezt mondta nekem...

www.youtube.com/watch?v=CjltQ-Hj_Mw

2016. dec. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!