Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha egy ember tudja, hogy jól...

Ha egy ember tudja, hogy jól néz ki, okos, stb. akkor már miért mondják rá rögtön a többiek, hogy beképzelt? Miért divat önbizalomhiányosnak lenni?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer megkaptam ezt. Tudom, hogy okos vagyok, mert a suliban a fontos tárgyakból simán megvan az 5ös heti pár óra tanulással. Tudom, hogy jól nézek ki, mert bejövök a csajoknak, azt szedek fel, akit akarok. A sporteredményeim is jók, országos versenyeken is jó helyezéseink vannak. Anyagilag is elég jól áll a családom. Szóval szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy benne vagyok az emberiségnek kb. a legjobb 1%ában, és sokkal többre fogom vinni, mint a legtöbb ember.

Mégis kevés haverom van. Mondjuk ez nem akkora baj, mert a legtöbb ember olyan primitív vagy okádékul néz ki, hogy azokkal nem is akarok haverkodni. De az már zavar, hogy egy csomóan azt hiszik, hogy beképzelt vagyok, egy csomószor megkaptam már, hogy hogy el vagyok telve magammal, meg mennyire sokat hiszek magamról, és hogy vegyek vissza.

De ez miért akkora baj? Hogy van egy normális önértékelésem? Ma kajak az a divat, hogy mindenki önbizalomhiányos meg sajnáltatja magát, azokat bezzeg állandóan vigasztalgatják az emberek. Pedig csak egy lúzerek, akik soha nem fognak elérni semmit. Aki meg normálisan látja magát, az már „beképzelt”. Miért? Miért baj az, hogy nem otthon sírok, hogy milyen szar vagyok, ha tudom, hogy nem vagyok az? Komolyan nem értem. A szüleim is állandóan ahelyett, hogy elismernék az eredményeimet, mindig azzal jönnek, hogy „vegyek vissza magamból”. De minek?

16/F


2010. máj. 3. 15:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/186 anonim ***** válasza:
100%
Legyél kedvesebb, és megértők másokhoz, hidd el, aki normális, viszonozni fogja! Nekem is vannak nagyon bunkó napjaim, amikor legszívesebben beszólnék mindenre, ami nem tetszik, olyankor inkább ne foglalkozz másokkal, én inkább meg se nézem ilyenkor az embereket, meg csak a barátaimmal állok szóba, ha nagyon sz*r a hangulatom.
2010. máj. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/186 anonim ***** válasza:
100%

jól elírtam:) megértőbb. Egyébként a szüleid, lehet, hogy csak azért mondják, hogy vegyél vissza mert 1, tényleg kicsit sok 2, azt szeretnék, ha nem eltelnél magaddal, hanem a további eredményekre koncentrálnál.

De azt tényleg ne várd el, hogy mások nyalják a seggedet.

2010. máj. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/186 anonim ***** válasza:
100%

"szarabb emberekhez nem is szabad közelíteni, mert csak lehúzzák magukhoz az embert"


Nem erted a lenyeget ember. Mitol szarabb mas? Ezt a gondolkodast kell megvaltoztatnod magadban. Meg kell eloszor ismerni masokat es azutan alkotni ilyen markans velemenyt. Ha nem beszelgetsz veluk, csak erezteted veluk, hogy szarnak tartod oket, akkor persze, hogy utalni fognak. Senki sem akar ilyen emberrel baratkozni. Senki sem szar. Mindenki mas es attol, hogy vki nem olyan, mint te, lehet jo...lehet, hogy olyan dologban, amiben te nem vagy olyan jo.

2010. máj. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/186 anonim ***** válasza:
91%

Én voltam aki kért rólad képet. Nem tudom mennyire etikus itt válaszolni rá, de azért megteszem. Tényleg jók a ruháid, meg ez a tipusú haj nekem nagyon bejön (az objektivitás és egorombolás kedvéért hozzáteszem nem mindenki szereti ezt). És fura, hogy a képeken amúgy pont az ellenkezője látszódik, mint amilyennek beállítod magad:D

zuzux

2010. máj. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/186 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk ezt csak "román mentalitásnak" hívják.

Nekem is volt egy ilyen gimis osztálytársam (amúgy nagyon erős gimnázium), aki már 1. évnyitó után hazatelefonált, hogy "Igen anya, én vagyok a legszebb és legokosabb"...


Pedig kifejezetten ronda volt, és ormótlan suta a mozgása, a feje szögletes, és "legokosabb" is csak a vidéki általános iskolában volt, ahonnan jött. Hamar kiderült, hogy tanulmányilag is csak a középmezőnybe tartozott. Így fél év után visszább vett az arcából, de addigra mindenki megutálta, és 4 éven keresztül szívatták, és mindig csak a gúnynevén szólították.


Nehogy így járj az egyetemen, mint ahogy ez a gyerek a gimnáziumban!


Nekem az általános iskolától a gimnáziumon át egészen az orvosi egyetemen addig a szemeszterig, ahol most tartok kitűnő volt az átlagom, és mégse lenne merszem kijelenteni, hogy bárhol is én voltam/vagyok a legokosabb. Sőt, saját lakásom is van, mégis azt mondom, hogy albérletben lakok, mert tudom, hogy finoman szólva a fenekem alá lett tolva, nekem semmi érdemem nincs benne. A szépség pedig relatív fogalom, de már volt "dolgom" lányokkal, ha téged ez érdekelne. A külseje alapján se nézek le senkit (párválasztásnál természetes, hogy számít, de akkor sem kell a véleményed mások orra alá dörgölnöd). Amúgy kedves vagyok másokkal, igaz, nekem ezen nem kell "erőlködnöm".

És tudod mi a legérdekesebb?

Vannak barátaim.


Amúgy ha neked ennyire "rohadtul nincs türelmed", hogy normális emberi kapcsolatokat alakíts ki, és mindenkit magadtól "sz.rabbnak" tekintesz, akkor mégsem vagy tökéletes, mert antiszociális vagy, ami egy elég csúnya folt "tökéletes" jellemeden.

És mi történne akkor, ha valami "csoda" folytán találkoznál egy tőled szebb/okosabb/gazdagabb emberrel? Odaállnál elé és megmondanád, hogy "Sz.rabb vagyok tőled"? Mert ha magadhoz következetes akarsz maradni, akkor bizony ezt kell tenned...


És már valaki írta korábban, de én is megkérdezem tőled:

Mégis, milyen egyedi, valóban tiszteletre méltó és magasztos dolgot tettél le az asztalra, amire ennyire büszke vagy?

Tudom, hogy 16 éves vagy, de akkor is csak csináltál valamit, ha ennyire nagyra tartod magad. Oszd meg velünk, hagy mondjuk mi is, hogy "Ez igen, rád tényleg fel lehet nézni!", és így élvezheted jogos munkád gyümölcsét.

2010. máj. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/186 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerlek, ezért nem mondok rád ilyet, de a hozzászólásaid alapján egy igazi exhibicionista görénynek tűnsz, elnézést a kifejezésért :D Nagyon igaz, hogy vissza kéne venned az arcodból, mert egy idő után ott állhatsz, hogy te ennyire, meg ennyire jó vagy, még sincs barátod, kedvesed, mert senki nem bírja majd elviselni a természetedet. Okos vagy, és? Nekem az óvodában mért IQ teszten, amit pszichológus csinált lett 138-as eredményem, így derült ki, hogy nem hiperaktív vagyok, csak nem kötnek le azok a játékok. Az iskolában kitűnő voltam, és? A 7 gyerekes családba született falusi Pistike valószínűleg sokkal gyorsabban megold egy gyakorlatban előálló problémát, és valószínűleg egyszerűbb módon, mint ahogy én tenném. Gazdagok vagytok, és? Én is gazdag családból származom, édesapám a semmiből csinált egy olyan cégóriást, ami már az országhatárokat is átíveli. Nem az én érdemem, valószínűleg könnyebben megkapok olyan dolgokat, amiért másnak sokkal többet kell küzdenie. De én jobban becsülöm azokat, akiknek van kitartása megdolgozni érte, mert emberileg többet ér, mint ha a feneke alá tolják az embernek... Azt hiszed jobb vagy, mint a számodra "ocsmánynak" titulált embertársaid? Elárulom az emberek jobban szeretnek olyan emberekkel barátkozni, akik bár nem annyira "menők", de kedvesek, megbízhatóak, és egészségesebb lelkivilággal rendelkeznek. Ehhez a "minden csaj megkaphatok" dumához meg külön gratulálok. Meg vagyok róla győződve, hogy a lehetetlen természeted miatt nem sokáig bírnának megmaradni melletted. Alázat, csak az csinál belőled valamit is érő embert.
2010. máj. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/186 A kérdező kommentje:

„És mi történne akkor, ha valami "csoda" folytán találkoznál egy tőled szebb/okosabb/gazdagabb emberrel? Odaállnál elé és megmondanád, hogy "Sz.rabb vagyok tőled"? Mert ha magadhoz következetes akarsz maradni, akkor bizony ezt kell tenned...”


Nem tudom, ilyen még nem történt, de én tisztelem azokat akik jók, a nagy embereket! Tudom, hogy nem lehetek mindig mindenből a legjobb, de a legfelsőbb kategória lehetek! És szerintem a korosztályomban az is vagyok. Csak nagyon kevesen vannak a tényleg értékes emberek, de azokat tisztelem!


„Mégis, milyen egyedi, valóban tiszteletre méltó és magasztos dolgot tettél le az asztalra, amire ennyire büszke vagy?”


Bakker írtam már: országos 2. helyezés sportversenyen a csapattal, és az edzőnk szerint én vagyok az egyik legjobb, a nekem fontos tárgyakból simán 5ös vagyok, van egy nyelvvizsgám, nemsokára megyek csinálni a másodikat, és tanulok egy harmadik nyelvet is (jó mondjuk a fél család külföldi, szóval ez nekem könnyebb volt), meg egy évig kinn tanultam külföldön, és oda nem volt egyszerű bejutni.

Ennél 16 évesen most komolyan, mi kell több? Ha mindenki „csak” ennyit csinálna, már sokkal előrébb járna a világ!

2010. máj. 3. 18:29
 48/186 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg ennyire kurvа nagy dolog lenni kimondani, hogy "igen, fasza gyerek vagy"?
2010. máj. 3. 18:36
 49/186 anonim ***** válasza:
Hát én maximum annak mondom hogy "fasza gyerek vagy", aki szerény, és nem dicsekszik vele:). De a szüleid és az edződ nyugodtan lehetnek rád büszkék, a dicséretet szerintem tőlük várd:)
2010. máj. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/186 A kérdező kommentje:
Várom is a szüleimtől, de nem jön :(
2010. máj. 3. 18:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!