Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Volt már úgy nálatok, hogy...

Volt már úgy nálatok, hogy szívesebben maradnátok abban a világban amikor álmodtok, mint a valós életetekben?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, hisz nyilvánvaló, hacsaknem rémálomról volt szó. De nekem most nagyon sz*rul esett, ebből az álomból felébredni,mert életem legyszebb álma volt. Még ha rövid is. Annyira valósnak tűnt, hogy azt hittem igaz:(

Most meg annyira oda kívánkozok vissza, hogy semmi nem érdekel a valódi világból. Az ébredés nagyon rossz volt, majd boldog lettem tőle egy időre, most meg nagyon hiányzik, és azt várom mikor folytathatom azt az álmot. Tudom beteges ez már, így érzem:(



2017. jan. 5. 21:58
 1/3 Panic! válasza:
Volt persze :) Ha ennyire tetszett akkor mondjuk próbáld leírni az álmod részletesen, vagy lerajzolni; én régen sokat csináltam ezt és ez olyan nyugtató is volt :)
2017. jan. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:

Persze az embernek vannak vágyai. Ha valami olyanról álmodik, ami valamilyen vágyában érintett – pozitív értelemben –, akkor jó ebben az álomban lubickolni. De racionálisan nem, nem akarnék abban a világban maradni, mert az nem a valóság. Van olyan, hogy valaki benne marad egy nem valós világban. Ezt hívják skizofréniának, mikor az ember tudata és a valóság közötti kapcsolat megszakad.


Nem, te nem az álomba vágysz vissza, hanem abba, hogy az álmot valóságnak éld meg. Akkor fordítsd meg inkább, tedd valósággá az álmodat, ha van rá módod, lehetőséged. Ha erre nincs mód – ha mindent megtettél, és mégsem tudod valósággá tenni a vágyadat –, akkor változtasd meg a vágyaidat. Balgaság olyan dologra vágyni, aminek az elérése lehetetlen, ez csak megkeseríti az ember életét. Az ilyen vágyakat ki kell gyomlálni, meg kell szüntetni.

2017. jan. 6. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Volt, velem is ilyen, nem is kevésszer.

Vannak titkos vágyai az embernek, ezeket nem mindig mondhatja el másoknak, vagy nem teheti meg, mert nem elfogadott az adott szférájában.

Ezeket a gondolatokat lehet leírni, vagy akár megálmodni.


Nagyon régóta szerettem volna egy barátnőt, de nem vagyok az a kezdeményezős fajta, ezért mindig féltem odamenni hozzájuk.

Középiskolásként, 12.-ként megálmodtam, ahogyan összejövök az Általános Iskolás osztálytársammal. Sokszor gondolkodtam rajta. Megálmodtam. Nem szerettem volna felkelni. Minden este próbáltam koncentrálni, magam elé idézni ismét a korábbi álmot, hátha megint azt álmodom.


Eltelt 1,5 év, elkezdtem edzeni és úgy döntöttem, hogy nem várok az álomra, hanem megvalósítom.

Szert tettem egy baráti társaságra és az egyik nyári kiruccanásnál összejöttem életem párjával és már egy ideje együtt vagyunk. Azóta nem is szeretnék ilyet álmodni. :)

2017. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!