Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szülinapi buliba vagyok...

Szülinapi buliba vagyok hívatalos. Hogy viselkedjek?

Figyelt kérdés
Hogy viselkedjek, ha csak azt a személyt ismerem akivel megyek ? Lesz vagy 60 fő , férfiak, nők, gyerekek már kora délután megkezdődik a buli , mit tegyek ha olyan kérdést tesznek fel mire nem tudom a választ ? Milyen ruhába mennyek ? Ha valaki ellenséges lesz, hogy kezeljem ?

2017. jan. 17. 09:54
 1/1 2*Sü ***** válasza:

> Hogy viselkedjek, ha csak azt a személyt ismerem akivel megyek ?


Ahogy általában viselkedni szoktál idegen társaságban. Ha valaki megszólít, akkor válaszolj, ha egy mondatváltásnál többről van szó, akkor érdemes bemutatkozni, illetve hozzáfűzni, hogy ki vagy az ünnepelthez képest. Te is megszólíthatsz másokat, ha úgy hozza a helyzet. Tudod, mint ahogy általában emberek szoktak viselkedni egymással, ha nem ismerik egymást.


> mit tegyek ha olyan kérdést tesznek fel mire nem tudom a választ ?


Akkor azt mondod, hogy nem tudod a választ. Pl. ha megkérdezik, hogy hogyan kell megoldani egy negyedfokú egyenletet, akkor mond azt, hogy „Sajnos azt nem tudom.”. De ez egyben jó apropó megismerni az illetőt, mert hozzá tudod kötni, hogy „Nem tudom, mert soha nem voltam jó matekból, én x szakmában dolgozok. Te mivel foglalkozol? És miért kérdezed, hogy hogyan kell megoldani? stb…”


> Milyen ruhába mennyek ?


(Menjek) Alkalomhoz illő ruhában. Attól függ, hol, milyen formában kerül megrendezésre a születésnap. Nem tudjuk, hogy a születésnap egy elit étteremben tartott állófogadás lesz, egy kocsmában ünneplitek, vagy az ünnepelt lakásán. Mivel némi kutakodás után kiderült számomra, hogy nő vagy, ezért egy csinosabb ruha megteszi, amiben mondjuk egy általános buliba, diszkóba, szilveszterre elmennél.


> Ha valaki ellenséges lesz, hogy kezeljem ?


Egyrészt ne adj okot rá. (Amúgy miért lenne valaki ellenséges?) Ha mégis, akkor egyszerűen kerüld a közelségét.

2017. jan. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!