Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szociális fóbia? Hogyan lehet...

Szociális fóbia? Hogyan lehet ezen javítani?

Figyelt kérdés
Kamaszkorom óta nehezen nyílok meg az embereknek nagyon zavarban vagyok ismeretlen emberek között. A legnagyobb problémám viszont az, hogy egyszerűen nem merek es ha mégis muszáj bemennem egy étterembe kavezóba iszonyatosan rosszul érzem magam soha nem kérek én a pultostol/felszolgálótól mindig az kér nekem is akivel ott vagyok épp, egyszerűen leblokkolok és ez nagyon zavar mert látom , hogy mindenkinek mennyire könnyen megy ez de nekem nem... Azzal még elvagyok, hogy nehezen nyílok meg mert tudom, hogy idővel ezt leküzdöm es feloldódok bár ez se sikerül mindenkinél. De az, hogy nem merek kérni egy kavét vagy elmenni vacsorázni valahova egyre jobban zavar mert nagyon szivesen mennék ahelyett, hogy a kifogásokat keresem ,hogy épp miért nem érek rá.. Valami ötlet ennek a leküzdésére? 23L

#zavar #fóbia #nyilvanos helytől való félelem
2017. jan. 23. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nyugtasson meg, hogy vannak még ilyen emberek


én suliba azt tapasztalom, hogy az osztály 5-10 százaléka tapasztal erős szoc fóbiát, a maradék kis része, meg nem annyira erőset


learned helplessness (tanult tehetetlenség) nézz utána, vmelyest ez áll a dolog mögött, minél többet tudsz róla annál tudatosabban tudod kezelni


de nem fogsz olyan választ kapni amit 5 perc alatt végigolvasol és meggyógyulsz

2017. jan. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval, erre nincs csodaszer.


Fóbia, tehát az ellenszere a túladagolás. Tériszonyom volt, harminc centiről szédültem, első lépcsőfokról, sámliról, mindenhol féltem, ami nem a talaj volt. Bőgve és remegve küzdöttem fel magam kilátótornyokba, meg mindenféle magas helyre, hogy úrrá legyek rajta. Sikerült. Dögöljön meg a félelem, én erősebb vagyok, mint ő!


1. Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. Ragadd meg az alkalmat, amikor csak emberek közé mehetsz, mert csak így legy könnyebb. Ne hagyd, hogy mások intézkedjenek helyetted, hogy burkot építsenek köréd, és ne kelljen megküzdened a félelmeddel.

2. Nem kell tökéletesnek lenned, nyugodtan keveredj kínos szituációba, mind ezt csináljuk nap mint nap, csak akinek vastagabb a bőr a képén, az nem veszi észre magát. Nem baj, ha nyökögsz, nem baj, ha zavarban vagy. Mindenkivel megesik. Én már tök rutinusan csinálom. :-)

3. Tanuld meg figyelmen kívül hagyni a többi embert. Hacsak nem vagy világszépe, kék hajú, nincs négy karod vagy nem meztelenül mész az emberek közé, hidd el, el lehet tűnni a tömegben. Nem fog mindenki Téged nézni, nem fogja mindenki azt lesni, épp hogyan viselkedsz, mit mondasz. Pár perc múlva valószínűleg elfelejtenek majd mindent, bármit is tegyél vagy mondj. Sajnos vagy szerencsére, de ilyen a világ.

4. Gyakorolj hangosan. Beszélgess magadban, kérj vizet, köszönd meg, kérdezd meg, mennyivel tartozol, mondd, hogy mennyiből kéred a visszajárót.


Kitartás és mindent bele!!!

2017. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kezdj el sportolni, valami olyat válassz ami lefáraszt rendesen. Kiegyensúlyozódsz szellemileg is. Magabiztosabbá válsz jobb erőnléttel. Próbáld meg nekem bevált.
2017. jan. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!