Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A jokdevu emberek felszinesek...

A jokdevu emberek felszinesek lennenek?

Figyelt kérdés

van egy ismerosom akinek folyton rossz a kedves es olyan mint egy megkeseredett ven bolcs, pedig csak 24 eves


azonban ha beszelgetek vele, olyan jo valaszai vannak, amolyan melyek, moge nez kb mindennek es onnan lat


ha belegondolok.. aki folyton vidam es jokedvu, a jelenben el.. az tenyleg nem el meg tul nagy melyseget magaban, hisz folyton a tortenesekben van jelen


vagy ez hulyeseg?


2017. jan. 26. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Általánosságban véve szerintem igen, felszínesek. Ha valaki hajlamos kielemezni a dolgokat, és filozófiai szempontból is megközelíteni őket, akkor az törvényszerűen boldogtalanabb ember lesz, hiszen nem nehéz rájönni, hogy az életnek nincsen objektív értelme, ráadásul a mai világ is egy meglehetősen hulladék hely, tehát még szubjektív célt is egyre nehezebb találni.


Nyilván ezt az életfelfogást olyasvalaki aki minden éjszakáját egy szórakozóhelyen tölti részegen vagy bedrogozva nehezen értheti csak meg, de őszintén szólva tudat alatt szerintem ők is érzik ezt, csak ahelyett, hogy mélyebben belegondolnának a dolgokba, inkább pótcselekvésekkel kompenzálnak.

2017. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Aki folyton jókedvű, az nem feltétlenül drogozik és bulizik látástól vakulásig. Van egy ismerősöm, visszafogott leányzó, mindig mindenkivel kedves, tényleg mindenki szereti, állandóan segít valakinek, mindenkire mosolyog, és olyan tiszta lelke van, mint még némely kisgyermeknek sincsen. Az élete ogazán boldog. Sokszor érzem úgy, hogy ő tud valamit, amit én nem, valamit lát a dolgokban, amitől minderre képes. Aki folyton rosszkedvű és csak az önsajnáltatásból él, az ezt nem tudja negtapasztalni.

A filmekben sem véletlenül kapja a mosolygós-bölcs jellemvonásokat az öreg tudós/varázsló/nagyszülő, tanácsosztó.


Szerintem a jó válasz az, hogy mitől vidám az a bizonyos ember?

2017. jan. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%
A boldog emberek lelkileg be vannak tépve.
2017. jan. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!