Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti miken szoktatok gondolkodni...

Ti miken szoktatok gondolkodni? Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés

Már megfordult a fejemben egy jópárszor az első kérdés, de még csak most jutottam el odáig hogy fel is tegyem.

A második kérdés arra vonatkozik amiken én szoktam gondolkodni, nem mindig érzem ezeket normálisnak. Például nagyon ritkán, szinte sose gondolkodom olyanokon hogy mit csináljak hétvégén, milyen programok legyenek, mit gondolnak rólam mások, vagy nem is tudom, amikről azt hiszem hogy mások gondolkodnak.

Én ha emberekről gondolkodom akkor is inkább "elemezni" szoktam őket, pl.az osztályban is megfigyeltem ki az introvertált, extrovertált, ki hogy szokott viselkedni általában és vajon miért van így. 100%-osan senkit nem értek és senkiben nem bízok, arra jutottam hogy szinte mindenkit (nagyon kevés a kivétel, és ezeket az embereket sem érdekelni nagyon a másik csak jobban mint a többieket) csak saját maga érdekel, ha mégis azt tetteti hogy figyel a másikra, az is csak érdekből van. A legbunkóbb és viccesebb gyereknek próbálnak a bizalmába férkőzni, bután nevetnek mindenen amit mond, a legtöbbnek úgy tűnik alig van önálló akarata meg véleménye, csak megy a tömeg után. Az intrókat ennél nehezebb megérteni mert ők ritkábban nyilvánulnak meg, de pont ezért szeretem jobban őket megfigyelni, mert valamiért sokkal érdekesebbnek tűnnek.

De általában könyveken szoktam gondolkodni, vagy sajáton amin dolgozom, vagy más könyvekből vett karakterekről. És a legérdekesebb (és talán legbetegebb) hogy itt is bizonyos szereplőkről, főleg azokról szeretek, akik kívülről mogorvának és érzéketlennek tűnnek, de hosszú út vezetett el odáig hogy ilyen kőszívűnek tűnjenek, belül nekik is vannak érzelmeik, sőt. Elképzelem hogy ezek hogyan éreznének ha egy számukra fontos alakot elvesztenének. Ugyanez van a valóságban is, például ma is gondolkodtam rajta (ezen rengeteget szoktam valamiért) hogy ha engem ilyen meg olyan komolyabb baleset érne, ki hogyan reagálna. Nagyon hiányolom a szüleim reakcióját,a való életben sosem látszott hogy aggódtak volna értem. Meg olyan ismerősöket képzelek még el akik nehezen mutatják ki az érzelmeiket, hogy ők vajon hogy reagálnának erre.

És ebbe még csak ma gondoltam bele igazán, hogy én a legtöbbet azon gondolkozom ahogy mogorvának vagy közömbösnek tűnő emberek erős érzelmeket (főleg szomorúságot) éreznek,és az ilyenekről olvasni is szeretek. Ez nem tűnik nagyon betegnek? Mert szerintem eléggé az, hogy ilyesmik járnak a fejemben hogy milyen lenne ha balesetet szenvednék..de nem is ezen van a hangsúly, hanem a reakciókon amiket látni szeretnék utána. Ez valami komplexus?

Egyébként ezeken kívül szoktam néha biológiai és kémiai dolgokon is filózni, látok valamit és vagyon hogyan épül fel, mik alkotják, hogy működik, nem véletlenül tanulok orvosnak az ilyen nagyon érdekel, főleg az emberi szervezet.

Meg (főleg régebben, de van hogy most is) van hogy megfordul a fejemben a világ sorsa, hogy lehetne megállítani a felmelegedést, mi lesz a bolygónk sorsa x év múlva, sőt, az is nagyon érdekel hogy mi van a mi bolygónkon túl.

Nagyon beteg vagyok szerintetek?xd

Az elsőre se felejtsetek el válaszolni, tényleg érdekel:)

18/l



2017. febr. 9. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Amit hosszan leírtál, szerintem ezen minden értelmes, szabad szellemű ember elgondolkodik. Nincs abban az emberben semmi természetellenes, aki a környezetét elemzi. Nem vagy beteg, sőt értékes vagy, nem úgy mint az a sok agymosott zombi, akik csak saját primitív igényeikkel törődnek.
2017. febr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez jól esett:)

Tényleg megnyugtatott, féltem hogy negatív válaszokat fogok kapni.

Akkor az elemzés még másoknál is megvan, de mi a helyzet a másikkal? A balesetes meg könyvkarekteres dologgal amit írtam. Mi miatt vagyok ennyire rákattanva erre a témára?:D Mert igazából ez az a rész amit a leginkább furcsának érzek.

2017. febr. 9. 19:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes az élet ugye :D

Nos sajnos azt nem mondhatom hogy "normális" mert manapság a normális az ami t többség által elfogadott.

És mint írtad a többség hát nem valami szabad szellemű.

Pont ettől ami nem normális az még lehet nagyon jó és a normális dolgok se mindig jók.

De betegnek egyáltalán nem nevezném azt akit érdekel a körülötte lévő világ.És Jóbban bele akar látni a dolgokba mint az "átlag"emberek.Szerintem még becsülendő is ha ilyen vagy :)

Nos én is ilyen úgy mond "kíváncsi" embernek tartom magam.

Sok más dolog mellet ami érdekel az embereket én is szoktam elemezni ha olyan helyzetben vagyok bár a legtöbbjük túl unalmas csak amolyan ösztön lények és még hamissal is .De ellenben az a kevés introvertált ember aki van nagyon érdekes olyan mély a személyiségük szinte már végtelen.Persze a mienk is az lehet .


Ezt csak mellékesen megkérdezem mert érdekel.Vannak barátaid?

2017. febr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fent említett karakterekhez valószínűleg a bennük lapuló rejtély miatt vonzódsz. Ezek a látszólag "érzéketlen" emberek véleményem szerint fejlett amygdalával rendelkeznek (javítson ki valaki, ha tévedek), ami az agynak azon része, ami az érzelmek feldogozásában játszik szerepet, mint egyfajta szűrő. Amikor az érzékeny emberek túl sok, illetve számukra traumatikus érzelmi megrázkódtatáson mennek keresztül, az amygdalában változási folyamatok mennek végbe (továbbra is javítson ki valaki, ha tévedek). Ez az agyban található érzelmi szűrő idővel alkalmazkodik a környezeti hatásokhoz (mint egy védekező mechanizmus). Így később, amikor hasonló megrázkódtatás éri az egyedet, képes lesz racionálisnak maradni, ami fontos a túlélés szempontjából. Erről gondolom tudnának mesélni a háborút megjárt katonák. A távolságtartással az ember saját magát védi az érzelmi megrázkódtatástól. Mivel mindenkinek más az érzelmi küszöbszintje, ezért egy adott hangulatú környezetben is elég nagy az érzelmileg nyitott és a zárkózott, távolságtartó emberek szórása. Legtöbb rejtély az érzelmileg stabil, de mégis távolságtartó embereket veszi körül. Most ennyi jutott az eszembe.
2017. febr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


A kérdésre válaszolva: vannak "barátaim", de mint írtam, azt vettem észre hogy mindenkit csak saját maga érdekel, velük is jól elvagyunk, de amikor komoly dolgokról van szó és segítség kéne akkor nem igazán lehet számítani az emberekre. Akikben mégis jobban megbízok azzal valamiért nem tudok jól elbeszélgetni.


Szóval inkább "haverjaim" vannak, pedig bármit megadnék legalább egy olyan igaz barátért akivel bármiről tudunk órákat beszélni és kölcsönösen számíthatunk egymásra.

2017. febr. 10. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!