Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elmenjek pszichológushoz?

SZKÁJVEB kérdése:

Elmenjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Szeptember óta van ez az egész. Pontosabban mióta anyának lett barátja. Egyátalán nincs semmi bajom vele, kedvelem meg minden...De anya megváltozott, teljesen kifordult önmagából. Kihatott ez az egész ránk is.Hárman vagyunk a bátyám és a hugom.Romlottak a jegyeim mivel újiskola megminden, de nem csak ez volt az oka. Amikor indulok iskolába anyukám mindig ordibál,sokszor leszidott olyan dolgokért ami nem az én hibám volt.Visszatérve a kistestvéremre, ő neki érdekes természete és egyaránt személyisége van.Mikor elkezdek énekelni mindig elkussoltat szó szerint,mivelhogy neki sokkal szebb hangja van, az enyém meg kukába való.Mikor már nagyon fájtak a szavai sírvafadtam, de őt nem érdekelte. Felnevetett gúnyosan majd játszott tovább. Ez miatt sokkal érzékenyebb lettem, utána kisebbségi érzésem is lett. Rámragadt a "marketing mosoly" és egyre többet lettem beteg...Éjjel szokszor sírva szoktam fakadni, de úgy,hogy azt ne lássa senki, mivel nem szerettem volna.Amikor anya mérges volt, és úgy mondott nekem dolgokat, úgymond "belémégett"... Sose szerettem a családtagjaimmal megbeszélni ezeket a dolgokat, maximum a barátaimmal de lassacskánt rájövök arra is,hogy nincsenek igaziak.Mikor elhibázok valamit mindig elgondolkozok magamban "miért is tettem?"... Ezt a kérdést is félek megkérdezni, de már lassacskánt nem is érdekel, hiszen már mindegy.Gondolkoztam,hogy elmenjek-e pszichológushoz, de anyukámnak megmondani az egészet lehetetlenség lenne számomra. 12/L

2017. febr. 17. 14:59
 1/6 anonim válasza:
A legjobb az lenne, ha édesanyádnak mondanád el, hogy mit gondolsz. De a pszichológus sem rossz ötlet, egyáltalán nem árthat ha kikéred egy szakember és egyben kívülálló véleményét.
2017. febr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem könnyű csonka családban élni sem neked, sem a testvéreidnek. Mindenkin máshogy jön ki a feszültség. Van, aki hasfájós lesz, másnak romlanak az osztályzatai, vagy éppen verekedős lesz. A testvéreidnek valószínűleg ugyanolyan rossz, mint neked. Anyukáddal nem szívesen beszélsz. És apukáddal? Nagyszülőkkel? Nagynéni, nagybácsi? Pszichológushoz nem mehetsz egyedül, esetleg az iskolaihoz, ha van. Próbálj keresni egy felnőttet, akiben megbízol. Ha sehogyan sem találsz megfelelő embert, hívd fel a 116-111 telefonszámot. Itt olyan felnőttek várják a hívásod, akik szívesen meghallgatnak. Bármit elmondhatsz, de semmit sem kötelező, még a neved sem. A hívás ingyenes.
2017. febr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Anyukámnak nem szívesen mondanám el, nem értené meg. Álltam már elé 9 évesen ilyesmivel de azt mondta "csak megtörtél lelkileg, ennyi.. " Igazából nagyon nincs kivel megbeszélnem...
2017. febr. 17. 17:30
 4/6 anonim válasza:
Jaj, kicsilány, iskolába pszichológushoz tessék menni! Apukáddal mi a helyzet?
2017. febr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Apukámmal nem vagyok jóba, mellesleg lehet nem említettem de mozgássértült is...
2017. febr. 21. 16:21
 6/6 anonim válasza:

Ez,egy rohadt egy helyzet.Anyukád egy új pasit akar és ezen oltáron még a gyerekeit is feláldozza ha kell.Gyenge jellem lehet,aki fél egyedül maradni a Saját gyerekeivel !

De,hidd el,hogy egy pszichológus aki kívülálló,mindig jobb tanácsot tud adni,mint egy családtag.Ha a te lelki megnyugvásodat veszem alapul.

2017. márc. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!