Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért várják az emberek...

Miért várják az emberek mástól a csodát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyre gyakrabban találkozok azzal a szituációval, hogy egyesek csak ülnek a fenekükön és várnak, hátha valaki megoldja helyettük a fennálló problémát.

Egyik csoporttársam esetét kell, hogy elmeséljem:

Mélységesen fel volt háborodva egyik nap, mert egy idősebb ismerőse (egy karon vannak), nem hajlandó neki segíteni a pót zh-kra való felkészülés közben, mert más dolga van. A srác dühöngött egy sort, majd közölte, hogy tolja maga előtt még a tárgyat, mert így ő egyedül nem tudja megcsinálni. Illetve, hogy milyen szemét a másik, hogy ő "csak" ennyit kért, és még ezt sem teljesíti. Megjegyzem: egy komplett fél éves anyagról lett volna szó, és a tárgy 7 kredites. Ki kellett volna nyitnia könyvet és nekiülni.


Mit tudok velük kezdeni szerintetek?

Utána jött a rizsa, hogy mindenki milyen szemét, mert hogy vele csak ki akar tolni a világ.

Ez most mire jó? A másik helyette nem tudja megtanulni, de egyszerűen nem érti meg. Siránkozással meg semmire nem megy. Ezek a szituk már szinte mindennaposok errefelé.


2010. máj. 10. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek az emberek. Én 1 évvel ezelőtt kijutottam külföldre. Mondanom sem kell, előtte le se sz.rt mindenki, aztán utána egyből a mézes-mázas szöveg, meg vigyél ki, meg dejó neked, meg én is akarok havi 350.000 Ft-ot keresni stb.stb. Aztán szépen mindenkinek megmondtam, hogy bekaphatja. Mindenki csak ül otthon, dolgozni senki nem akar, de a százezrek meg a milliók jöjjenek ám be. Na a lényeg az, hogy megfogadtam hogy senkinek sem fogok segíteni, mindenki oldja meg a problémáját, én is megoldom a sajátomat. De ne az én befektetett energiámon keresztül akarjon valaki csak ücsörögni meg pénzt keresni.
2010. máj. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja és hát a lényeg persze, hogy azóta is én vagyok a legszemetebb ember, mert nem vagyok hajlandó segíteni. Ez van.
2010. máj. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ahoz, hogy segiteni tudjál ahoz előbb megkell értsed a csoporttársad pszichológiai helyzetét, amivel szerintem nem vagy tisztában ( és ez normális, hisz nem vagy pszichiáter )


Személyiségfüggő, de vannak olyan emberek akik a teher és a stressz alatt már nem képesek úgy 'működni', mint máskor és a józan eszük is felmondja a szolgálatot egy ideig. Ez azért van, mert egyes személyekben a stressz ( pl. egy vizsga is egy stressz, egy teher ) , szóval a stressznek az ilyen emberekben pánikkeltő hatása van és erről 50%-ban nem is ők tehetnek. Ezek a dolgok az agyban játszódnak le és lehetnek örökölt pszichológiai vonások


Ilyenkor az illető tudatalattijában számtalan nyugtalanitó kérdés alakul ki ( " vajon befejezém időben ? " , " vajon sikerül megtanulnom ? ", " vajon nem fogok a vizsga napján összeroskadni ? ", " vajon képes vagyok erre ? ", " vajon nem pazarlom az időt feleslegesen ?" ) s még sok egyéb. Annyira stresszes és kibillent állapotban van ilyenkor a személy, hogy még abban is kételkedni kezd, hogy vajon jól van-e leirva az anyag vagy hogy nincs-e elgépelve valami. Egy rakás felesleges és megterhelő kérdés, ami előbb utóbb egy kisebb őrültséget okoz a személyben


És szinte biztos, hogy a csapattársad is ilyen tipusú, és ezen belül pedig olyan tipusú aki a nyugtalanságát és idegességét a külvilágra próbálja kivetiteni, de ettől még az ő fejében ugyanaz a káosz uralkodik. Hidd el, hogy neki sem könnyű ( egyrészt / azért, mert a pszichológiai hatásokat ritkán lehet befolyásolni )


Másrészt viszont abban tényleg hibás valaki, ha lusta és nem előrelátó és akkor ébred csak rá a valóságra, amikor már szinte kifogyott az időből. Na ez már felelőtlenség, főleg ha tudjuk magunkról, hogy nem igazán birjuk a stresszes állapotokat és helyzeteket. De itt neked nincs nagyon mit segiteni


Vannak dolgok, mint például a belső szokások, a gondolatok, az erények, amiket nem tudunk befolyásolni. Ez mindenkinek a maga dolga és a legtöbb amit tehetsz az az lenne, hogy beszélj az illetővel és próbálj meg hatni rá pozitiv módon. Most nem tudom te mennyire vagy tapasztalt előszőr is a beszédkészségben, másodjára pedig a pszichoanalitikában, de próbáld meg megértetni vele, hogy még mindig jobb megpróbálni és vesziteni, mint bele se kezdeni, és hogy egy ilyen hozzáállás az élete elkövetkezendő részében is csak bajba fogja keverni. Mert senkinek sem kell egy felelőtlen és siránkozó ember, aki nem tud magával mit kezdeni, ezenkivül ő is oda fog jutni, hogy megfogja utálni saját magát, mert semmilyen eredménye nem lesz az életben. De ez már rajtad múlik, hogy sikerül-e előadnod neki olyan módon, hogy legalább figyeljen rád

2010. máj. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó. Nem kell ez a nagy pszichológiai mesebeszéd. Egyszerű. Vannak emberek, sőt vehetünk akár külön népcsoportot is, ugyebár a romák, akik egyszerűen nem hajlandóak sem dolgozni, sem más olyan tevékenységet csinálni ami előrébb vinné őket. Persze a lopás az megy. Tehát a lényeg mégegyszer mondom, vannak emberek, akik mindig a másik nyakán lógnak, és 35 évesen is meg kell a száját törölni étkezés után. Szóval köszönöm a diagnózist, de én az ilyen embert lusta disznónak hívom.
2010. máj. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

18:06- nem neked irtam a " diagnózist " és mivel lehetséges, hogy egy olvasott embernek ( aki a kérdező ) irtam a választ, és nem egy mezőségi parasztnak, ezért megengedtem magamnak, hogy kibővitsem a választ. És amit leirtam az nem hülyeség, könnyű 5 sort irni és azt hinni, hogy te vagy a nap megváltója, sajnálom, DE a világ nem ilyen egyszerű, ahogy azt te szeretnéd


PONT

2010. máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
Nem-nem, csak tudod szép a tankönyvi mese, de az élet kicsit máshogy működik. Én is tudok szépeket regélni az emberekről, meg a világról,de amint kiteszem a lábamat a világba sajnos megcáfolódnak a regéléseim. Szóval lehet hogy mezőségi paraszt vagyok, de nem élek álomvilágban. A leírásod kb. hasonló ahhoz, hogy óóóó, leszúrt valaki egy embert attól még nem bűnöző. Szóval Andersen én is tudok lenni, ahogyan te is.
2010. máj. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam, hogy paraszt vagy egy szóval sem

És nekem is úgy tűnik mikor kiteszem a lábam a világba, hogy minden eszme, ötlet és gondolat szertefoszlik, hogy minek törje az ember a fejét ilyen rideg lényeken, mint az ember

De aztán rájövök, hogy ez csak a látszat. Hidd el, hogyha az embereknek nem lenne pszichológiai hátterük és maga a pszichológia nem számitana az ember életében, akkor nem lenne ennyi kérdés az " Önismereti " szekcióban, sem a " Mentális Egészség "- ben. Nem is beszélve arról, hogy a pszichiáterek utolsó koldusokként végeznék valamelyik kocsma bejáratánál, de nem igy van.


Én nem vagyok Andersen, nem is tudnék az lenni és te sem. Ezenkivül már kicsit félrebeszélsz.

Amiről én beszélek azok tudományosan bebizonyitott tények, a lélek be van bizonyitva, hogy létezik. A pszichológia pedig LÉLEKELEMZÉS, és ugyancsak bizonyitott tanulmányozás.

Neked az a problémád, hogy nem vagy képes észrevenni körülötted a láthatatlan dolgokat, persze, hogy amikor az utcán vagy egyik emberről sem mondanád meg, hogy belső panaszokkal küzd vagy hogy milyen mély lelki világa van. Az ilyen dolgok nem látszanak, de már messziről el vagy tévedve, ha te szemmel látható jeleket keresel. Sosem fogsz találni. Ami igazán lényeges az a szemnek láthatatlan - és ezt nem Andersen mondja

2010. máj. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"18:06- nem neked irtam a " diagnózist " és mivel lehetséges, hogy egy olvasott embernek ( aki a kérdező ) irtam a választ, és nem egy mezőségi parasztnak"


De bizony leparasztoztál, de spongyát rá, én sosem csodálkoztam az emberek azon tulajdonságán, ha valamiben más ellentétes véleményt képvisel, azt rendszerint leparasztozzák, lehülyézik stb.stb. A lélekről. Én viszont azt hallottam, hogy lélek nincs csak tudat. És én is ezt az elképzelést támogatom. A pszichológus meg a pszichiátria pedig nem ugyanaz. És akkor újra leírom. Te elkezdtél itt a tudományos dolgokról meg a lelkivilágról beszélni, amikor köze nincsen itt most a kérdéshez. Azt magyarázd meg nem tudományosan, hogy miért vannak olyan emberek, akik inkább máson élősködnek, meg inkább nem eszik csak dolgoznia ne kelljen?! Tudományosan lehet akár 5 oldalt is írni, de nem tudományosan nagyon egyszerű. Vannak lusta, nemtörődöm emberek. Aminek köze nincsen a lélekhez, meg a pszichológiához. Tudod mikor lenne? Ha azért nem tudna 1-ről a 2-re jutni, mert egy külső tényező nem engedi. De vannak emberek, akiknek számtalan lehetőséget kínál az élet, de még mindig kényelmesebb a másik emberen élősködni. Hidd el, nagyon egyszerű dolog ez csak nem kell túlbonyolítani. Ha pedig te nem tapasztaltad majd fogod, és rájössz, hogy van a tudomány meg van az élet. És az utóbbiban kicsit minden máshogyan alakul.

2010. máj. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

19:44- Az igaz, hogy vannak lusta emberek. DE sajnos te nem látod meg azt, amit én látok. A pszichiátriáról annyit, hogy aki pszichiáter az egyben pszichológus is , ezen már ne vitatkozzunk. A pszichiáternek diplomája van, most mit kell okoskodni feleslegesen ?


Sajnos igenis vannak olyan emberek, akiknek gúnyosan mondva " rövidzárlatot" csinál az agyuk stresszhelyzetben, és ezt vagy elhiszed vagy nem, nekem teljesen mind1, nem rajtad múlik, de mégcsak hozzászólásod sem lehet, mert látom túlságosan is szkeptikus vagy és csalódott és én veled befejezem ezt a virtuális vitát, ami nem vezet sehova mellesleg, én nem védtem a lustákat, te megint félreértettél, de nem baj


Végezetül pedig annyit, hogy nem, azaz NEM parasztoztalak le, hanem közöltem veled, hogy megitélésem szerint a KÉRDEZŐ nem egy paraszt ember. És a parasztot sem úgy kell érteni, ahogy te gondoltad, hanem egy munkás ember - a paraszt- egy egyszerű, dolgos ember, aki egyszerű életet él és egyszerű a felfogása is

Én téged nem parasztoztalak le, viszont te lesz*rtad az én szakmámat, úgy hogy részemről ez levan zárva ITT


Ennyi

2010. máj. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

"A pszichiáternek diplomája van, most mit kell okoskodni feleslegesen ?"


Vagyis a pszichiáter orvos, a pszichológus meg "lélekbúvár" ugyebár. A 2 között hatalmas a különbség. Míg az egyik csak dumával próbálja a problémákat megoldani, addig a másik tesz is a probléma ellen. Nem sza.tam le a szakmádat, szkeptikus sem vagyok, de vannak emberek akik nem dőlnek be a hülye dumának. Ilyen egyszerű.

2010. máj. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!