Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen munkát válaszak?

Milyen munkát válaszak?

Figyelt kérdés
Ha négyes tanuló vagyok akkor milyen szakmát érdemes választani (az informatika érdekel inkább)? Ui.:a felesleges és durva válaszokat hanyagoljuk illetve telefonról írtam.

2017. márc. 21. 21:11
 1/3 anonim válasza:

Szerintem nem a jegy határozza meg, hogy milyen munkát kellene választanod. Ha az informatika még most érdekel is, akkor sem biztos, hogy érdekelni fog a jövőben, illetve érdemes megnézned, hogy milyen hátulütői vannak.


Azaz konkrétan mennyit keres egy átlagos informatikus végzettségű, mennyit dolgozik és milyen gondjai vannak. Ha a hátrányok ellenére is tetszik és szeretnéd csinálni, akkor érdemes továbbmenni ezzel. De itt már felmerül az is, hogy milyen műszaki érzéked van, ha ugyanis szereted csinálni, de tehetségtelen vagy benne, akkor nem biztos, hogy élveznéd, mert nem lenne sikerélményed. (persze minden tanulható, úgyhogy ez sem biztos..)


Én inkább úgy közelíteném meg a dolgot, hogy mi az amit szívesen csinálnál a hátrányai ellenére is.


Kreatív vagy és szeretsz önálló lenni? Érdemes elgondolkodni vállalkozásban a későbbiekben.

Itt fizetésben nincs tól-ig határ. Ezzel keresheted a legtöbb pénzt, de ebben nagyobb a kockázat is, tehát az is lehet, hogy a minimálbért nem keresed meg, ha nem csinálod jól.


Esetleg nem vagy annyira kreatív és/vagy jobban szereted, ha megmondják, hogy mit kell csinálni és nem neked kell kitalálni és nem is a tiéd a felelősség, akkor alkalmazotti pozícióban a helyed. (itt is lehet jól keresni, ha olyan helyen vagy és sikerül előrelépned)


Nézz körül szakmákban, hogy ki és mit csinál és mennyit keres és milyen hátrányai vannak és annak irányába indulj el amelyik a legjobban tetszik.


Persze ez ahogy idősödsz még többször is megváltozhat.. Gondolom most 17-18 éves vagy.


Nekem pl 1,5-2 évente megváltozott az, hogy mit akarok csinálni, simán lehet, hogy neked is. Ez természetes, ne aggódj majd emiatt.

2017. márc. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sokat segítettél.
2017. márc. 22. 15:53
 3/3 anonim válasza:
Nincs mit, remélem tényleg tudtam segíteni :)
2017. márc. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!